„Berėmio“ 4K monitoriaus „Acer S277HK“ apžvalga

Pažanga nestovi vietoje ir šiuolaikiniai 4K monitoriai tampa vis labiau prieinami. Vienu iš jų tapo „Acer S277HK“ su 27 colių 4K rezoliucijos IPS matrica ir „berėmiu“ dizainu. 3840 × 2160 pikselių raiškai sąlyginai nedidelė įstrižainė sukuria 163 ppi taškų tankį, todėl OS teks pakeisti mastelį bent iki 150 proc. lygio. Šiuo metu nemažai programinės įrangos vis dar nepritaikyta HiDPI ekranams, todėl nesitikėkite, jog neturėsite jokių sunkumų.

Nurodytas 4 ms reakcijos laikas ir W-LED (White LED) apšvietimas, kuris užtikrina sRGB standarto spalvų aprėptį, o 10 bitų matrica leidžia atkurti 1,07 mlrd. spalvų. Deklaruojamas „Acer S277HK“ maksimalus ryškumas  – 300 cd/, statinis kontrastas – 1000:1, o matymo kampai yra didžiausi iš galimų staliniams monitoriams – 178 laipsnių abiem plokštumoms. Tai IPS ekranams būdingos specifikacijos.

Acer S277HK

Vadinamasis „berėmis” (Zero-Frame) dizainas, gautas matricą padengus apsauginiu plastiko sluoksniu, kuris uždengia ir dalį rėmo. Tokiu būdu, išoriškai (kai monitorius yra išjungtas), atrodo, kad vaizdas turėtų uždengti beveik visą priekinę monitoriaus dalį, bet iš tikrųjų vidinis rėmas to neleidžia. Štai toks dizainerių sprendimas, kuris vis viena suteikia kiek kitokio darbo įspūdį.

„Berėmio“ 4K monitoriaus „Acer S277HK“ apžvalga

Monitorius išsiskiria gausiu sąsajų rinkiniu (vaizdo ir garso), tarp kurių galima rasti ir naujausią HDMI 2.0 išvestį, palaikančią 4K raišką su maksimaliu 60 Hz vertikalaus atnaujinimo dažniu. Kitaip tariant – dabar nebūtina apriboti save Display Port 1.2, kurių „Acer S277HK“ turi du – viso dydžio ir mini.

jungtys

Ergonomikos požiūriu „Acer“ gaminys negali pasigirti niekuo ypatingu. Padėties koregavime prieinamas tik palenkimas nuo -5 iki +15 laipsnių diapazone, o VESA tvirtinimo nėra. Centrinis stovas neišimamas. Prietaiso matmenys ne daug skiriasi nuo daugelio kitų 27 colių monitorių, bet sveria jis nedaug – 5,4 kg.

Šiuo metu „Acer S277HK“ kainuoja apie 600 dolerių, t.y. panašiai kaip ir konkurentų analogiškos raiškos ir įstrižainės modeliai.

Išorė

Monitorius atrodo išraiškingai ir šiuolaikiškai. Balto blizgančio plastiko derinys su metalu bei jo imitacija, atrodo prabangiai, o į šoną paslinktas stovas prietaisą išskiria iš esamų ir būsimų konkurentų tarpo. Monitoriaus metalinis stovas padalintas į dvi dalis – mažą ir didelę. Tai patogu ir praktiška, nes čia galite padėti dažnai naudojamus daiktus. Naudojamų medžiagų kokybė atrodo aukšta, o surinkimas yra nepriekaištingas. Korpuso kraštai, nors ir atrodo taip pat kaip stovas, yra pagaminti ne iš metalo, o plastiko, tačiau tai nė kiek negadina geros monitoriaus išvaizdos.

Acer S277HK

Du 2 W garsiakalbiai įmontuoti korpuso viršuje ir apačioje. DTS nedaug tepadėjo garso kokybei: maksimalus garsumas yra mažas, žemų dažnių beveik visiškai negirdėti. Su vidutiniais nėra jokių problemų, ko nepasakysi apie aukštus. Paprasčiau tariant – daug tikėtis iš integruotų garsiakalbių neverta.

Meniu ir valdymas

Monitorius valdomas šešiais mechaniniais mygtukais, esančiais apatiniame korpuso krašte. Įjungimo / išjungimo jungiklis yra didesnis nei visi kiti mygtukai. Jis naudoja ryškiai mėlynos šviesos LED, kurio išjungti neįmanoma.

valdymas

Kiti klavišai atsakingi už greitą prieigą prie funkcijų ir meniu navigaciją. Tarp pirmųjų: iš anksto nustatytus režimų perjungimas, garsumo lygio reguliavimas, šaltinio parinkimas ir „vaizdas vaizde“ funkcija.

meniu

Ekranas

Dėl naudojamo W-LED foninio apšvietimo ekranas vartotojus gali nudžiuginti aukšta sRGB standarto atitiktimi.

Apšvietimo vidutinis nuokrypis nuo vidurio taško buvo 6,5 proc., o didžiausias neviršijo 17 proc. Rezultatas yra geras. Pagrindinės susirūpinimą keliančios sritys yra ekrano viršuje ir dešiniajame krašte. Su spalvų temperatūra problemų yra daugiau ir priekabus vartotojas jas gali pastebėti šviesiai pilkame fone.

gama rgb color

Pagal matricos spalvų atkūrimą „Acer S277HK“ galima pavadinti stipriu vidutinioku, kuris demonstruoja 27 colių ir didesnių IPS monitorių klasikines ypatybes. Aiškiai matomi parazitiniai atspalviai ekrano kampuose, kuriuos dar sustiprina švytėjimo efektas. Ekraną galima pagirti už puikius visų atspalvių perėjimus.

Atsako greitis, palikus standartinę „OverDrive“ reikšmę (Normal), atitinka daugelio šiuolaikinių IPS/PLS/AHVA sprendimų su WQHD ir 4K raiška lygį. Artefaktų nematyti. Išjungus OD, šleifai už judančių objektų šiek tiek padidėjo.

„Acer S277HK“ apžvalgos kampai atitinka kainos, raiškos ir kokybės santykį. Esant nedideliam nuokrypiui vaizdas visiškai nepakinta, o padidinus kampą iki 30-45 laipsnių, vaizdas tampa mažiau kontrastingas, sumažėja kai kurių spalvų sodrumas ir šiek tiek šviesėja šešėliai. Bet visa tai yra būdinga kiekvienai IPS tipo matricai su panašia įstrižaine. Nepamirškime dar vieno IPS matricų trūkumo – Glow efekto, kuris labiausiai pasireiškia juodame fone ir jo niekaip neišvengsite žiūrėdami kampu.

Dėl „berėmės“ konstrukcijos, kuri virš matricos naudoja apsauginį plastiko sluoksnį ir papildomą apsaugos nuo akinimo plėvelę, „Acer“ negalėjo išvengti vadinamo kristalo efekto, todėl jį įstengiantys pastebėti vartotojai, gali jausti diskomfortą.

Monitorius gali pasigirti nemirgančiu apšvietimu (Flicker-Free), kurio dėka, esant bet kokiam ryškumui, nenaudojama PWM (pulse-width modulation) moduliacija, arba jos dažnis tesiekia vos keletą arba dešimtis kHz. Taigi, dėl savo akių potencialūs pirkėjai gali ramūs.

Išvados

„Acer S277HK“ pasirodė gana neblogai. Tai monitorius su unikalia „berėme” konstrukcija, 4K raiškos IPS matrica, šiuolaikinėmis jungtimis, kokybiškais gamykliniais nustatymais ir be rimtų trūkumų. Savo kaina šios pažvalgos herojus taip pat nėra blogesnis už konkurentus, todėl turi visas galimybes sėkmingai konkuruoti savo nišoje.

Dėl didelės – 3840 × 2160 taškų rezoliucijos, monitorius reikalauja spartaus kompiuterio. Ir jei interneto naršymui, darbui su dokumentais ir filmams pakaks poros metų amžiaus vaizdo plokštės su Display Port sąsaja, tai foto bei vaizdo apdorojimui, grafikai ir šiuolaikiniams žaidimams gali prireikti ir galingiausių GPU.

Privalumai:

 • Aukštas pikselių tankis (163 ppi) ir 3840 × 2160 rezoliucija;
 • Unikalus dizainas ir patraukli išvaizda;
 • Aukštos kokybės medžiagos ir surinkimas;
 • Platus nustatymų meniu;
 • Gausus sąsajų rinkinys;
 • Gana aukštos kokybės gamykliniai nustatymai;
 • Aukštas gradientų tolygumas;
 • Didelis matricos atsako greitis be matomų vaizdo artefaktų;
 • W-LED apšvietimas be mirgėjimo;
 • Platūs matomumo kampai.

Trūkumai

 • Kristalo efektas;
 • Santykinai žemas spalvų temperatūros tolygumas.