Atsargiai! Atsirado naujas sukčiavimo būdas

„Kaspersky lab“ ekspertai aptiko virusą, kuris plinta imituodamas naršyklės atnaujinimo failą. Piktavaliai naudoja daugybėje svetainių, tame tarpe ir Topcom.lt, rodomus kontekstinės reklamos tinklo „Google AdSense“ skelbimus. Tinklapyje paspaudę tokią reklamą į savo telefoną atsisiųsite APK failą pavadinimu „last-browser-update.apk“. Pavojų didina tai, kad skelbimą galima paspausti atsitiktinai arba tai gali padaryti vaikai.

last-browser-update.apk virusas
last-browser-update.apk virusas

Jei parsisiuntėte ir įdiegėte šį virusą, įsilaužėliai gali gauti prieigą prie jūsų kredito kortelės, jei naudojate mobiliojo banko programą arba telefonu atsiskaitote už pirkinius. Trojanas taip pat į trečiosios šalies serverį siunčia vartotojo asmeninius duomenis – skambučių istoriją, žinutes, kontaktus ir informaciją iš naršyklės.

Specialistai grėsmę aptiko rugpjūčio 4 d. Iki šiol „Google“ pavojaus dar nepašalino. Taigi, daugelio internetinių svetainių lankytojai gali nukentėti, jei nebus atidūs.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau