Ar man reikia VPN namuose?

Tikriausiai niekam nėra keista, kad VPN žmonių gyvenime tampa vis dažniau naudojama paslauga. Kai kurie pradėjo tuo domėtis po to, kai atsirado įvairūs duomenų nutekėjimai, žmonės nori daugiau saugumo ir VPN be jokių abejonių suteikia saugesnes naršymo internete galimybes. Tuo tarpu kitiems norisi daugiau pramogų ir turinio internete, tad vos kelių mygtukų paspaudimu pasikeitę savo buvimo vietą jie gali stebėti pačias įvairiausias laidas ar sporto įvykius.

Yra ir tų žmonių dalis, kurie dažnai girdi apie VPN, tačiau nėra tikri, ar jiems tai yra reikalinga. O jeigu yra reikalinga, kodėl jie turėtų VPN turėti savo namuose? Į šiuos klausimus čia ir bandysime atsakyti. Atkreipti dėmesį galima ir į tai, kad skirtingų VPN paslaugų tiekėjų yra tikrai labai daug ir žmonėms gali būti sunku išsirinkti. Vpnetic yra vieta, kur galima rasti svarbiausią informaciją apie įvairius tiekėjus bei taip lengviau išsirinkti jums tinkamiausią variantą.

Galima sakyti, kad VPN tiekėjai suteikia paslaugą, kuri iš esmės sukuria saugų naršymą internete, o jaustis saugiai tikriausiai norite kiekvienas. Tikrai yra ir tokia žmonių dalis, kuriems VPN nereikia ir jis jiems nėra reikalingas. Tai tikrai visiškai suprantama – ne kiekvienas naršyklėje naudoja savo asmeninę informaciją ir tikrai ne kiekvienas naudojasi viešu interneto ryšiu.

Kaip veikia VPN

Prieš pradedant plačiau kalbėti apie VPN, pirmiausia reikėtų susipažinti su šia sąvoka ir suprasti, kas yra VPN ir kaip tai veikia. VPN yra virtualus privatus tinklas (angliškai – Virtual Private Network). Tai reiškia, kad jūs prisijungę į šį tinklą padarote taip, kad jūsų nebūtų galima susekti ir naršymas internete tampa visiškai privatus dalykas. Tai itin svarbu, jeigu dažnai naudojatės viešuoju internetu. Jeigu, pavyzdžiui, dirbate kavinėse ar kitose vietose, kur yra naudojamas viešas Wi-Fi, kibernetiniams vagims yra daug lengviau sužinoti jūsų asmeninę informaciją, tarp kurios gali būti jūsų prisijungimai prie banko sąskaitos ar kitų paskyrų.

Būtent vienas iš pagrindinių dalykų, kuo VPN gali padėti yra saugumas. Žmonės dažnai galvoja, kad tai tik puikus būdas pakeisti savo vietovę ir stebėti JAV ar bet kokios kitos šalies televiziją internetu, pasinaudoti kitos šalies Netflix turiniu ar dar kitaip smagiai praleisti laiką su papildomu turiniu internete. Tačiau VPN suteikiamas saugumas naršant internete yra tai, į ką labiausiai reikėtų atkreipti dėmesį. Šiais laikais internetu mes atliekame ne tik paprasčiausius veiksmus, tačiau dažnai apsipirkinėjame, todėl reikia įvesti savo bankinių kortelių duomenis. Taip pat, registruodamiesi į įvairias paskyras, pateikiame savo asmeninius duomenis. Būtent dėl to, saugumas turėtų būti pagrindinis dalykas renkantis VPN paslaugas.

Žmonės dažnai nesusirūpina savo saugumu tol, kol netampa aukomis. Mes dažnai pasitikime savo interneto paslaugų tiekėjais ir visai nesusimąstome, kad įvairios reklamos, neaiškūs el. pašte gauti laiškai gali būti labai pavojingi. Dažniausiai taip būna iki tada, kol nepamatote, kad kažkas bandė atsiskaityti jūsų bankine kortele internetu. Tuo tarpu naršant VPN jūs daug labiau apsunkinate kelią kibernetiniams vagims prieiti prie jūsų duomenų. Jeigu naudojate VPN, jūsų kompiuteris ar mobilusis telefonas pirmiausia prisijungia prie VPN išorinio serverio, o tada prisijungia prie naršyklės. VPN taip pat užšifruoja jūsų siunčiamus ir gaunamus duomenis, kuomet jūs naršote internete.

Kodėl VPN nėra reikalingas namuose

Kai prisijungiate prie interneto iš namų, dažniausiai tai darote naudodami privatų ir saugų Wi-Fi. Privatus Wi-Fi tinklas privalo turėti slaptažodį, kuris pašaliniams asmenims neleidžia prisijungti prie jūsų interneto ir tuo pačiu matyti jūsų veiklos internete. Ir jums norint saugiai naršyti, visai nereikia pirmiausia prisijungti prie VPN paslaugos.

Tačiau, svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad tai veikia tik tuo atveju, jeigu jūsų namų Wi-Fi yra apsaugotas sudėtingu ir unikaliu slaptažodžiu. Jūsų interneto paslaugų tiekėjas tikriausiai reikalavo pasirinkti slaptažodį, jūs turėtumėte įsitikinti, kad jis yra saugus ir kiti negali jo atspėti. Taip pat, verta žinoti, kad dauguma Wi-Fi maršrutizatorių turi numatytus slaptažodžius, kuriuos jūs dažniausiai ir naudojate. Juos nėra sunki rasti internete, todėl protinga būtų pasikeisti numatytąjį slaptažodį į kažką unikalaus.

Kitas dalykas, kodėl jums nereikia VPN namuose yra naršymo greitis. Prisijungus prie VPN, naršymo greitis šiek tiek sumažėja ir tai gali erzinti vartotojus. Tačiau, prisijungus prie VPN jūs galite būti tikri, kad jūsų interneto tiekėjai nemato, kur ir kada jūs naršote. Tačiau, šią informaciją gali matyti VPN paslaugų tiekėjai, tad jeigu jais pasitikite labiau, tuomet VPN paslauga gali būti naudinga ir namuose.

Namuose tikriausiai turite ne tik internetą, bet ir kabelinę, todėl stebėti įvairius sporto įvykius nėra didelė problema. Vis tik, jeigu nematote norimų rungtynių, VPN gali būti išeitis, kuri leis jums ne tik saugiai naršyti, bet ir stebėti norimas sporto rungtynes. Priklausomai nuo to, kur yra transliuojamos jūsų norimos rungtynės, jūs galite su VPN pasikeisti savo vietą ir taip atsiras galimybė žiūrėti, ką norite. Žmonėms, kuriems užtenka kabelinės stebėti sporto rungtynes tampa dar viena priežastimi, kodėl VPN jiems nėra reikalingas.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau