„Alps Electric“ jutikliai kompiuterinėms pelėms leis nustatyti vartotojo sveikatos būklę

Praėjusių savaitę Tokijuje buvo surengta paroda „MEDTEC Japan 2016“, kurioje pirmaujančios kompanijos parodė įdomių prietaisų, skirtų sveikatos priežiūrai. Tarp kitų įmonių perspektyviais produktais pasižymėjo „Alps Electric“, sukūrusi miniatiūrinį jutiklį hemoglobino kiekio kraujyje ir prisotinimo deguonimi lygio nustatymui. Šių kraujo parametrų analizė gali padėti išvengti daugelio ligų ir žmonių sveikatos pablogėjimo. Svarbu tai, kad analizė atliekama neimant kraujo mėginių – nuotoliniu spektroskopijos būdu. Tai naujiesiems jutikliams atveria kelią į pritaikymą nešiojamoje elektronikoje, pavyzdžiui, išmaniuosiuose telefonuose, apyrankėse ir laikrodžiuose.

„Alps Electric“ parodoje pademonstravo į kompiuterio pelę įmontuotą jutiklį, kuris yra po nykščiu ir nuolat stebi hemoglobino ir deguonies koncentracijos lygį. Tam naudojami du šviesos diodų lazeriai artimiausiame infraraudonųjų spindulių diapazone, bet su skirtingu bangos ilgiu. Vienas lazeris nustato deguonimi prisotinto hemoglobino (oksihemoglobino)  lygį, o antrasis – be deguonies (deoksihemoglobino).

„Alps Electric“ jutikliai kompiuterinėms pelėms leis nustatyti vartotojo sveikatos būklę

Be to, pelėje įmontuoti temperatūros ir aplinkos drėgmės jutikliai. Šių rodmenų derinys rodomas įprasto kompiuterio ekrane ir leidžia peržiūrėti vartotojo sveikatos būklės pokyčių istoriją. Tai daug lengviau ir efektyviau nei specialiai atlikti tyrimus, kuriuos dar reikia įkalbėti atlikti.

Šiais metais „Alps Electric“ savo jutiklius ketina paruošti masiniams naudojimui ir juos išsiųsti susidomėjusiems klientams. Šį išradimą naudojančių komercinių produktų galime tikėtis kitų metų pabaigoje arba 2018 m.