„Alcatel“ įrenginiuose aptikta pavojinga kenkėjiška programa

Pernai Prancūzijos prekės ženklas „Alcatel“ atsidūrė centre skandalo dėl telefonuose iš anksto įdiegtų reklaminių programų. Priminsime, kad bendrovę valdo kinų TCL, kuriai dabar priklauso ir saugumu nuolat besididžiuojantis gamintojas „BlackBerry“. Šį kartą viskas dar blogiau: „Alcatel“ įrenginiuose buvo aptikta kenkėjiškų programų, kurios ne tik renka naudotojo duomenis, bet ir kai kuriais atvejais užsakė mokamas paslaugas. Žinoma, be vartotojo sutikimo.

Sukompromituota programa vadinasi „Weather Forecast-Weather Accurate Radar“. Ją sukūrė pati TCL ir iš anksto įdiegė keliuose „Alcatel“ telefonuose, įskaitant „Pixi 4“ ir „A3 Max“.

Iš pirmo žvilgsnio nekalta orų programėlė renka IMEI, el. pašto adresus ir įrenginių vietas bei siunčia juos į nuotolinį TCL serverį. Paslėptos adware programos suvartoja nuo 50 iki 250 MB duomenų be jokios vartotojo žinios. Tačiau didžiausia grėsmę vartotojui kelia prenumeruojamos mokamos paslaugos.

Programa, kuri taip pat buvo prieinama „Google Play Store“ parduotuvėje ir buvo atsisiųsta daugiau nei 10 milijonų kartų, jau pašalinta iš parduotuvės. Gamintojas dar nepaaiškino kaip kenkėjiškas kodas pateko į orų programėlę.

Šaltinis Slashgear.com

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. SutinkuSužinoti daugiau