OLED televizoriaus „LG 55EG960V“ apžvalga
Į visų sėkmingų technologijų vystymą įdedama daug pastangų. Sukurti aukštos kokybės prietaisą, tapti pirmuoju savo srityje – tai yra didžiulis darbas. Bet kartais dar sunkiau ištaisyti klaidas, stiprinti savo lyderystę ir pagerinti tai, kas ir taip gerai veikia. Panašioje situacijoje šiemet atsidūrė bendrovė LG – OLED televizorių gamybos pradininkė. Gamintojas daro viską kas įmanoma, kad ši technologija taptų dar geresne bei labiau prieinama ir šiame kelyje link tobulumo atsirado įdomi televizorių linija „EG960V“.
Korėjos milžinė rūpinasi šia technologija paremtų sprendimų platinimu bei reklama ir ne vien savo jėgomis. „IFA 2015“ parodoje savo pirmąjį komercinį OLED televizorių pristatė „Panasonic“. Japonijos gamintojui matricas tiekia LG. Tačiau kol „Panasonic“ sprendimas dar nepasirodė prekyboje, o „Samsung“ ir toliau rodo tik prototipus, „LG“ OLED televizorių rinkoje yra monopolistas. Bendrovė daug tikisi iš šios technologijos ir skiria jai ypatingą dėmesį.
Specifikacijos ir konstrukcija
EG960V serijoje yra du modeliai (55 ir 65 colių). Žemiau yra išsamios 55EG960V specifikacijos.
LG 55EG960V | |
Ekranas | 55 coliai, 4K (3840×2160) |
Matrica | OLED |
Matymo kampai horizontalė/vertikalė | 178/178 |
3D | yra, FPR |
Garsas | 10+10 W |
SmartTV | WebOS 2.0 |
Tinklas | Wi-Fi Wi-Fi Direct |
Sąsajos | 2x USB 2.0 1x USB 3.0 2x HDMI 2.0 1x HDMI 1.4 1x CI 2x RF In 1x SCART 1x CVBS + Audio 1x YPbPr + Audio 1x S/PDIF 1x 3,5-mm jack 1x RJ-45 1x RS-232C 1x išvesti mikrofonui |
Matmenys be stovo | 1226x719x49,9 mm |
Matmenys su stovu | 1226x760x213mm |
Svoris be stovo | 15,3 kg |
Svoris su stovu | 18,9 kg |
Kaina | 3530 € |
Televizoriaus išorė atitinką visus šiuolaikinio stiliaus reikalavimus. 55EG960V konstrukcijoje jaučiamas visiškas minimalizmas – nei vienas korpuso elementas netraukia dėmesio. Rėmelių aplink ekraną nesimato, o dėl stovo gamybai panaudoto stiklo, atrodo, jog televizorius kabo ore. Tačiau už išorinio grožio paslėptas ir patikimumas – atraminis stovo paviršius yra gana masyvus.
55EG960V – įgaubtas televizorius, tačiau šią savybę prasminga vertinti tik kaip dizaino sprendimą pirmiausia dėl to, kad išlenkimo spindulys labai mažas. Antra, išlenkto ekrano efektas nebus jaučiamas dėl mažos įstrižainės.
OLED matricos leidžia sukurti labai plonus televizorius, tačiau nemažai vietos reikalauja valdymo ir garso sistemos, be to savo ženklą palieka ir įgaubtas dizainas. Todėl „55EG960V“, lyginant su šiuolaikiniais „anoreksikais“, yra gana storas – 49,9 mm.
Visa galinė dalis pagaminta iš balto plastiko. Čia taip pat rasite dvi „HDMI 2.0“ jungtis ir vieną „USB 3.0“. Integruotas imtuvas palaiko DVB-T2/C/S2 standartus, vadinasi televizorius yra pasirengę dirbti ir mūsų tėvynėje. Vienintelis aparatūros trūkumas – HDR nebuvimas HDMI šaltiniams, tačiau šis palaikymas įgyvendintas interneto transliacijoms, kurių vystymasis įgauna milžinišką pagreitį.
Nuo 2014 metų LG flagmanai komplekte turėdavo du nuotolinio valdymo pultelius: klasikinį ir „Magic Remote“ su lazeriniu žymekliu. Dabar abu distanciniai buvo sujungti į vieną prietaisą, kuris yra gana patogus.
WebOS 2.0 ir integruotas grotuvas
2015 metų serijos LG televizoriai gavo naujos kartos SmartTV – WebOS 2.0. WebOS 1.0 televizorių savininkai programinę įrangą gali savarankiškai atnaujinti į naujesnę versiją.
Išoriškai WebOS 2.0 ne daug skiriasi nuo ankstesnės kartos SmartTV. Pagrindinis naujosios operacinės sistemos pranašumas – jos optimizavimas. Iš tiesų, WebOS 2,0, lyginant su WebOS 1.0, pradėjo dirbti fenomenaliai greitai. Visos aplikacijos atidaromos per kelias sekundes. Akimirksniu apdorojami išorinių laikmenų garso ir vaizdo failai, o kelių užduočių paleidimas vienu metu nesulėtina sąsajos darbo.
Naujosios OS funkcionalumas yra pakankamas, o jei jums ko nors trūks, papildomas programas galėsite įdiegti tiesiogiai iš „LG Content Store“. Šis meniu pasikeitė ir gavo, dabar populiarų, plytelių dizainą. Integruota interneto naršyklė yra labai funkcionali ir turi bene didžiausią panašumą į stalinių kompiuterių versijas. Be to ji veikia labai greitai ir palaiko Flash. Taigi naršyklė – dar vienas paprastas būdas gauti multimedijos turinį televizoriuje.
Medijos failų grotuvas susitvarko su dauguma failų formatų, tame tarpe HEVC/H.265 ir flac. Savaime suprantama, palaikomas ir 4K formatas. Grotuvas be jokių problemų atkuria 100 Mbit/s bitų dažnio failus.
Vaizdas ir garsas
OLED televizoriai vartotojui taiko didesnius nustatymo reikalavimus, tačiau jie gali atkurti neįtikėtinai aukštos kokybės vaizdą! Kaip visada, LG televizorių flagmanai turi daug paruoštų režimų: „Ryškus”, „Standartinis”, „ECO“, „Kinas”, „Sportas”, „Žaidimai”, „Nuotraukos”, taip pat yra du profesionalūs ISF profiliai. Ko gero, optimaliausias „Kino” režimas – jis natūraliausiai interpretuoja šaltinio vaizdą. Naudojant šį režimą 55EG960V buvo išbandytas. Pavyzdžiui, žiūrėti vaizdo įrašus ryškiu režimu beveik neįmanoma: visos spalvos tampa nenatūraliomis, o akys greitai pavargsta. Šis pasirinkimas dažniausiai naudojamas parduotuvėse.
Papildomi nustatymai leidžia labai tiksliai sureguliuoti OLED matricos vaizdą. Be primityvių nustatymų yra 20 taškų baltos spalvos balanso kalibravimas. Nustatymai leidžia pasirinkti pradinę arba standartinę spalvų gamą. Pirmuoju atveju ji yra šiek tiek viršija Rec. 709 standartą, todėl spalvos šiek tiek pagražinamos ir tampa mažiau natūralios. Antruoju atveju atliekamas tikslus gamos koregavimas.
Pagrindiniu OLED technologijos bruožu yra laikomas begalinis kontrastas. Taip yra todėl, kad juoda spalva ekrane gali pasiekti nulio reikšmę. Vaizdas 55EG960V ekrane gaunasi labai gilus ir sodrus. Juntamą įtaką gyliui daro ir 4K skiriamoji geba.
55EG960V ekranas turi neatspindinčią dangą, todėl gerai žiūrisi net dienos šviesoje. Tarp televizoriaus privalumų taip pat galima paminėti 10 bitų matricą, kuri atkuria labiau detalizuotus šešėlius.
„Kino“ režimu 55EG960V parodė gerus rezultatus, todėl galima teigti, kad šis televizorius gali tinkamai dirbti be papildomo reguliavimo. Pilkos skalės vidutinė Delta-E paklaida buvo tik 2,2 (mažiau nei trys laikoma puikiu rezultatu). Vidutinė gama – 2,19, t.y. praktiškai sutampa su standartiniu 2,2 parametru. Tačiau „ColorChecker“, su 24 šablonų naudojimu, užfiksavo 4,12 Delta-E paklaidą. Geras rezultatas, bet toli gražu ne idealus.
Spalvų aprėptis beveik visiškai kopijuoja Rec.709 standartą, tačiau geltonos komponentas „atsilieka”. Kitos spalvos koreguojamos sėkmingai. Spalvų temperatūra yra artima 6500K etalonui, bet šiek tiek jį viršija. Šis rezultatas susijęs su pastebimu mėlyno komponento svyravimu.
Nepaisant to, OLED matrica gali pasiekti geriausią rezultatą. Pirma, didelio kontrasto ekranai „mėgsta“ plačią spalvų gamą, todėl tokiems televizoriams optimalus parametras yra 2,4. Antra, yra 20 taškų baltos spalvos balanso reguliavimo galimybė, todėl pilkos skalės paklaidą pavyko sumažinti iki 0,61, o testavimo programa „ColorChecker“ pademonstravo 3 vienetų dydžio netikslumą.
Teoriškai OLED pikseliai turi labai mažą reakcijos laiką, todėl matrica turėtų puikiai susitvarkyti su dinamiškomis scenomis. Bet čia, kaip ir 55EC930V, naudojamas standartinis ekrano atnaujinimo metodas. Bandymas parodė LCD monitoriams būdingas 300 eilučių iš 1080. „TruMotion“ technologijos (tarpinių kadrų interpoliacija) aktyvavimas šį parametrą leidžia padidinti iki 700 linijų.
OLED matricos matymo kampai tiesiog puikūs – spalvos visiškai nesikeičia. Tačiau riekia suprasti, kad televizorių su lenktu ekranu turite žiūrėti stačiu kampu. Tik šiuo atveju galėsite mėgautis visomis teigiamomis savybėmis, kurias turi tokia ekrano konstrukcija.
Bet kurio 4K televizoriaus svarbus bruožas yra programinis raiškos didinimas (upscaling). Nors prietaisai su UHD raiška pasaulyje platinami jau trečius metus, tačiau turinio vis dar nepakanka. Problemų su „apskeilingu“ 55EG960V neturi. Televizorius raišką padidina gana kokybiškai, todėl 720p formato vaizdą galima žiūrėti, žinoma su „Full HD“ reikalai dar geresni.
Taip pat verta paminėti garso posistemę. 55EG960V naudoja du garsiakalbius, kurių bendra galia siekia 20 vatų. Tokia įranga yra suprantama: televizoriaus įrangą gamintojas „sukišo“ į labai kompaktišką korpusą. Tačiau garso kokybė labai nudžiugino. Galima atskirti aukštus, vidutinius ir net žemus dažnius. Sistemos rezervų pakaks nedideliam kambariui, tačiau tikrus akustikos žinovus 55EG960V vargu ar nustebins.
Išvados
Šiuo metu OLED yra pažangiausia technologija. Dėl tobulos juodos spalvos ji gali pasiekti įspūdingą begalinį kontrastą. Kartu su 4K skiriamosios gebos palaikymu vaizdas yra labai gilus ir sodrus. Be to OLED leidžia sukurti žymiai mažesnius prietaisus, kuo naudojasi ne tik televizorių, bet ir išmaniųjų telefonų gamintojai.
Modelis „LG 55EG960V“ parodė geriausias jos savybes. Taip, jis ne be trūkumų, kurie yra išvardyti žemiau, bet jie nublanksta prieš tikrai svarius privalumus. Pernai LG pristatė revoliucinę (nors negausią) OLED liniją. Šiemet Korėjos milžinas sugebėjo padidinti produktų skaičių bei jų kokybę. Buvo atlikti patobulinimai, kurie tiesiogiai paveikė funkcionalumą bei vaizdo kokybę.
Operacinė sistema „WebOS 2.0“ yra viena greičiausių iš esamų SmartTV ir turi pakankamai papildomų aplikacijų.
Realybė yra tokia, kad LG OLED modeliai konkurentų šiuo metu neturi. Visai neseniai Panasonic išleido 65 colių įstrižainės modelį, tačiau kažin ar jis greitai pasieks Lietuvos parduotuvių lentynas. Be to, japonų televizorius kainuoja pasakiškus pinigus – apie 10 tūkst. eurų. Labai to norint, OLED televizorių konkurentais galima vadinti Samsung SUHD seriją, tačiau būtų neteisinga lyginti skirtingas technologijas.
Privalumai
- OLED ir 4K kartu;
- Galinga įranga, pažangios sąsajos;
- Puikus kontrastas ir 10 bitų ekranas;
- Labai greita ir funkcionali WebOS 2.0;
- „Visaėdis” integruotas grotuvas;
- Puikus raiškos didinimas.
Trūkumai
- Tokios įstrižainės ekrano išlenkimas prasmės neturi;
- Painokas nustatymas;
- HDMI šaltiniams nėra HDR palaikymo;
- Didelė kaina.