Japonijoje pradėjo pardavinėti kvantinius kompiuterius visiems norintiems
Japonijos portalas „PC Watch“ praneša, kad šalyje prasidėjo Kinijos bendrovės „SpinQ Technology“ iš Šendženo nešiojamų kvantinių kompiuterių pardavimas. Bendrovė anksčiau tiekė savo pradinio lygio kvantines sistemas Kinijos, Taivano ir Kanados švietimo įstaigoms. Prietaisai skirti išmokyti programavimo kvantinėse sistemose principų ir juose naudojama vos pora kubitų. Dabar juos įsigyti gali bet kas.
Paprasčiausios dviejų kubitų Gemini Mini sistemos kaina siekia apie 8700 USD. Jis yra sąlygiškai nešiojamas ir turi jutiklinį ekraną, kad būtų galima visiškai valdyti eksperimentus. Prietaiso svoris siekia 14 kg, jo matmenys yra 200 × 350 × 260 mm. Energija tiekiama iš įprasto maitinimo šaltinio, o suvartojimas neviršija 60 vatų. Integruota programinė įranga leidžia imituoti aštuonių kubitų darbą.
Galingesnė dviejų kubitų Gemini sistema (sunaudoja iki 100 W), kurios matmenys 600 × 280 × 530 mm ir sveria 44 kg, kainuoja žymiai brangiau – apie 43 tūkst. USD. Šis kompiuteris taip pat gali imituoti veikimą aštuonių kubitų režimu, bet iš tikrųjų jame yra du fiziniai kubitai. Koks yra esminis Gemini Mini ir Gemini galimybių skirtumas, nepranešama.
Galiausiai už 58 000 USD galite įsigyti trijų kubitų „Triangulum“ sistemą. Ji sunaudoja 330 W ir sveria 40 kg. Prietaiso korpuso matmenys yra 610 × 330 × 550 mm. Tikriausiai daugiau kubitų modeliavimas galimas ir Triangulum, ir Gemini.
Visos trys naujovės nepretenduoja dalyvauti moksliniuose eksperimentuose – tai mokymosi įrankiai. Tačiau šie įrankiai leidžia dirbti su tikrais kubitais.
SpinQ Technology kvantinės sistemos yra pagrįstos seniai atrastu branduolinio magnetinio rezonanso efektu. Šis poveikis pasireiškia kontroliuojamu atskirų atomų sukimosi krypties pokyčiu ir galimybe tokius pokyčius aptikti. SpinQ Technology įrenginiuose kaip darbinė medžiaga naudojamas dimetilfosfitas, kurį sudaro vienas fosforo atomas, vienas vandenilio atomas, deguonis ir dvi CH3O grupės.
Kambario temperatūroje dimetilfosfitas yra bespalvis skystis. Iš pradžių, kad pasireikštų BMR efektas, keli skysčio lašai buvo patalpinti į stiprų magnetinį lauką, sukurtą superlaidžių magnetų. Kinijos inžinieriai problemą išsprendė paprastai – panaudojo stiprius nuolatinius magnetus, kurie generuoja magnetinį lauką 1 Tesla jėga. Tai leido padaryti BMR efekto skaičiuotuvą labai kompaktišką.
Fosforo ir vandenilio atomai sistemoje tarnauja kaip atskiri kubitai, nes kiekvieno iš jų sukiniai gali būti paveikti nepriklausomai, o jų artima vieta molekulėje leidžia laikyti juos surištais ir pasižyminčiais kvantinėmis savybėmis. Nepaisant akivaizdaus prietaiso paprastumo, tai puiki mokomoji priemonė ir ji užpildys savo nišą.