Kinijos gamintojas įdiegia į savo išmaniuosius telefonus trojanus vartotojų šnipinėjimui
Kinijos mobiliųjų technologijų gamintojas Coolpad integruoja į savo Android prietaisus trojanus arba „slaptas duris“( Backdoors) kurie leidžia stebėti vartotojus ir atlikti įvairias operacijas su prietaisais. Apie tai pranešė informacijos saugumo kompanija Palo Alto Networks.
Coolpad ne kokia nors mažai žinoma bendrovė ir viena iš didžiausių Kinijos ODM (angl. Original Design Manufacturer – originalaus dizaino gamintojas) gamintojų. Pagal IDC duomenis, trečiąjį ketvirtį Coolpad buvo penktoje Kinijos ODM rinkos vietoje su 8,4% dalimi. Jos produktai be Kinijos yra parduodami Taivane, JAV, Vakarų Europoje ir Pietryčių Azijoje.
Palo Alto Networks aptiktas trojanas pavadintas CoolReaper. Specialistų dėmesį pritraukė Coolpad vartotojų skundai, kurie nuolat matė nežinomos kilmės reklamą ekranuose. Taip pat prietaisuose savaime išnykdavo pogramos. Ekspertai pradėjo studijuoti ROM programinę įrangą, kurią galima rasti Coolpad interneto svetainėje ir gana lengva pastebėjo trojaną.
CoolReaper leidžia stebėti vartotojų veiklą, rodyti jiems reklamą, įdiegti programinės įrangos ir programų atnaujinimus, pašalinti programas ir programinę įrangą, įjungti paslaugas ir net skambinti telefonu ir siųsti SMS, ir visa tai be vartotojo žinios.
Trojanas buvo rastas 64 iš 77 programinės įrangos versijų, paskelbtų gamintojo interneto svetainėje. PAN teigia, kad dėl trojanų įmonėje Coolpad kilmės jokių abejonių nekyla. Pavyzdžiui, įdiegtas telefono modulis gauna nurodymus iš kontroliuojančio serverio registruoto Coolpad ir iš tikrųjų yra įmonės debesis.
Coolpad situacijos dar nekomentavo.
Tai ne pirmas kartas, kai Kinijos gamintojai parduoda sukompromituotus įrenginius. Anksčiau prietaisuose iš Kinijos buvo rastas iš anksto suinstaliuotas virusas, kurio nebuvo įmanoma pašalinti standartinėmis priemonėmis. Šis trojanas DeathRing apsimeta melodijų programa ir gali parsisiųsti SMS ir WAP-turinį iš kontroliuojančio serverio.
DeathRing rasti šiose išmaniuosiuose telefonuose:
Netikras „Samsung” GS /Note II;
Skirtingi Tecno modeliai;
Gionee Gpad G1;
Gionee GN708W;
Gionee GN800;
Polytron Rocket S2350;
Hi-Tech Amaze Tab;
Karbonn TA-FONE A34/A37;
Jiayu G4S (клон Galaxy S4);
Haier H7;
Samsung i9502 + klonas (gamintojas nežinomas).