Išmaniosios technologijos – XXI a. pedėjėjos šiuolaikinės moters kasdieninėje veikloj

Laikas yra viena iš labiausiai branginamų vertybių, kurias šiandien turime. Sutaupyti kiek įmanoma daugiau laiko šiandien svarbu visiems, ypatingai šiuolaikinėms moterims, kurios kasdien randa balansą tarp karjeros ir motinos, žmonos, močiutės ir kitų vaidmenų. Beveik trečdalis (28 proc.*) Lietuvoje dirbančių moterų eina vadovaujamas pareigas, tad daugelis moterų turi rasti balansą tarp karjeros ir savo asmeninio gyvenimo. „LG Electronics“ pateikia keletą praktinių patarimų, kaip geriausiai panaudoti išmaniąsias technologijas įmontuotas į buitinius prietaisus, o savo patirtimi, kaip tai veikia praktikoje, dalinasi garsi dainininkė, tinklaraštininkė ir sveikos gyvensenos šalininkė Ingrida Martinkėnaitė.

Kasdienis tvarkymas

Vis dažniau tobulinant buitinius prietaisus naudojamos naujausios technologijos, o kai kurie prietaisai tapo netgi neatskiriama namų valymo proceso dalimi, kaip pavyzdžiui, robotai dulkių siurbliai. Lyginant bevielius dulkių siurblius su įprastais, šie yra lengvi, nekeliantys triukšmo ir sutaupantys daug laiko. Dėka su naujausiomis technologijomis dirbančių ekspertų šį ir kitus panašius įrenginius galima valdyti net nesant namuose, pasinaudojus „Google Assistant“ ar „Amazon Alexa“, be to naudojantis šiais virtualiais asistentais galima matyti bei sekti valymo procesą.

Drabužių skalbimas

Pasak Ingridos Martinkėnaitės, skalbimui ir drabužių džiovinimui ji skiria mažiau laiko, nei bet kada anksčiau, nes naudojasi išmaniąja skalbykle su „Wi-Fi“ funkcija. „Tai labai palengvina dienos rutinos planavimą, nereikia laukti prie skalbimo mašinos norint perdėti juos į džiovyklę, net nereikia būti namie norint pradėti skalbimą bei parinkti skalbimo ar džiovinimo funkcijas. Galima viską valdyti telefonu. Vis dėlto, gyvename technologijų amžiuje, tad reikia naudotis visais technologijų teikiamais gyvenimo palengvinimais“, – teigia tinklaraštininkė Ingrida.

Ingrida džiaugiasi, kad turi galimybę į savo skalbyklę įtraukti papildomų skalbimo programų ir parinkti optimaliausią variantą pagal skalbinių medžiagą, pavyzdžiui, vilnos režimas, valymas garais ir kt. „Tuo pačiu „Wi-Fi“ funkcija leidžia matyti visą skalbimo ciklą savo telefone. Gali pasirinkti tinkamiausią džiovinimo programą ir paleisti ją tiesiog telefonu, net nebūnant šalia“, – pasakoja dainininkė I. Martinkėnaitė.

Išmani virtuvė

Įmontuojami virtuvės prietaisai yra ne tik šiuolaikiški ir aprūpinti įvairiomis technologijomis, bet ir tarpusavyje susieti, paverčiantys virtuvę modernia, praktiška ir funkcionalia. Daugelį metų trukęs technologijų vystymas gaminant šaldytuvus ir mikrobangų krosneles padarė juos neatskiriamais pagalbininkais taupant laiką.

Kaip? Šaldytuvai tapo ne tik labiau tausojantys energiją, bet ir „išmanesni“, pavyzdžiui, juose įdiegtos specialios lentynos, kurios padeda pratęsti daržovių, mėsos ir pieno produktų galiojimo laiką . Negana to, naujausios kartos šaldytuvuose  yra plonesnės sienelės, dėl kurių šaldytuve galima sutalpinti daugiau gaminių ir išlaikyti jų šviežumą ilgiau.

Mikrobangų krosnelės taip pat tobulėjo kartu su technologijomis. Šiuolaikinėse mikrobangų krosnelėse įdiegtos technologijos suteikia galimybę ne tik pašildyti maistą, bet ir ruošti patiekalus, todėl tai yra neatsiejama kasdienio maisto ruošimo proceso dalis. Atšildymas, greitas maisto pašildymas, maisto ruošimas ir kepimas – visos šios ir daugiau funkcijų pasiekiamos naujausios kartos mikrobangų krosnelėse, kurios sujungia įvairias funkcijas į vieną ir taip leidžia sutaupyti virtuvėje praleidžiamo laiko, kurį galima skirti šeimai ar kitoms malonioms veikloms.

Naujausios kartos buities prietaisų, kuriuose įdiegtos šiuolaikinės technologijos, asortimentas iš pradžių gali atrodyti sudėtingas ar perdėtas, tačiau visos šios funkcijos suteikia vartotojui galimybę sutaupyti laiko, sumažinti vandens ir elektros energijos suvartojimą. Šiuolaikinės technologijos yra neatskiriamos mūsų kasdieninės veiklos namuose pagalbininkės.

* 2019 m. kovo mėnesį, Tarptautinės moterų dienos proga, „Eurostat“ paskelbė duomenis apie lyčių pasiskirstymą darbovietėse Europoje.