„Xiaomi Mi 9“ – stilingas ir galingas kamerofonas

Šiandienos „Xiaomi Mi 9“ anonsas turėjo būti nuobodus ir liūdnas, nes šiais metais „slaptos“ informacijos nutekėjimų kiekis apie flagmano charakteristikas peržengė protingas ribas. Dieną prieš premjerą bendrovė pati paviešino beveik visą informaciją apie naują produktą. Žinoma, ir anksčiau „Xiaomi“, kaip ir dauguma gamintojų, dar prieš oficialų pristatymą leisdavo visuomenei pamatyti kai kuriuos prietaisų vaizdus ir kalbėjo apie kai kurias jų savybes, bet niekada tai nevyko taip išsamiai. Kinai patys sunaikino bet kokią intrigą, pasmerkusi gerbėjus nuobodžiam pristatymui su vienintele intriga – išskirtinės versijos „Xiaomi Mi 9 Explorer Edition“ kaina. Laimei, gamintojas anonsavo supaprastintą flagmano versiją „Xiaomi Mi 9 SE“, tačiau apie tai parašysime atskirame straipsnyje.

Pasakojimą pradėsime nuo kainų, nes būtent jos kinų gaminius daro tokius patrauklius. „Xiaomi Mi 9“ versija su 6/128 GB atminties į rinką pateks už 446 JAV dolerių kainą, už 8/128 GB modifikaciją gamintojas prašo 490 JAV dolerių, o maksimali konfigūracija „Xiaomi Mi 9 EE“ su 12/256 GB atminties pirkėjams atsieis $ 595.

Xiaomi Mi 9

Išleidusi „Xiaomi Mi 9“ kompanija toliau eina „berėmiu“ keliu ir atkuria „Huawei“ išmaniųjų telefonų išvaizdą. Dabar 20 megapikselių priekinis fotoaparatas įtaisytas į lašo formos išpjovą. Ekranas užima 90,7% priekinio paviršiaus, o apatinis rėmelis yra 40 proc. mažesnis nei „Xiaomi Mi 8“ – vos 3,6 mm storio.

Gamintojas panaudojo stiprų „Gorilla Glass 6“ stiklą, tačiau nerekomenduojama nardyti į vandenį su išmaniuoju telefonu – vandens apsauga nebuvo nurodyta, tačiau tai visuomet buvo silpnoji „Xiaomi“ flagmanų vieta. Galinis dangtelis pagamintas iš stiklo su dviejų sluoksnių holografine nano danga, o po minimalaus susipažinimo su išmaniuoju telefonu turėtumėte būti pasirengę pašalinti pirštų atspaudus. Vis dar nėra 3,5 mm garso lizdo, o jo nebuvimas privers naudoti belaides ausines ir „Xiaomi“ čia turi ką pasiūlyti.

Xiaomi Mi 9

Pasirinkti flagmaną galima iš mėlynos, alyvinės ir pilkos spalvos. Pirmosios dvi gradiento spalvos atrodo turtingesnės, ryškesnės ir įdomesnės. Nepaisant to, kad naujiena pasirodė esanti išoriškai patraukli, joje nėra ryškaus unikalumo ir palyginti su „Xiaomi Mi 8“ pokyčiai yra minimalūs, išskyrus ekrano išpjovą, trigubą galinę kamerą ir nuo galinio skydelio dingusį pirštų atspaudų skaitytuvą. Pastarasis dabar įtaisytas ekrane ir bendrovė žada aukštą jutiklio darbo tikslumą bei spartą, kuri išaugo 25%.

Tai ne pirmas kartas, kai bendrovė teikia pirmenybę „AMOLED“ matricai, o gamintojas ne be pasididžiavimo pareiškė, kad ją sukūrė „Samsung“. Čia nėra išlenktų kraštų, tačiau ryškumas pasiekia 600 nitų. Įstrižainė yra 6,39 colių, o skiriamoji geba siekia 2340×1080 taškų. Ne aukščiausias lygis, bet pakankamas. „Sunlight“ technologija yra atsakinga už spalvų gamos ir kontrasto pritaikymą, todėl gamintojas žada patogų mobiliojo telefono naudojimą ryškioje saulės šviesoje. Be to, buvo optimizuotas skaitymo režimas „Reading mode 2.0“ ir sumažintas neigiamas mėlynosios šviesos poveikis.

Vienas iš „Mi“ serijos pirmtakų privalumų buvo „A“ prekės ženklų flagmanų našumas už mažesnę kainą. Šia savybe gali pasigirti ir naujiena, nes geriausios „Qualcomm“ platformos „Snapdragon 855“ galia abejonių nekelia. Ji suteikia „Xiaomi Mi 9“ aukštą vietą sintetiniame AnTuTu teste, kurio 387 851 rezultatas leis jums paleisti sudėtingus žaidimus maksimaliais nustatymais. Mobiliesiems žaidimams kinai taip pat pasiūlė „Game Turbo“ funkciją, kuri leidžia žaisti be rizikos prarasti stabilumą ir sumažinti našumą.

Su RAM talpa taip pat viskas tvarkoje – siūlomos 6 ir 8 GB GB versijos. Nepriklausomai nuo modifikacijos nuolatinės atminties bus 128 GB. „MicroSD“ kortelės lizdo, deja, nėra.

Xiaomi Mi 9

Buvo laikai, kai fotoaparato „kietumo“ lygį nusakydavo megapikseliais. Vėliau gamintojai pradėjo akcentuoti diafragmą ir modulių skaičių, o dabar – viso to derinį. „Xiaomi“ inžinieriai ir pardavėjai stengiasi neatsilikti nuo šios tendencijos. Galinėje pusėje įtaisytas 48 MP „Sony IMX586“ jutiklis iš tiesų gali sukurti 48 megapikselių skiriamąją gebą, tačiau norint, kad jie būtų aukštos kokybės, keturi vaizdo taškai sujungiami į vieną didelį 1,6 μm. Aukščiausios kokybės nuotraukas gausite tik naudodami „sąžiningus“ 12 megapikselių. Pagrindiniam jutikliui padeda plačiakampis 16 MP su 1,0 mikrono taškais ir 117 laipsnių matymo kampu. Šis objektyvas leidžia užfiksuoti makro nuotraukas su 40 mm židinio nuotoliu. Paskutinis trio narys yra 12 megapikselių teleobjektyvas, skirtas portreto režimui ir 2x optiniam priartinimui. Svarbus dalykas – objektyvų bloką saugo safyro stiklas. DxOMak vaikinai jau išbandė „Xiaomi Mi 9“ fotoaparatą ir skyrė 112 taškų už foto galimybes bei 99 taškus už vaizdo įrašą. Naujiena tapo geriausia tarp visų „Xiaomi“ įrenginių ir trečia bendrame reitinge.

Akumuliatoriaus talpa nėra išskirtinė – gamintojas nusprendė, kad „Xiaomi Mi 9“ pakaks 3300 mAh baterijos, tačiau žada 27 W galios greitą įkrovimą (70% per pusę valandos). Be to, mobilųjį telefoną galima įkrauti be laidų 20W bevielio įkrovimo technologijos dėka (100% per 1,5 valandos).

Prietaiso matmenys yra 157,5х77,67х7,61 mm, o svoris – 173 g.

Išskirtinumo ir elitizmo trokštantiems pristatyta pranašesnė versija „Mi 9 Explorer Edition“. Naujiena gavo daugiau atminties, pažangesnę pagrindinę kamerą ir fantastiniams veiksmo filmui „Alita: Kovos angelas“ skirtą temą. Didžiausias išorinis skirtumas nuo pagrindinės versijos yra permatomas galinis dangtelis. Atsižvelgdamas į diskusijas dėl „Xiaomi Mi 8 EE“ pseudo skaidrumo, bendrovės vadovas dar „Mi 9 EE“ išleidimą pranešė, kad po dangteliu vartotojai nematys tikrųjų prietaiso „vidurių“, tačiau ir butaforinės plokštės nebebus. Šį kartą kinai padarė kitaip. Ant 0,3 mm storio aliuminio lakšto vidiniai komponentai buvo išgraviruoti specialia mašina, o plokštelė buvo pritvirtinta po stiklu. Ir akis džiugina, ir pagerina šilumos išsklaidymą. „Explorer Edition“ taip pat išsiskiria 12 GB RAM ir 256 vidinės GB atminties, o pagrindinis 48 megapikselių jutiklis gavo 7 elementų objektyvą su f/1,47 diafragma, tuo tarpu pagrindinė išmaniojo modifikacija tenkinasi 6 lęšiais ir f/1,75 šviesos pralaidumu.