Geriausi nešiojami kompiuteriai 2019
Pirmasis naujų metų mėnuo yra puikus laikas keistis. Galima persikraustyti į naują miestą, pakeisti savo darbą, butą arba, blogiausiu atveju, atnaujinti savo nešiojamą kompiuterį. Bet kurį pasirinkti? Apie tai dabar pakalbėsime ir padėsime išsirinkti geriausią kompiuterį 2019 metais.
Kas naujo?
Nešiojamųjų kompiuterių vaizdo plokštės RTX
Sausis beveik visada pasiūlo daug naujų produktų, nes mėnesio pradžioje vyksta tarptautinė elektronikos paroda CES, o gamintojai joje pademonstruoja daug įdomių dalykų. Įskaitant nešiojamus kompiuterius. Ir visa tai nutiko iš dalies dėka to, kad NVIDIA išleido naujos kartos nešiojamų kompiuterių vaizdo plokštes.
Tačiau, kaip paprastai atsitinka, vaizdo procesorių milžinas pirmiausia pradėjo semti pelną iš brangiausių vaizdo plokščių modelių: „GeForce RTX 2060“, 2070 ir 2080. NVIDIA žada, kad naujasis GPU 2060 bus pusantro karto greitesnis už „GTX 1060“, o „RTX 2070“ savo pirmtaką 1070 pranoks 20%. Be to, naujos vaizdo plokštės taip pat yra ekonomiškesnės, o tai labai svarbu, nes paprastai žaidimų nešiojamieji kompiuteriai su vienu įkrovimu nedirba ilgai.
Nauji ASUS nešiojami kompiuteriai
Savaime suprantama, netrukus bus galima įsigyti naują nešiojamąjį kompiuterį su viena iš šių šviežių vaizdo plokščių. Tarp jų – naujas ploniausias ASUS žaidimų nešiojamas kompiuteris „Zephyrus“, pagrįstas „GeForce RTX 2080 Max-Q“. 15,6 colių modelis „ASUS Zephyrus S GX531G“ gali didžiuotis vos 16 mm storio korpusu, o 17,3 colių „ASUS Zephyrus S GX701G“ storis siekia 19 mm. Kiekvienas iš jų turi „Intel Core i7-8750H“ procesorių. Viena vertus, tai yra itin kompaktiški prietaisai, turintys didžiulį galios rezervą, kita vertus, jie vis dar nėra tobuli. Pavyzdžiui, RAM čia gali būti ne daugiau kaip 24 GB . Žaidimai jau dabar gali užpildyti 16 GB talpos, todėl rezervo ateičiai gali nepakakti, o klaviatūra vėl patalpinta toli nuo krašto. Šiuolaikiniams žaidimams, žinoma, atminties yra daugiau nei pakankamai, tačiau dirbant su itin reikliomis programomis norisi turėti didesnį rezervą.
ASUS taip pat parodė visų formų ir dydžių žaidimų nešiojamųjų kompiuterių paketą. Tiems, kuriems galia yra svarbesnė už korpuso storį, „Asus“ sukūrė 4,7 kilogramo „ROG G703“ nešiojamąjį kompiuterį su „užturbintu“ „Intel Core i9-8950HK“ procesoriumi, galimybe įdiegti iki 64 GB operatyviosios atminties ir iki trijų NVMe PCI 3.0 kaupiklių. Savaime suprantam, naujienų kainos nepadoriai aukštos: „zefyras“ kainuoja nuo 2500 dolerių, o „ROG G703“ galima įsigyti už 3600 $.
„Dell XPS 13“ pagaliau atsikratė pagrindinio trūkumo
Metai iš metų „Dell“ atnaujina savo prestižinį modelį „Dell XPS 13.“ Jis visada buvo geidžiamas įrenginys tiems, kuriems reikia kompaktiško, galingo ir gražaus nešiojamojo kompiuterio. Be to jis turi savo išskirtinę savybę (dabar jau kopijuojamą konkurentų), t.y. labai plonus rėmelius aplink ekraną. Tačiau kelerius metus iš eilės amerikiečių inžinieriai atkakliai montavo kamerą apatinio ekrano rėmo srityje, nes viršutinis buvo toks plonas, kad modulis ten netilpo. Bet kai ji yra apačioje, žiūri tiesiai į šnerves, o tai daugelį erzina. Galiausiai šiemet „Dell“ pasidavė ir parodoje CES 2019 parodė atnaujintą „Dell XPS 13“ su kamera virš ekrano.
Be to, dabar kompiuteriai siūlo „šviežius“ procesorius, pradedant nuo dviejų branduolių „Intel Core i3-8145U“ ir baigiant „i7-8565U“. Sąsajų atžvilgiu naujasis „XPS“ šiek tiek nuskurdo, nes prarado savo pilno dydžio A tipo USB. Dabar jis turi du „Thunderbolt 3“ ir vieną C tipo USB bei „microSD“ kortelių skaitytuvą.
Geriausi nešiojamieji kompiuteriai pagal kainos ir galimybių santykį
Darbinis arkliukas
Jei jums reikia įprasto dydžio nešiojamojo kompiuterio, kuris galėtu pakeisti stalinį PC, pigesnio už žaidimų modelius, bet su pakankamu su galios rezervu ateičiai, šiuo metu „Dell Inspiron 5570“ geriausiai atitinka šiuos reikalavimus.
Pradėkime nuo privalumų. Pirmiausia verta paminėti pakankamai aiškų ir aukštos kokybės „Full HD“ ekraną ir galingą, bet ekonomišką 4 branduolių procesorių „Intel Core i5-8250U“. Svoris ir storis taip pat priimtini 15 colių modeliui – 2 kg ir 2 cm. Yra pakankamai jungčių: HDMI prijungimui prie išorinio monitoriaus ar televizoriaus, pilnas RJ-45 (jei norite naudoti laidinį interneto ryšį), pora USB 3.0 Type-C ir netgi senas USB 2.0. Be to, „Dell Inspiron 5570“ gavo kortelių skaitytuvą didelėms SD kortelėms, kurias vertina fotografai. Žinoma, yra ir ausinių lizdas.
Už 500€ negausite SSD, o tik vieno terabaito kietąjį diską, tačiau čia yra laisva M.2 kaupiklio jungtis, taigi šį nešiojamojo kompiuterio trūkumą galėsite pašalinti. Didžiausias „Dell Inspiron 5570“ trūkumas yra tik 4 GB RAM. Tačiau operatyvioji atmintis gali būti išplėsta, nes šis modelis turi du RAM lizdus. Kaip ir bet kuris pigus nešiojamas kompiuteris, „Dell“ naujiena nesiūlo gero ryškumo ir žiūrėjimo kampų.
Žaidimų nešiojamas kompiuteris už protingą kainą
Žaidimą vidutiniais ir aukštais nustatymais nėra lengva gauti už proto ribose esančią kainą – net ir pradinio lygio žaidimų nešiojamas kompiuteris jums kainuos nemažai. Pvz., „Acer Predator Helios 300“ kainuoja apie 1000€.
Taigi, už tokią sumą „Acer“ siūlo nešiojamąjį kompiuterį su agresyviu juodu ir raudonu dizainu – bus nesunku atspėti, kad šis modelis yra skirtas geimeriams. Tai ne pats mažiausias nešiojamasis kompiuteris – jis sveria 2,7 kg, o korpuso storis siekia 27 mm. 15 colių modeliui tai yra daug, bet kompaktiški žaidimų nešiojami kompiuteriai yra ne kiekvienam prieinama prabanga.
Iš dalies ši kaina pateisinama tuo, kad „Helios 300“ parduodamas su 16 GB RAM. Tai yra, galite iškart įjungti ir žaisti be jokių išlaidų savarankiškam patobulinimui pagal naujausius žaidimų reikalavimus. Galite rasti panašių modelių ir pigiau, bet su kuklia 8 GB RAM talpa, jei esate pasiruošę patys įdiegti antrąjį RAM modulį.
Už grafiką atsakinga „NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti“ su 4 GB atminties, o padeda jai tik 4 branduolių, tačiau vienas iš naujausių procesorių „Intel Core i5 8300H“. Naudodami šį rinkinį, galite žaisti moderniausius žaidimus priimtinu kadrų dažniu: „Battlefield V“ vidutinis arba maksimalus, „Call of Duty Black Ops 4“ ir „Assassin’s Creed: „Odyssey“ aukštais ir t.t.
Atminties požiūriu žaidimų nešiojamų kompiuterių šioje kainų kategorijoje niekas per keletą metų nepasikeitė. Kaip visada, pagal nutylėjimą gausite terabaito kietąjį diską ir 128 GB SSD, kad „Windows“ jaustųsi gerai.
Čia yra keturi įvairiausių kartų USB prievadai. Kažkodėl daugiausia USB 2.0 ir po vieną USB 3.0 Type-A bei USB 3.0 Type-C. Kaip ir dera dideliam nešiojamam kompiuteriui, jis turi HDMI išoriniam monitoriui ir RJ-45 laidiniam internetui.
Plonas ir lengvas nešiojamas kompiuteris su pakankamu galios rezervu
Ieškantiems pakankamai galingo 13 colių superkompaktiško nešiojamojo kompiuterio galime rekomenduoti „Lenovo Yoga S730“ su procesoriumi „Intel Core i5-8 8265U“.
Pirma, tai labai kompaktiškas modelis, sveriantis vos 1,2 kg, o jo storis yra 12 mm. Tiesa, tai reiškia du „bet“. Jis neturi atskiros vaizdo plokštės, kuri gali pasirodyti būtina kai kuriems žmonėms. Antra, jo aušinimas tikrai nepretenduoja į rekordus. Deja, „Yoga S730“ aušinimo sistema suprojektuota taip, kad iš pradžių ventiliatoriai neveikia ir leidžia procesoriui pasiekti 90 laipsnių, dėl to CPU laikinai sumažina galią ir tik tada įjungiamas aušinimas, o darbo greitis susiderina pasiekus 60-70 Celsijaus laipsnių ir aktyviai veikiant ventiliatoriams.
Grįžkite prie specifikacijų. Be labai galingo tokiam kompaktiškam nešiojamam kompiuteriui procesoriaus – keturių branduolių „Intel Core i5-8 8265U“, gamintojas iš karto įdiegė 16 GB RAM. Tai svarbu, jei naudojate nešiojamąjį kompiuterį kaip darbo įrankį, redaguojate vaizdo įrašus, programuojate, naudojate „Photoshop“ ir pan. Ir ypač svarbu, kad tiek daug atminties gausite už maždaug 1000 eurų. Pvz., 13 colių „Xiaomi Mi Notebook Air“ tenkinasi 8 GB RAM ir jos negalima išplėsti. Ir kai kam tai gali būti tragedija.
„Lenovo Yoga S730“ siūlo 256 GB SSD (NVMe). Laimei, jis nėra prilituotas prie pagrindinės plokštės (pvz., kaip „Huawei MateBook X Pro“), todėl, jei norite, galite jį pakeisti talpesniu.
Nepaisant pavadinimo „Yoga“, nešiojamasis kompiuteris nepriklauso tradiciniams „Lenovo“ transformeriams – tai įprastas nešiojamas kompiuteris, kurio dangčio atidarymo kampas siekia 180 laipsnių. Ekrano skiriamoji geba yra 1920×1080 pikselių – 13,3 colių įstrižainei to tikrai pakanka.
Jungčių įdiegta vos keletas, todėl pasiruoškite įsigyti daugiafunkcį adapterį, nes be ausinių jungties visi kiti „Lenovo Yoga S730“ prievadai yra USB Type-C. Džiugu, kad du iš jų palaiko „Thunderbolt 3“.