Beveik visi išmaniųjų telefonų gamintojai savo naujus modelius jau aprūpino pailgais ir didžiuliais ekranais su išpjovomis, o dabar pradėjo varžytis kas į korpusą sukiš daugiau kamerų. „Samsung Galaxy A9“ ant galinio skydelio turi ne dvi ir netgi ne tris, bet keturias iš karto kameras. Tiesa, jis jau nebėra vienintelis „keturakis“ išmanusis telefonas, bet pirmojo iš tokių statuso iš jo jau niekas neatims.
Gamintojai stengiasi trumpai ir aiškiai paaiškinti naudotojui, kad naujame išmaniajame telefone kamera yra geresnė nei ankstesniame modelyje. Vieni giria galimybes ir netgi demonstruoja nuotraukas, sukurtas profesionaliu fotoaparatu už kelis tūkstančius dolerių, ir patiekia jas kaip padarytas išmaniuoju telefonu, kiti kalba apie nuostabias naujoviškas technologijas ir unikalią vartotojo patirtį. Tačiau kada tai girdima nuolat neatrodo labai įtikinama ir laukiamo efekto dažnai neduoda.
Kitas dalykas yra įdiegti daugiau kamerų. Tokiu atveju iškart vizualiai matyti išmaniojo telefono pokyčiai ir eiliniai vartotojai iš jo tikisi neeilinių galimybių ir kokybės. Retas gilinasi į procesoriaus branduolių architektūrą, RAM ir atminties tipą. Galbūt jūs, techninės svetainės lankytojai, tai darote, tačiau dauguma žmonių vis vertina technologijas pagal megapikselius ir reklaminius šūkius – „du kartus atsparesnis“, „30% spartesnis“ ir pan. išsiaiškinkime ar keturiuose „Samsung Galaxy A9“ fotoaparatuose galima rasti praktinės naudos ir kokios.
Dizainas ir valdymas
Naujasis „Samsung Galaxy A9“ pasižymi gamintojui būdingu stiliumi, tačiau skiriasi nuo visų savo „brolių“ daugiausia dėl keturių fotoaparatų bloko, įtaisyto ant galinio dangtelio. Tai atrodo neįprastai, o likusi telefono dalis pagaminta šiuolaikiškai – stiklinis korpusas su gradientine spalva. Klasikos mėgėjams siūlomas tamsus variantas.
„Galaxy A9“, kaip ir daugelis jo bendraamžių, gavo didelį ekraną – 6,3 colių. „Samsung“ išlieka vienu iš nedaugelio gamintojų, kurie atsisako „iPhone“ stiliaus ekrnano išpjovos, tačiau dėl šios priežasties išmanusis telefonas nėra toks kompaktiškas kaip konkurentų modeliai.
Ekranas nėra išlenktas kaip gamintojo flagmanų, tačiau jam tai nepriklauso pagal rangą. Apskritai A9 atrodo neblogai, tačiau gana nuobodžiai. Išvaizdoje nėra nieko išskirtinio, išskyrus keturis vienoje eilėje sujungtus fotoaparatus ir vienišą pirštų atspaudų skenerį ant galinio skydelio. Laimei, gradientinė spalva šiek tiek taiso padėtį.
Garsumo ir užrakto mygtukai įtaisyti dešinėje pusėje, o kairėje įsikūrė balso asistento „Bixby“ aktyvavimas, kuris vis dar nesupranta lietuvių kalbos – siūloma rinktis anglų arba korėjiečių. Gerai, kad mygtukas dabar įtaisytas aukščiau ir netyčia jį nuspausti nelengva, tačiau vis viena erzina daug kam nereikalingas valdymo elementas išorėje.
Išmaniojo telefono viršuje yra dėklas su dviem SIM kortelių lizdais ir atskiru microSD. Apatinėje pusėje įtaisytas multimedijos garsiakalbis, ausinių ir USB Type-C jungtys. Kaip matote, viskas ko reikia, ir tai yra didelis privalumas 2018 m. modeliui, nes ne visi išmanieji dabar gali tuo pasigirti.
Ekranas
„Samsung Galaxy A9“ gali pagrįstai didžiuotis 6,3 colio „begaliniu“ AMOLED ekranu. Išmaniojo telefono matricos ryškumas yra geras, kaip ir spalvų perteikimas. Nematyti jokių silpnai ar per pernelyg apšviestų sričių – vaizdas tolygus visame ekrane. Pagal nutylėjimą šiek tiek dominuoja melsvos baltos spalvos atspalviai, tačiau tai galima nesunkiai sureguliuoti nustatymuose. Apskritai, ekranas yra geras, spalvos yra sodrios, bet ne pernelyg, o matymo kampai platūs.
Garsas
„Galaxy A9“ garsas ausinėse yra gana geras, o aktyvavus nustatymuose visokius pagerintojus gausite dar aukštesnę kokybę. Pavyzdžiui, galite jį padaryti ryškesnį vien spustelėję „Dolby Atmos“ jungiklį. Be to, yra ekvalaizeris, kuriame galite naudoti integruotus profilius arba pakeisti dažnius rankiniu būdu.
A9 gavo vieną multimedijos garsiakalbį kurio galia pakankama, tačiau garsas ne visuomet švarus. Jam sudėtingas kompozicijas nėra lengva atkurti, o kitokias netgi malonu klausytis.
Kameros
Galiausiai priėjome prie pagrindinio šio modelio išskirtinio bruožo. Išmanieji telefonai dabar yra labai kompaktiški, todėl objektyvo su sudėtinga lęšių sistema čia nesutalpinsi, kaip veidrodiniuose fotoaparatuose. Todėl „Samsung“ (ir ne tik jie) telefonus aprūpina iškart keliais objektyvais, kurių kiekvienas turi savo paskirtį.
Su „Galaxy A9“ jūs gaunate „zoomą“ su trimis atstumo nuo objekto laipsniais. Kitaip tariant, prie kameros su standartiniu matymo kampu (24 Mpx, f/1.7) buvo pridėtas plačiakampis modulis (8MPx, f/2.4), kuris leidžia kadre aprėpti daugiau vaizdo. Šalia yra teleobjektyvas (10Mpx, f/2.4), kurio dėka vaizdą ieškiklyje galite priartinti du kartus. Ir galiausiai, čia yra objektyvas (5MPx, f/2.2) gražiam fono suliejimui (bokeh efektas), kaip ir beveik visuose išmaniuosiuose telefonuose su dviem fotoaparatais galiniame skydelyje.
Įsivaizduokite, kad artėjate prie gražaus pastato ar paminklo ir norėtumėte tai fotografuoti. Jei pasisekė, tiesiog pasiimsite išmanųjį telefoną ir, jei objektas visas telpa į kadrą, fotografuojate ir keliaujate toliau. Bet jei gatvė yra siaura ir pastatas didelis, tada įprastos kameros matymo kampo tiesiog nepakanka. Tokias atvejais padės „Samsung Galaxy A9“ plataus kampo kamera.
Tuo tarpu jei objektas yra toli, ir jūs nenorite iki jo eiti dėl vienos nuotraukos, tada vėl galite pasirinkti ne standartinę universalią kamerą, o su dvigubu priartinimu. Štai taip pasireiškia „keturakio“ išmaniojo privalumai. Nors telefonai jau seniai pakeitė nebrangius skaitmeninius fotoaparatus su mažomis matricomis ir tvirtai fiksuotais lęšiais, tačiau pastarieji iki šiol turėjo privalumą – galimybę patogiai padidinti ar sumažinti objektą kadre. Bet dabar išmanieji jau užima ir šią teritoriją.
Tiesa, kol kas per anksti kalbėti apie visišką fotoaparato pakeitimą, kadangi 4 kameros yra ne tik patogu, bet ir labai brangu. Permokėti taip kaip „Samsung Galaxy A9“ atveju, daugelis pirkėjų nenori. Čia tik pagrindinė kamera yra pakankamai pažangi, o papildomos pastebimai silpnesnės.
Apskritai, „Samsung“ išleido „Galaxy A9“ su dar ne visiškai išbaigta programine įranga. Todėl mus ir daugelį kitų apžvalgininkų pasiekė bandomasis mėginys su keistais fotografavimo algoritmais. Visais kitais atžvilgiais išmanusis telefonas dirbo nepriekaištingai, tačiau jam nelabai pasisekė su fotoaparatais. Dienos metu automatika netiksliai atkuria spalvas, kurios, be to, skiriasi viena nuo kitos kiekvienoje iš keturių kamerų. Tai turėtų būti ištaisyta su programinės įrangos atnaujinimais.
Apskritai, nuotraukos net esant geram apšvietimu dažnai atrodo nekaip ir toli gražu neprilygsta maždaug tiek pat, t.y apie 600 € kainuojančių išmaniųjų kokybei, pvz. „Huawei P20“ arba „Samsung Galaxy S9“. Kita vertus, papildomos kameros iš tikrųjų padeda fotografuoti, net tuomet, kai kiti išmanieji net negalėtų pabandyti. Be to, A9 gan gerai fotografuoja naktį ir „mato“ daugiau šviesos nei žmogaus akis, tiesa detalizacija gerokai atsilieka. Negalime pasakyti, kad visiškai nepriekaištingai, bet tamsoje sugeba sukurti gana aiškias ir gražiai atrodančias nuotraukas. Žinoma, esant blogam apšvietimui prietaisą turėsite laikyti keletą sekundžių labai stabiliai, nes priešingu atveju nuotraukos gaus susiliejusios dėl ilgo diafragmos išlaikymo.
Kameros valdymas būdingas šiuolaikiniam „Samsung“ modeliams su daugybe rėžimų. Yra automatinis režimas su kadro optimizacija pagal fotografuojamo objekto tipą, kai telefonas bando nustatyti, ką jo savininkas fotografuoja (rinkodaros specialistai dabar tai vadina dirbtiniu intelektu) ir panoraminis fotografavimas. Vienas portreto režimas siūlo fono suliejimą, o kitas gali išlyginti odą, padidinti akis ir pan. Žodžiu, galite žaisti su fotoaparatu ilgą laiką. Nuotraukų pavyzdžius rasite čia.
„Samsung Galaxy A9“ priekinis fotoaparatas fotografuoja neblogai, tačiau prasto apšvietimo atveju, savaime suprantama, jam sekasi daug sunkiau. Be standartinio išorinės padailinimo, rasite įvairių kaukių, yra netgi galimybė sukurti savo emodži – išmanusis telefonas nuskenuos veidą ir, atsižvelgdamas į gautus duomenis, sukurs kažką panašaus į Jus. Taip pat įdiegtas programinis fono suliejimas, nepaisant to, kad priekinė fotoaparatas yra vienintelis.
Su vaizdo įrašais situacija šiek tiek painoka. Išmanusis telefonas gali filmuoti 4K raiška, bet tik su pagrindine ir teleobjektyvo kamera, o plačiaekranis jutiklis UHD nepalaiko. Tuo tarpu 1080p galite filmuoti su bet kuriuo iš trijų fotoaparatų. Geriausia kokybė yra, žinoma, pagrindinės kameros. Neblogai susidoroja ir plačiakampė, o su dvigubu optiniu priartinimu vaizdelis gaunasi neryškus. Stabilizacija yra tik elektroninė ir ji neveikia 4K režimu. Labai naudinga gali būti galimybė filmuoti su skirtingu židinio nuotoliu.
Našumas, sąsaja ir autonomija
Džiugu, kad „Galaxy A9“ gavo procesorių „Qualcomm Snapdragon 660“, o ne viduriniosios klasės „Samsung Exynos“. Atminties A9 turi kaip ir „Samsung Galaxy Note9“, tai yra, 6 GB RAM ir 128 GB kaupiklį. Pastarąją galite ją išplėsti naudodami microSD kortelę, nes išmanusis telefonas gavo visiškai atskirą lizdą jai. Apskritai, „Samsung Galaxy A9“ techninės specifikacijos yra geras pasirinkimas.
Tačiau tai nereiškia, kad nėra pigesnių išmaniųjų telefonų su platesnėmis galimybėmis, bet istoriškai susiklostė tokia rinkos situacija, kai gerai žinomi prekės ženklai dar vis dar gali sau leisti užmigti ant laurų, o ne bandyti išsiskirti kainos ir našumo santykiu. Kita vertus, daugeliui vartotojų „Samsung Galaxy A9“ galios visiškai pakaks ne vienerius metus.
A9 veikia valdomas kol kas ne naujausios „Android“ versijos su firmine sąsaja „Samsung Experience 9.0“. Veido atpažinimo sistema ne visuomet veikia sklandžiai, ypač blogoje šviesoje. Tačiau pirštų atspaudų skaitytuvas dirba sparčiai ir be jokių problemų. Taip pat yra funkcija „Visada įjungta“ – išmanusis telefonas, net kai ekranas yra išjungtas, rodo laiką ir praleistus pranešimus. Patogu, nors tai pastebimai reikalauja papildomos energijos.
Už „Galaxy A9“ autonomiją atsakingas 3800 mAh talpos akumuliatorius. Naudojant įprastai telefonas nesunkai išgyvena pora parų. Standartiniame bandyme su HD vaizdo atkūrimu, maksimaliu ekrano ryškumu ir įjungtais belaidžiais ryšiais, „Samsung Galaxy A9 (2018)“ ištvėrė daugiau nei 15 valandų. Skaičius tikrai įspūdingas, ypač palyginti su konkurentų, turinčiais LCD ekranus.
Išmaniojo telefono gavo greitą įkrovimą, tačiau mes negalėjome jo įvertinti, nes su prietaisu bandymams negavome originalaus įkroviklio. Čia taip pat yra įvairių režimų rinkinys, leidžiantį lanksčiai pasirinkti energijos suvartojimą.
Išvados
„Samsung Galaxy A9 2018“ gali atrodyti kaip įtaisas, akcentuojantis tik keturias galines kameras. Tačiau jis, be abejo, gali pasiūlyti kai ką daugiau: puiki autonomija ir gerai sureguliuotas AMOLED ekranas, daug atminties, kuri taip pat gali būti išplėsta naudojant atminties kortelę, neprarandant antrosios SIM kortelės lizdo, šiuolaikiškos spalvos. Privalumą sąrašą papildo „Samsung“ neįprastas aparatinės platformos „Snapdragon 660“ pasirinkimas, kuri padėjo pasiekti reikšmingo progreso autonomiškumo atžvilgiu. Neblogai.
Galėjo būti dar geriau, jei kamerų skaičius būtų pagrįstas jų kokybe – deja, čia A9 turi pastebimų problemų. Taip, šio išmaniojo telefono dėka galite fotografuoti 120 laipsnių kampu ir su dvigubu optiniu priartinimu, tačiau, norint pasinaudoti šiomis galimybėmis, turėsite ištverti optinio stabilizatoriaus trūkumą ir ribotas galimybes prietemoje. Yra problemų su nestabiliu spalvų atvaizdavimu, tačiau galima neabejoti, jog „Samsung“ išspręs šią problemą galutinėse firmware versijose. Kita vertus, vargu ar nuotraukų kokybė prilygs net pigesniems „LG G7 ThinQ“, „OnePlus 6“ ar net „Honor 10“.
Geras išmanusis telefonas
- Dizainas
- Ekranas
- Našumas
- Autonomija
- Kaina