Neleisk šalčiui sugadinti telefono
Ar kada susimąstėte, kaip ir kodėl šaltis paveikia jūsų telefoną, planšetinį arba nešiojamąjį kompiuterį? Ar žinote, kad ne temperatūra, o jūsų veiksmai gali nepataisomai sugadinti juos? Didiesiems šalčiams netrukus vėl sukaustant Lietuvą, elektronikos remonto ekspertas dalijasi keliais patarimais, kaip apsaugoti savo išmaniuosius telefonus ar kitus įrenginius.
Pavojus slypi šildant įrenginius
Pasiekus maždaug -10°C temperatūrą telefonų, nešiojamųjų ir planšetinių kompiuterių LCD ekranuose esantis skystis pradeda stingti, todėl vaizdai keičiasi lėčiau nei įprastai. Taip pat baterijose esantys ličio-jonų, ličio-polimerų cheminiai elementai, veikiami šalčio, padidina savo vidinę varžą (t.y. baterijos talpa staigiai sumažėja) ir prietaisas išsikrauna greičiau nei visada. Neretai susiduriama ir su duomenų ar SIM kortelės skanavimo problema. Tačiau tai dar ne blogiausias scenarijus. Dažnai vartotojai tiesiog nežino, kad pavojus slypi atšildant šiuos daiktus, nes juos galima nepataisomai sugadinti.
Namų elektronikos ir telefonų remonto paslaugas teikiančios bendrovės „Servisa ICT“ technikas Paulius Kučinskas dalijasi patarimais, kaip šaltuoju metų laiku apsaugoti savo išmaniuosius įrenginius.
Žiemą eidami į lauką visiškai įkraukite bateriją
Jei žinote, kad jūsų telefonas yra ypatingai jautrus šalčiui ir greitai išsikrauna, pasirūpinkite, kad išeinant iš namų jo baterija būtų visiškai įkrauta. Specialistas pataria turėti papildomą įkrautą išorinę bateriją. Tai leis išvengti nemalonių situacijų, kai telefonas šaltyje netikėtai išsikrauna.
Nepamirškite išjungti kompiuterio
Neretai skubėdami į darbą ar paskaitas tiesiog užverčiame nešiojamojo kompiuterio ekraną ir vėl jį atverčiame tik atvykę į darbo vietą, tačiau būtent tai ir gali tapti pagrindine gedimo priežastimi. „Prieš nešantis kompiuterį į lauką, jį reikėtų išjungti, o ne palikti budrumo režime (angl. Sleep mode),“- teigia technikas.
Būdami lauke, prietaisą laikykite šiltai
„Telefoną laikykite kuo arčiau kūno, pavyzdžiui, kelnių kišenėje. Taip jūsų mobiliojo baterija ilgiau išliks šilta. Jei tokios galimybės nėra, jį reikėtų laikyti rankinėje, striukėje ar kuprinėje,“- siūlo Paulius. Anot jo, tai apsaugos ne vien bateriją, bet ir pačius įrenginius nuo rimtesnių gedimų. Telefoną ar kompiuterį išsinešus į šaltą orą, jo viduje kaupiasi kondensatas, kuris vėliau gali sukelti rimtų gedimų. Jei manote, kad jokia drėgmė nesikaupia, prisiminkite žiemą iš lauko grįžusio pažįstamo akinius, kuriems sušilti prireikia net kelių minučių. Tam, kad to būtų išvengta, naudokite specialius kompiuterių dėklus, o mobiliesiems – galite įsigyti specialius vienodą temperatūrą išlaikančius dėkliukus.
Atšildykite telefoną arba kompiuterį prieš jį įjungdami
Jei jūsų prietaisas, paprastai tariant, „numirė“, neskubėkite jo įjungti! Priešingu atveju jūs sutrumpinsite įrenginio baterijos veikimo laiką. Geriau palaukite, kol grįžus į šiltas patalpas, telefonas sušils iki kambario temperatūros, tuomet galėsite vėl saugiai juo naudotis. Jei kompiuteris, parnešus jį iš automobilio arba lauko, yra šaltas, reikėtų ištraukti jo bateriją ir leisti sušilti. Svarbiausia, nesuklyskite ir neįjunkite jo iš karto, galvodami, kad veikdamas įrenginys savaime sušils. Taip galite pažeisti LCD ekrano ar disko metalo jungtis, kurios gali oksiduotis arba išsiplėsti per greitai ir suskilti.
„Netikėkite ir drėgmę sugeriančių ryžių mitu. Geriau naudokite specialias drėgmei sugerti skirtas medžiagas, pavyzdžiui, silikoninį gelį (angl. Silica gel),“- teigia „Servisa ICT“ technikas.
Naudokite laisvų rankų įrangą
Pauliaus teigimu, reikėtų pasirūpinti papildoma įranga, kuri leis jums išmanųjį palikti kišenėje, kai esate lauke ar šaltame automobilyje. Geriau naudokitės ausinėmis, sinchronizuotu laikrodžiu ar belaide laisvų rankų įranga (angl. Bluetooth). Taip išvengsite ir galimybės sudaužyti telefono ekraną, kuris būna ypač trapus jam sušalus. Už tai „padėkos“ jūsų rankų oda ir nervų sistema.
„Jei jūsų įrenginys nebeįsijungia net ir atlikus visus aprašytus veiksmus – susisiekite su remonto paslaugas teikiančios įmonės specialistais, kurie nustatys prietaiso gedimo priežastis ir pašalins gedimus,“- rekomenduoja Paulius Kučinskas.
Pranešimas žiniasklaidai