7 bruožai, būdingi sėkmingoms interneto svetainėms

Apie interneto svetainių sėkmingumą ir efektyvumą sprendžia toli gražu ne jų savininkai, o lankytojai ir vartotojai.  Juk būtent jiems yra kuriamos informacinės svetainės, el.parduotuvės ir kiti tinklapiai, tad pagal lankytojų įsitraukimą galima spręsti, kiek tinklapis atitinka geros svetainės kriterijus. Kiekvienas pasakys, kad gera interneto svetainė yra aiški, patogi naudotis, estetiškai patraukli ir šiuolaikiška, tad jau galima daryti išankstinę hipotezę, jog interneto svetainių dizainas turi didelės įtakos jų sėkmingumui.

Jeigu svetainės savininkas mato, jog programuotojams baigus svetainės tvarkymo darbus net ir po ilgo laiko nekyla konversijos bei sulaukiama itin mažai lankytojų, išvada viena – svetainei kažko trūksta. Šiandien pačios sėkmingiausios ir daugiausiai lankytojų sulaukiančios svetainės yra kuriamos pagal šiuos septynis principus:

  1. Svetainė turi aiškų tikslą. Nesvarbu, ar tai elektroninė parduotuvė, naujienų portalas ar informacinė svetainė ir pan. – svarbu, kad lankytojui būtų aiškiai suprantama, kam skirta ši svetainė. Kiekvienas jos puslapis turi būti sukurtas tikslingai bei atlikti konkrečią funkciją (pvz. kontaktų puslapis, tam tikros prekės puslapis ir t.t).
  2. Laikomasi komunikacijos principų. Lankytojai nori, kad svetainės turinys būtų suprantamas, lengvai perskaitomas, ir kad iš karto būtų suprantama, kokia informacija svetainėje yra svarbiausia. Visa tai be vargo galima padaryti kiekvieno puslapio turinį išskaidžius numeriais, paryškinus ar padidinus esminę informaciją perteikiančius teksto vienetus.
  3. Parenkamas tinkamas šriftas. Svetainės turinys turi būti parašytas patraukliu, moderniu, tačiau lengvai įskaitomu šriftu. Taip pat turi būti palaikomas šrifto vienodumas. Tarkime, pasirinkę Calibri šriftą, jo turite laikytis visoje svetainėje. Teksto tolygumas – gero stiliaus ženklas.
  4. Tinkamai parinkta spalvų gama. Svetainė jokiu būdu neturi atrodyti lyg pakvietimas į karnavalą. Geriausia, jeigu tinklapyje dominuos dviejų ar trijų spalvų kombinacijos. Visada saugus sprendimas – baltos ir juodos spalvos deriniai, svarbesniems mygtukams ar nuorodoms parenkant skaisčias ir ryškias spalvas.
  5. Tinkamai parinkti paveikslėliai. Mes gyvename vaizdų kultūroje, kur viena idealiai parinkta efektinga nuotrauka, memas ar video įrašas gali prilygti brangiausioms reklaminėms kampanijoms. Svarbiausia parinkti aukštos kokybės nuotraukas, atitinkančias svetainės idėją.
  6. Patogi navigacija. Gera svetainė ta, kurioje lengvai naviguojamasi. Jeigu lankytojas iš prekės puslapio vienu paspaudimu gali nukeliauti į kontaktų skiltį – puiku – svetainės navigacija sutvarkyta idealiai.
  7. Mobiliesiems pritaikytas interneto svetainių dizainas. Šiandien aplankyti tam tikrą svetainę gali prireikti bet kur – autobusų stotyje, per pertrauką universitete ar kitu metu atradus laisvą minutę. Todėl daugiausiai lankytojų išlošia tos svetainės, kurios yra pritaikytos patogiam ir sklandžiam naršymui mobiliuoju telefonu.

Tai yra pagrindiniai principai, kuriais remiantis galima sukurti sėkmingą, lengvai valdomą ir patrauklią interneto svetainę. Ne paslaptis, kad būtent tokios svetainės atneša įmonėms didelius lankytojų srautus, didina konversijas ir veda įmonę į finansinę sėkmę bei populiarumą.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau