5 naujovės, kurias jau greitai turėsime šiuolaikiniuose telefonuose

Išmanieji telefonai yra vieni iš greičiausiai tobulėjančių daiktų pasaulyje, tačiau dabar jie jau pasiekė tą lygį, kai daugelis sako, jog telefonams tobulėti tiesiog nebėra kur. Pigu.lt elektroninės parduotuvės ekspertai nori šį mitą paneigti – laukti dar yra ko, tiesiog daugelis žmonių net nesugeba įsivaizduoti, kad tokie dalykai yra įmanomi.

Didžiulis ekranas mažame korpuse

iPhone X

Ar pastebėjote, jog telefonų gamintojai stengiasi įdėti vis didesnį ekraną į vis mažesnį korpusą? Todėl mažėja kraštai aplink ekraną ir tai patinka visiems – juk turėti didelį ekraną, bet mažą telefoną yra smagu, tiesa? Ir nors „Apple“ su „iPhone X“, „Samsung“ su „Galaxy S9“ telefonu ir kiti gamintojai montuoja ekranus su vis mažesniais rėmeliais aplink ekranus, kol kas tobulo varianto dar nėra – kadangi technologijos vis dar neleidžia po ekranu paslėpti daugybės sensorių ir priekinės kameros, telefonus, kurių priekyje yra tik ekranas, galimai turėsime tik po kelių metų.

Pirštų atspaudų skaitytuvas po ekranu

Vivo X21

Taip pat viena iš problemų didinant telefono ekraną, yra jo pirštų atspaudų skaitytuvo pozicija – daugelis kompanijų jį perkėlė į galą, o „Apple“ jį pakeitė veido nuskaitymo galimybe. Tačiau techniškai įmontuoti pirštų atspaudų skaitytuvą po telefono ekranu yra įmanoma – „Vivo“ tą jau padarė su „Synaptics“ pagalba, o „Samsung“ ir, ko gero, daugelis kitų gamintojų savo pirmuosius telefonus su tokia technologija jau turėtų pristatyti kitais metais.

Išmanus dirbtinis intelektas

Dirbtinį intelektą ir virtualų asistentą šiais laikais turi beveik visi išmanieji telefonai – „Google“ turi „Assisant“, „Apple“ telefonai– „Siri“, „Samsung“ – „Bixby“ ir t.t. Tačiau nei vienas telefonas iki šiol neturi virtualaus asistento, su kuriuo galima būtų bendrauti pakankamai natūraliai ir kuris suprastų lietuviškai. Asistentų dirbtinis intelektas yra labai ribotas, o kitur jo naudojimas yra minimalus – „Huawei“ ir „Samsung“ flagmanai gali realiu laiku versti tekstą, „Huawei Mate 10 Pro“ taip pat gali atpažinti kai kurias fotografuojamas scenas, tačiau tai yra viskas. Jau po kelių metų telefonai bus daug išmanesni, galės daryti daugiau ir galbūt virtualūs asistentai pagaliau prabils lietuviškai.

Gerai veikianti papildyta realybė

Papildyta realybė (AR) yra dar vienas dalykas, kurį turime jau seniai: „Snapchat“ ir „Instagram“ efektai, „Ingress“ ir t.t., tačiau dabar AR pradėjo sparčiai tobulėti – „Apple“ į savo naujausią flagmaną įdiegė pažangius sensorius, leidžiančius sekti net mažiausią veido judesį, o telefonų procesoriai pagaliau yra pakankamai galingi komfortabiliam komplikuotų papildytos realybės realybės platformų naudojimui. Taigi, gamintojams ir programėlių kūrėjams belieka pradėti daugiau dirbti su programine įranga (ką jau pradėjo skatinti ir „Apple“, ir „Google“). Galite net neabejoti, jog papildytos realybės programėles ir žaidimus telefonuose matysime vis dažniau.

Ilgai tarnaujančios baterijos

Mate 10 Pro

Kai kurie mobilieji telefonai turi puikiai tarnaujančias baterijas. „Huawei Mate 10 Pro“, „Doogee BL7000“ ir dalis kitų telefonų turi itin talpias baterijas. Tačiau kai kurie gamintojai jau kuria naujos kartos baterijas, kurios leis tokio paties dydžio baterijoje saugoti daug daugiau energijos, todėl ir telefonai turėtų veikti ilgiau. Be to, prie geresnių baterijos tarnavimo laikų prisideda ir kitų komponentų (procesorių, ekranų) gamintojai – kuriant naujus komponentus stengiamasi padaryti taip, kad jie naudotų kuo mažiau arba bent jau tiek pat energijos, kiek ir pirmtakai. Taigi, galbūt jau po kelių metų mūsų išmaniųjų telefonų nebereikės krauti kasdien?