4K televizoriaus „Samsung Q90R“ apžvalga

Kiekvieną pavasarį „Samsung“ pristato naują televizorių seriją ir šie metai netapo išimtimi. Pas mus pateko 4K skiriamosios gebos flagmanas Q90R, kuris gamintojo hierarchijoje yra žemiau tik 8K raiškos Q900R. „Samsung Q90R“ gali pasigirti matrica su kvantiniais taškais (QLED), dirbtinio intelekto funkcijomis, „Direct Full Array 16X“ foniniu apšvietimu, itin plačiais matymo kampais ir išoriniu blokeliu „One Connect“, leidžiančiu apsiriboti vieninteliu laidu.

„Samsung Q90R“ Europoje parduodamas 55, 65 ir 75 colių dydžio. Mes išbandėme 65“ įstrižainės modelį.

Samsung Q90R

Pagrindinės „Samsung Q90R“ specifikacijos

 • Ekrano dydžiai: 65 colių QN65Q90R, 75 colių QN75Q90R, 82 colių QN82Q90R
 • Išmanioji TV: „Tizen 2019 Edition“
 • Video dekodavimas: MPEG4, HEVC, VP9-2
 • HD ir UHD raiškos padidinimas iki 4K
 • HDCP 2.2
 • HDR10, HDR10 +, Hybrid Log Gamma
 • Atnaujinimo dažnis: 120 Hz
 • LCD ekranas su pilno masyvo apšvietimu ir vietiniu užtamsinimu
 • Skiriamoji geba: 3840 × 2160 taškų 4K UHD
 • Belaidis ryšys: „WiFi“
 • „Samsung smart OneRemote“ su valdymu balsu
 • Sąsajos: 4 HDMI prievadai (visi 2.0a ir HDCP 2.2, HDMI 2.1), 3 USB prievadai, 1 Ethernet prievadas, 1 skaitmeninio garso išvestis
 • Kontrastas: 11,400:1
 • Absoliutus didžiausias ryškumas: 1440 nitų (cd / m2)
 • „Quantum 4K“ procesorius

Išorė

„Samsung Q90R“ savo išorę aiškiai paveldėjo iš pernykščio Q9 modelio, todėl atrodo beveik identiškai. Televizorius pasižymi minimalistine išvaizda ir gale turi vietą firminiam „Samsung“ laikikliui, leidžiantį prietaisą pakabinti ant sienos be jokio tarpo.

Televizoriaus gale įtaisyta vienintelė „One Connect“ jungtis, kuri suteikia maitinimą ir vaizdo signalą per ploną ilgą kabelį. „One Connect“ dėžutėje matyti įprastų ir išvesties jungčių rinkinys, įskaitant HDMI 2.1.

„Q90R“ naudojamas naujas atspindžių filtras kurį „Samsung“ vadina „Q Ultra Wide Angle“ technologija. Tiesioginiai šviesos atspindžiai iš lempų ir langų, palyginti su ankstesniais „Samsung“ televizoriais, yra labiau išplitę, tačiau mažiau intensyvūs. Aplamai, naujoji apsauga nuo atspindžių pranoksta daugelio kitų televizorių kūrėjų sprendimus ir mums patiko.

Paprastai dauguma vartotojų stengiasi išvengti lempų ar didelių langų stiklų tiesiai priešais televizorių, nes tai daro įtaką žiūrėjimo patirčiai, tačiau naujasis „Samsung Q90R“ atspindintis filtras efektyviai leidžia naudoti prietaisą beveik bet kokioje aplinkoje.

Operacinė sistema ir išmanioji televizija

Nuo praėjusių metų „Samsung“ savo produktuose pasiūlė naujų partnerių turinį. Vienas iš pagrindinių papildymų daugelyje Europos rinkų yra „Rakuten TV“, kuris konkuruoja su „Apple iTunes“. „Rakuten“ siūlo įsigyti arba išsinuomoti 4K HDR kokybės filmus, tačiau jų biblioteka nėra tokia plati kaip „iTunes“. Bet kokiu atveju, platesnis pasirinkimas ir konkurencija dažniausiai būna naudinga vartotojams.

Per pastaruosius kelerius metus išmanieji televizoriai tapo greitesni dėl procesorių pažangos ir todėl jau nebėra prasmės vertinti programų paleidimo laiką. Šiuo metu bemaž visos programėlės įkeliamos gana greitai, panašiai kaip moderniuose išmaniuosiuose telefonuose.

„Tizen 5.0“ gavo keletą naujų funkcijų ir neišskiria nustatymų gausa ar painumu – čia yra tik tai, ko iš tiesų reikia daugumai vartotojų. Viena iš naujų galimybių yra funkcija, leidžianti prisijungti prie „Office365“ ir nuotolinio kompiuterio darbalaukio. Norint tuo pasinaudoti prie televizoriau teks prijungti „Bluetooth“ sąsają palaikančią klaviatūrą.

Q90R palaiko tris balso asistentus: „Samsung Bixby“, „Amazon Alexa“ ir „Google“ padėjėją. „Bixby“ įdiegtas kaip pagrindinis balso asistentas, tačiau jis palaiko tik kelias kalbos, tarp kurių lietuvių nerasite. Balsu galite valdyti televizoriaus funkscijas, tačiau šis būdas netinka sąveikai su programėlėmis. Pavyzdžiui, galite paleisti „Netflix“ per balso komandą, bet negalite prašyti surasti konkretų filmą ar TV laidą. Be to, balso komandos neveikia daugelyje programų, todėl ją turite uždaryti, kad galėtumėte atlikti paprastas operacijas balsu, pvz., reguliuoti garsumą.

Norėdami naudoti „Amazon Alexa“ ir „Google“ padėjėją, turite prijungti išorinį garsiakalbį su įmontuotu mikrofonu.

Televizoriuje įdiegtas „Ambient“ režimas, kuris budėjimo režime rodo skaitmeninius meno kūrinius ekrane. „Samsung“ taip pat leido pakeisti vaizdus savo nuotraukomis, pvz., nufotografuoti sieną už televizoriaus ir ir atkurti ją ekrane tokiu būdu prietaisą darant mažiau pastebimą. Aplinkos režime taip pat galima rodyti orų ir laikrodžių valdiklius, kurie šią funkciją daro naudingesne.

„Samsung“ dirbtinis intelektas taip pat apima automatinį vaizdo ir garso reguliavimą. Ekrano tinkamiausi nustatymai parenkami pagal šviesos jutiklio duomenis, o apie AI garsą parašysime žemiau.

Valdymas

Mūsų nuomone, šiuo metu „Samsung“ „One Remote Premium“ yra vienas iš išoriškai patraukliausių nuotolinio valdymo pultelių rinkoje. Pultelis pagamintas iš metalo ir sąveikauja su „One Connect“ dėžute, kad vartotojas galėtų valdyti ir prijungtus įrenginius.

Gamintoją galima pagirti, kad nepabijojo sulaužyti per dešimtmečius susiklosčiusią paradigmą ir paskatinti vartotojus priimti daug paprastesnį nuotolinio valdymo pultelį, turintį daug mažiau mygtukų. Toks sprendimas daro prietaisą daro daug patogesniu ir mažesniu, tačiau iš naudotojo nuolat reiklaus daugiau paspaudimų. Gaila, kad naujausia „Samsung“ nuotolinio valdymo pultelio versija turi ne visiems nereikalingus „Amazon Prime“, „Netflix“ ir „Rakuten“ TV mygtukus. Nenuosekliai atrodo „Samsung“ sprendimas apkrauti pultelį šiais elementais ir taip atsisakyti jį išlaikyti švarų ir patogų vartotojui. Peršasi išvada, kad korėjiečiai seka trečiojo ešelono televizorių gamintojų pėdomis ir uždarbiauja iš trečiųjų šalių programinės įrangos diegimo.

TV kanalai ir garsas

Tradicinė antžeminė televizija sparčiai praranda populiarumą, tačiau didelei vartotojų daliai ji vis dar išlieka pagrindiniu daugumos televizorių elementu. Šiuo atžvilgiu „Samsung“ platforma veikia gerai, tačiau šiais metais nėra jokių vartotojų svarbių pakeitimų. Televizijos kanalų funkcionalumas pakankamas ir lengvai valdomas su nuotolinio valdymo pulteliu. Esant reikalui, būtinas operacijas galite atlikti televizoriaus apačioje įtaisytais penkiais mygtukais.

„Samsung Q“ serijos televizoriai taip pat palaiko PiP (vaizdas vaizde) funkciją su dviem kanalais vienu metu ir galimybę perkelti langus. Tačiau atminkite, kad televizoriuje yra tik vienas CI prievadas.

Garsiakalbių sistemos dirbtinio intelekto dalis apima automatinį garso reguliavimą, atsižvelgiant į vaizdo turinio tipą, įskaitant galimybę apriboti staigius pokyčius reklamos metu arba perėjus į naują kanalą. Ši funkcija apribos maksimalų televizoriaus garsumą, taigi, jei norite daug triukšmo, turite šią funkciją išjungti. Garso kokybė pakankamai aukšta su išreikštais žemais dažniais ir pranoksta daugelį konkurentų.

„Samsung“ televizoriai nėra „Dolby Atmos“ sertifikuoti ir todėl daugelis apžvalgininkų klaidingai mano, kad jie nepalaiko šios technologijos. Tai nėra tiesa „Samsung Q90R“ įstengia perduoti Atmos arba DTS:X. Žinoma, norėdami puikios garso patirties turėsite įsigyti atitinkamos kokybės išorinius garsiakalbius.

Ekranas

„Samsung Q90R“ ekranas naują technologiją, pavadintą „Ultra Viewing Angle“ ir tai yra vienas iš pastebimiausių šio televizoriaus bruožų, užtikrinančių itin plačius matymo kampus. To dėka matysite gilius juodos spalvos lygius ir ryškų kontrastą kontrastą be pastebimo blizgesio, net jei žiūrėsite į televizoriaus ekraną itin aštriu kampu.

Televizoriaus skiriamosios raiškos didinimas yra vienas iš geriausių rinkoje, todėl iš maždaug keturių metrų atstumo gausite gana kokybišką senos DVD kolekcijos arba SD televizijos kanalų atkūrimą. Savaime suprantama, HD ir Full HD detalizacija bus pastebimai geresnė ir tokius įrašus galėsite žiūrėti net metro atstumu.

Greito judesio atkūrime Q90R pasirodė pakankamai gerai. Interpoliacija tarp kadrų, 3.5 ms atsako laikas ir iki 120 Hz atnaujinimo dažnis televizorių daro puikiu pasirinkimu žaidimų mėgėjams. Jei norite išvengti daugumos kompensavimo artefaktų galite pasirinkti „žemą“ nustatymą, nes maksimali pasirinktis jų sukuria daugiau. Savininkai gali aktyvuoti „MotionPlus“, kuris padidina atsilikimą, tačiau daugeliui žaidėjų jis vis tiek turėtų būti pakankamai mažas. Įdiegtas dinaminis kontrasto reguliavimas, kuriuo siekiama optimizuoti kontrastą žaidimuose ir atskira „Game enhancer“ funkcija, kuri padidina detalizaciją tamsiose vietose tam, kad naudotojui būtų lengviau pamatyti tai, kas tamsoje slypi. Abi funkcijos pakeis vaizdą ir jis gali neatitikti kūrėjų sumanymo. Kita vertus, jei konkuruojate pirmojo asmens šaudyklės žaidimuose, galbūt norėsite paaukoti tikslumą, kad gautumėte pranašumą.

„Q90R“ turi automatinį „Low Latency“ (ALLM) režimą, kuris automatiškai persijungia į „Game“ režimą, kai žaidimas įkeliamas („Xbox“ palaiko „ALLM“, „PS4“ – ne), Televizorius taip pat palaiko „FreeSync“.

„Samsung Q90R“ kokybiškai atkuria spalvų perėjimus, o išlyginti neapdorotus gradientus, kuriuos sukelia vaizdo suspaudimas vaizdo transliacijoje ar net „Blu-ray“ diskuose, galite suaktyvinę „Samsung“ „Digital Clean View“ nustatymą. Atkreipkite dėmesį, kad technologija remiasi triukšmo mažinimu, kuris šiek tiek sušvelnina vaizdą.

Gamyklinio kalibravimo spalvų atkūrimo tikslumas arti etalono, tačiau čia neįmanoma visiškai išjungti dinaminio apšvietimo valdymo. Aukščiausiame dinaminio apšvietimo valdymo nustatyme vaizdo įrašo gama kreivė bus pastebimai iškreipta, o tai reiškia, kad vaizdo viduriniai tonai atrodo pernelyg šviesūs. Žemiausiame nustatyme televizorius priartėja prie standartinio etalono.

„Samsung“ paaiškina tuo, kad jos dinaminio tono valdymo sistema buvo modifikuota pagal bandymus su žmonių grupėmis. Gamintojas teigia, kad šie testai rodo, kad dauguma vartotojų pageidauja ryškesnio vaizdo. Todėl visi Q90R vaizdo režimai yra ryškesni už etaloninę, kaip ir praėjusių metų modeliuose.

Televizoriaus didžiausias ryškumas siekia net 1440 nitų ir šiuo atžvilgiu QLED gerokai pranoksta konkuruojančius OLED gaminius.

„Samsung“ patobulino vietinių sričių užtamsinimo (Local dimming) algoritmą, o tai reiškia, kad tamsiame fone švytėjimas aplink šviesius objektus bus mažiau pastebimas. Deja, kartais tai sukuria tamsius kontūrus, ypač kai tamsoje zonoje sumažėja jo ryškumo intensyvumas tamsiose vaizdo srityse. „Žydėjimas“ aplink subtitrus yra neišvengiamas, ypač žiūrint HDR vaizdo įrašą, tačiau apskritai Q90R užtikrina gerą balansą LCD televizoriui ir tą pačią technologiją naudojančius konkurentus šioje srityje pranoksta.

Foninio apšvietimo pasiskirstymas matricoje taip pat yra geras ir mes užlieję ekraną juoda spalva įžvelgėme vos pastebimus pokyčius matricos kraštuose, tačiau tai vargu ar gali sukelti problemų kasdieniame naudojime.

Išvados

Daugelis televizorių gamintojų prioritetą ir pastangas skiria ne LCD, o OLED. Tuo tarpu „Samsung“ sugeba nuolat tobulinti VA LCD ekrano technologiją. „Q90R”, palyginti su ankstesniais modeliais, nėra didelis šuolis, tačiau jis gavo patobulinimus keliose srityse.

Visų pirma, „Samsung“ įdiegė sistemą, skirtą matymo kampui pagerinti, nesumažindama juodos spalvos lygių. Tuo pačiu metu „Samsung Q90R“ gali pasigirti nauju atspindžius mažinančiu filtru, kuris yra bene efektyviausias iš mūsų matytų.

Tačiau nauja matymo kampo technologija šiek tiek sumažino detalizaciją ir tam tikru mastu juodos spalvos lygius, ypač HDR režime. „Samsung“ taip pat paaukojo spalvų tikslumą pagal vartotojų polinkius. Žinoma, tuo nepatenkintiems yra įdiegtas eksperto režimas, leidžiantis spalvas pakoreguoti pagal savo norus.

„Tizen“ išlieka viena iš geriausių „Smart TV“ platformų, tačiau šiais metais čia nėra daug naujovių. „Ambient“ režimas buvo išplėstas, „Bixby“ yra ribotas, o „Google“ padėjėjas ir „Amazon“ palaikomi tik per išorinius garsiakalbius.

Žaidimams „Samsung Q“ serija yra geras pasirinkimas, nes siūlo „FreeSync“, mažą delsą ir „ALLM“ (automatinį perjungimą į žaidimo režimą). „Samsung“ taip pat pridėjo keletą naujų meniu parinkčių, kurios keičia vaizdo kokybę, bet gali suteikti jums pranašumą konkurenciniuose žaidimuose.

Q90R šiuo metu yra bene geriausias LCD televizorius, tačiau jis gali nepatikti ieškantiems itin tikslios vaizdo kokybės. Pagrindiniai modelio konkurentai bus OLED televizoriai, pranokstantys QLED korpuso plonumu, kontrastu, juodos spalvos gilumu, tačiau nusileidžiantys maksimaliu ryškumu.

„Samsung Q90R“ Lietuvos parduotuvėse straipsnio rašymo metu kainuoja apie 3300€, t.y. panašiai kaip OLED analogai.

74%
Geras televizorius

Rekomenduojame

 • Dizainas
 • Ekranas
 • Funkcionalumas
 • Valdymo patogumas
 • Kaina