3 klausimai, kuriuos turite užduoti sau pirkdami televizorių sporto varžybų žiūrėjimui
Pasaulio futbolo čempionatas pačiame įkarštyje, tad nenuostabu, kad milijonai žmonių visame pasaulyje neatsitraukdami stebi kiekvienas varžybas. Esate sporto fanatikas, tačiau rungtynių metu negalite būti stadione ir čempionatą žiūrite per televizorių? Šiandien technologijų gamintojai siūlo įrenginius, kurie vartotojui leidžia pasijusti taip, lyg jis pats dalyvautų veiksme. Pateikiame tris svarbiausius klausimus, kuriuos turite užduoti sau prieš pirkdamas televizorių sporto varžybų žiūrėjimui.
Kodėl man reikia HDR?
Kuomet XX a. 3 deš. buvo sukurti pirmieji televizoriai, iš pradžių jie gebėjo per sekundę parodyti vos penkis 30 eilučių raiškos kadrus. Neilgai trukus juodai baltą vaizdą keitė spalvotas, kineskopinius prietaisus išstūmė skystųjų kristalų (LCD/LED) ir plazminiai televizoriai. Vėliau sekė OLED (Organic Light-Emitting Diode) technologija, atsirado UHD ir SUHD raiškos televizoriai, o šiandien vieningai sutariama, kad ateitis priklauso HDR technologijai. Technologijų žinovai sako, kad HDR yra geriausia, kas buvo sukurta televizorių srityje, kai jų rodomas vaizdas tapo spalvotas.
Platus dinaminis diapazonas (angl. High Dynamic Range – HDR) užtikrina didesnį vaizdo ryškumą ir kontrastą, o tai leidžia vartotojui matyti visus vaizdo niuansus. HDR technologijos televizoriai baltus taškus rodo itin baltai, o juodus – tik juodai. Toks kontrastas sukuria ryškesnį vaizdą, kuris neabejotinai džiugina akis.
Pavyzdžiui, „Samsung QLED“ televizorių standaras „HDR 10+“ užtikrina, kad vaizdai būtų individualiai apdorojami kiekvienoje scenoje naudojant dinamišką tonų atvaizdavimą. Taip sukuriama nepriekaištinga kokybė, ekrane matomos sodrios spalvos, gilus kontrastas ir tiesiog kvapą gniaužianti vaizdo kokybė kiekvienoje scenoje. Matysite turinį tokį, kokį sumanė jo kūrėjai.
Kai televizoriaus sporto aistruoliai ekrane išvysta stulbinančio dydžio stadioną, žalią žolę ir išsirikiavusias priešininkų komandas, jie tikrai nenori geriausių varžybų momentų praleisti vien dėl neryškaus vaizdo. „Samsung“ atlikta apklausa atskleidė, kad net 86 proc. tyrime dalyvavusių lietuvių vaizdo kokybę įvardino kaip pačią svarbiausią televizoriaus savybę.
Ar man reikia didelės įstrižainės televizoriaus?
Į šį klausimą galima atsakyti tik vienu žodžiu – žinoma! Televizoriaus ekrano dydis yra vienas svarbiausių kriterijų renkantis naują įrenginį. Jei norite įsigyti televizorių, kuris bus skirtas daugiausiai įvairių sporto rungtynių ir programų žiūrėjimui, rinkitės ne mažesnį nei 138 centimetrų (55 colių) įstrižainės televizorių. Didesnis ekranas užtikrina platesnį matymo kampą bei sukuria pojūtį, lyg pats būtumėte didžiuliame stadione ir dalyvautumėte veiksme.
Pavyzdžiui, stebint futbolo varžybas mažesniame ekrane, vienas šalia kito lakstantys sportininkai gali atrodyti šiek tiek susilieję. Pasirinkus didesnį televizorių, matysite visas detales – žalios žolės kuokštelius ar futbolininkų pavardes ant jų marškinėlių nugaros.
Technologijų bendrovės atliktos apklausos rezultatai atskleidė, kad 73 proc. respondentų renkasi didelės įstrižainės televizorius. Dauguma apklausoje dalyvavusių vyrų įvardino, kad pagrindinis turinys, kuriam reikalingas didelės įstrižainės ekranas, yra sporto rungtynės. Kuo įrenginys didesnis, tuo geriau.
Žinoma, turėtumėte nepamiršti įvertinti ir erdvės, kurioje stovės naujasis jūsų įrenginys, bei sėdėjimo atstumo iki jo.
Ar aš viską girdėsiu pakankamai aiškiai?
Pirmuosiuose televizoriuose garsas įprastai būdavo priimamas radijo imtuvu. Tobulėjant vaizdo ir dizaino technologijomis kartu su jomis tobulėja ir prietaisuose integruojamos garso sistemos. Nors televizoriai tampa vis plonesni, tačiau nuo to garso kokybė nenukenčia. Atvirkščiai, ji dar labiau tobulinama.
Dabartiniai televizoriai – be visų kitų savo savybių yra dar ir geros kokybės garsą atkuriantis aukšto lygio grotuvas. Dažnai įsigijus naują televizorių vartotojui net nereikia pirkti papildomos garso įrangos.
Atliktos apklausos duomenimis taip pat paaiškėjo, kad lietuviai vertina ne tik ekrano dydį ir vaizdo kokybę. Daugiau nei pusė apklaustųjų, t.y. net 61 proc., teigia, kad stebint įvairias rungtynes ir kitą su sportu susijusį turinį ypač svarbi ir garso kokybė.
Apie tyrimą
„Samsung Electronics Baltics“ kartu su „Spinter research“ inicijuota internetinė apklausa buvo vykdoma 2018 metų balandžio mėnesį. Apklausti 18-75 metų Lietuvos gyventojai. Iš viso apklausoje dalyvavo 1015 respondentų iš Lietuvos.