10 populiariausių išmaniųjų telefonų pasaulyje

Internete ir gyvuose pokalbiuose dažnai įsiliepsnoja ginčai, kuriam iš gamintojų sekasi geriausiai ir kuris iš jų parduoda daugiausia išmaniųjų telefonų, o kas yra autsaideris. Vieni teigia, kad „Apple“ pirmauja, kiti atiduoda savo balsą „Samsung“, o kažkas tiki „Xiaomi“ sėkme. Kas iš tikrųjų pirmauja ir kieno išmanieji telefonai nušluojami nuo lentynų išsiaiškino „Omdia“ analitikai, paskelbę pranešimą apie dešimt perkamiausių išmaniųjų telefonų 2020 metais.

Visų trijų įvardintų kompanijų modeliai pateko į dešimtuką ir reitinge nepaliko vietos kitiems gamintojams. Pagrindinė Top-10 lentelės išvada yra ta, kad „Apple“ vis dar pirmauja ir jos modeliai yra labai noriai perkami ir tai leido jiems užimti pusę reitingo. Lyderių trejetą sudaro „Apple“ išmanieji telefonai: „iPhone 11“, „iPhone SE 2020“ ir „iPhone 12“.

Per praėjusius metus „Apple“ pavyko parduoti 64,8 milijono „iPhone 11“ ir tai yra 2,5 karto daugiau nei antroje ir trečioje vartotojų simpatijų parado pozicijose atsidūrusių kitų „iPhone“ modelių. Po „obuolių“ trejeto seka „Samsung“ įrenginių trio: „Galaxy A51“ (23,2 mln.), „Galaxy A21s“ (19,4 mln.) ir „Galaxy A01“ (16,9 mln.). Įdomu tai, kad vidutinės klasės „Galaxy A51“ buvo parduota beveik tiek pat, kiek ir aukščiausios klasės „iPhone 12“.

Septintoje vietoje liko „iPhone 12 Pro Max“ (16,8 mln.), aštuntoji atiteko „Galaxy A11“ (15,3 mln.), o devintąją poziciją užėmė „Redmi Note 9 Pro“ (15 mln.), kuris tapo vieninteliu Kinijos prietaisų atstovu.

Nepaisant visų daugelio analitikų skeptiškų ir ne rožinių pranašysčių dėl „iPhone 12 mini“ paklausos, vaikinai iš „Omdia“ padarė išvadą, kad šis modelis nusipelno būti populiariausių išmaniųjų telefonų dešimtuke, nes parduota jo buvo 14,5 mln. vienetų. Sprendžiant iš šios ataskaitos, jis jokiu būdu nėra „iPhone 12“ linijos autsaideris. Blogiau parduodamas „iPhone 12 Pro“, kuris nerado vietos populiariausiųjų sąraše.