Žaidimų kompiuterio „ASUS ROG G20AJ“ apžvalga

Didžiausias žaidimų kompiuterių trūkumas yra jų dydis. Geriausiu atveju tokią sistemą galima sutalpinti į „Mini-ITX“ korpusą. „ASUS“ pristatė daug kompaktiškesnį variantą, labiau panašų į žaidimų konsolę, nei stacionarų kompiuterį, nepaisant to, kad naujiena naudoja „Core i7“ procesorių ir galingą žaidimų vaizdo plokštę.

Nėra sudėtinga surinkti galingą ir tylų žaidimų kompiuterį jei nereikia savęs riboti dėl išlaidų – tiesiog perkate greitą procesorių, našią vaizdo plokštę, pakankamai operatyvinės atminties ir investuojate į gerą ir tylią aušinimo sistemą. Bet bandant surinkti galingą, tylų ir kompiuterį tuo pat metu kompaktišką žaidimų kompiuterį prasideda problemos. Daugelis korpusų tokiu atveju netiks, o nuo jo priklauso kompiuterio dydis.

Žinoma, prekyboje yra mažų korpusų, kuruose gali tilpti net didelės vaizdo plokštės „NVIDIA GeForce GTX 980“ arba „AMD Radeon R9 290“, tačiau toks kompiuteris iš tiesų kompaktiškas nebus, o jo išvaizda bus, taip sakant, mėgėjams. Tai yra rinkoje esančių kompiuterinių korpusų universalumo pasekmė.

Tokias problemas gali nesunkiai išspręsti visų rūšių kompiuterinės įrangos gamintojas, kuris gamina ir pilnai surinktus kompiuterius. Tokie gigantai kaip „ASUS“ gali sau leisti gaminti žaidimų PC specialiai suprojektuotuose korpusuose, kurių nerasite parduotuvėse. Tokių kompiuterių privalumas bus neįprastas dizainas, kompaktiškumas ir jei gamintojas pasistengs, tylus ir efektyvus aušinimo sistemos veikimas. Tokių kompiuterių viduje nebus laisvos vietos, o aušinimo sistema taip pat gali būti unikali.

Būtent toks gavosi žaidimų kompiuteris „ASUS ROG G20“: kompaktiškas, greitas ir tylus. Maksimalus storis yra tik 10 centimetrų, o jo išvaizdos gali pavydėti beveik bet kuris kompiuterio korpusas.

Išvaizda

Sprendžiant iš išvaizdos, „ASUS ROG G20“ yra labiau panašus į žaidimų konsolę, nors jo viduje paslėpta galingiausia dabar gaminama „geležis“. Ant priekinės, viršutinės ir apatinės korpuso dalies gamintojas sumontavo raštuotas ventiliacijos groteles, po kuriomis paslėptos spalvotas LED apšvietimas.Žaidimų kompiuterio „ASUS ROG G20AJ“ apžvalga

Priekyje yra maitinimo mygtukas, du USB 3.0, dvi 3,5 mm jungtys ausinėms ir mikrofonui, taip pat plonas optinių diskų įrenginys. Visos kitos jungtys yra sutelktos žaidimų PC galinėje dalyje: šešios USB jungtys, iš kurių dvi priklauso trečiajai versijai, tinklo „Ethernet“ jungtis, šeši garso išėjimai, HDMI, ir vaizdo plokštės video išėjimai: „DL DVI-D“ ir „DL DVI-I“, HDMI ir „Display Port“. Gale taip pat yra dvi maitinimo blokų jungtys – „ASUS G20“ naudoja du PSU, vienas skirtas vaizdo plokštei, o kitas – likusiai sistemai. Abiejų blokų galia kartu paėmus yra 410 vatų.

Kompiuterio komplekte yra laidinės klaviatūra ir pelė. Tai periferija yra pagamintas specialiai ASUS ROG G20, ir atskirai, pirkti ji neveiks. Pelė yra pats paprasčiausias manipuliatorius su dviem mygtukais ir ratuku tarp jų. Klaviatūra šiek tiek įdomesnė: mygtukai turi LED apšvietimą, o virš skaitmenų bloko yra apvalus garsumo reguliatorius.ASUS ROG G20AJ

Žaidimų kompiuterio aušinimo sistema įtraukia šaltą orą per ventiliacijos angas, esančias korpuso apačioje ir išpučia karštą orą per viršutinę dalį. Taip pat turi savo lipnia kortelę.ASUS ROG G20AJ

Techninės charakteristikos

Mažmeninėje prekyboje gali pasitaikyti keletas „ASUS ROG G20“ modifikacijų. Viena nuo kitos jos skiriasi procesoriais, vaizdo plokštėmis ir kietojo disko talpa. Kompiuterio modifikacijos gali turėti šias vaizdo plokštes:

  • NVIDIA GeForce GTX980 (4GB);
  • NVIDIA GeForce GTX970 (4GB);
  • NVIDIA GeForce GTX760 (2GB);
  • NVIDIA GeForce GTX750 (1GB/2GB);
  • NVIDIA GeForce GTX745 (1GB);
  • NVIDIA GeForce GTX780 (3GB);
  • NVIDIA GeForce GTX770 (2GB).
ASUS ROG G20AJ
ProcesoriusIntel Core i7-4790;
3,6 GHz (iki 4,0 GHz režime „Turbo Boost”); 8 MB L3;
Keturi branduoliai, aštuoni srautai, TDP 84 W
Чипсет Intel H97
Vaizdo plokštės
NVIDIA GeForce GTX 780 (3GB GDDR5);
Procesoriaus video branduolys Intel HD Graphics 4600;
Operatyvinė atmintis
16 GB DDR3L-1600 (du SO-DIMM moduliai po 8 GB)
Kietasis diskas
SSD 128 GB(KINGSTON RBU-SC400S37128G);
HDD 1 GB (TOSHIBA DT01ACA100), 3,5 coliai
Jungtys priekyje
2 × USB 3.0;
1 × ausinėms (mini-jack 3,5 mm);
1 × mikrofonui (mini-jack 3,5 mm)
Jungtys gale
Pagrindinės plokštės jungtys:
2 × USB 3.0;
4 × USB 2.0;
1 × HDMI;
1 × Ethernet;
6 audio jungtys (Line In, Line Out, Mic In, Center/Subwoofer Speaker Out, Rear Speaker Out, Side Speaker Out).
Vaizdo plokštės jungtys:
1 × DL DVI-D;
1 × DL DVI-I;
1 × HDMI;
1 × DisplayPort.
Wi-Fi802.11 a/b/g/n/ac, 1 × 1, 2,4 и 5 ГГц, (Realtek RTL8821AE 802.11ac PCI-E Wireless Network Adapter)
Bluetooth4.0
Tinklo adapteris
1000 MB/s (Intel Ethernet Connection I218-V);
Optinis įrenginys
BD-Combo (MATSHITA BD-CMB UJ172 S)
kortelių lizdas
Nėra
Maitinimo blokas
230 W (19,5 V, 11,8 A)
180 W (19,5 V, 9,23 A)
Matmenys358 × 340 × 104 mm
Svoris6,38 kg
Operacinė sistema
Windows 8.1 64-Bit
Garantija2 metai
Kaina1040 eurų (su NVIDIA GeForce GTX 770)

Žaidimų testuose, esant didžiausiems grafikos nustatymams, žaidimų kompiuteris „ASUS ROG G20“ parodo beveik tuos pačius rezultatus, kaip nešiojamas kompiuteris „ASUS ROG G751JY“. Tarp šių kompiuterių skirtumas pasireiškia tik žaidime „Deus Ex: Human Revolution“ – jame straipsnio herojus pranoksta konkurentą.Games_3D 1920_All_Max

Išvados

Norint sukurti žaidimų kompiuterį daug pastangų nereikia – pakanka turėti nemažą pinigų sumą, įsigyti regiausią įrangą ir surinkti reikiamą kompiuterį. Problemos gali kilti tik tuomet, kada reikia surinkti tylų, kompaktišką ir tuo pat metu galingą žaidimų kompiuterį. Jei tokiu surinkimu užsiima paprastas vartotojas, paprastai jis turi nuspręsti kurios iš trijų savybių reikės atsisakyti: tylos, kompaktiškumo ar galios.

O jei kompiuterio surinkimo imasi stambus įrangos gamintojas, tada tylą, kompaktiškumą ir galią galima sujungti viename korpuse, nes aparatūros gamintojai, tokie kaip „ASUS“ gali organizuoti serijinę unikalių korpusų ir aušinimo sistemų gamybą. Būtent tai buvo padaryta „ASUS ROG G20“ atveju. Gamintojui pavyko sukurti galingą ir tylų žaidimų kompiuterį kompaktiškame korpuse. Nors kainuoja jis brangokai – 1040 eurų, bet jo galios turėtų pakakti porai metų, be to jis gražus.