Xiaomi Redmi 6: dviguba kamera, MediaTek platforma ir kaina nuo 124 USD

Xiaomi išmaniųjų telefonų pirmojo šių metų ketvirčio pardavimų statistika parodė, kad kompanijos flagmanus žmonės perka nenoriai, tačiau biudžetiniai modeliai tiesiog išgraibstomi. Todėl nenuostabu, kad gamintojas yra linkęs prisotinti rinką „antikriziniais” išmaniaisiais telefonais ir po trumpo atokvėpio pristato „Redmi 6“ ir „Redmi 6A“, kurie pretenduoja tapti vienais iš geriausių pasiūlymų biudžetinėje prietaisų klasėje.

Kas pasikeitė?

Svarbiausi „Redmi 6” pakeitimai įvyko techninės įrangos lygmenyje, tačiau daugeliui vartotojų tai bus vienas iš pagrindinių naujienos trūkumų. Išmanusis telefonas gavo naują platformą „Helio P22”, kuri pasižymi 12-nanometrų technologija ir grafika „PowerVR GE8320”. Neverta iš jos laukti įspūdingų veiklos rodiklių, o tai gali tapti kliūtimi  gerbėjams žaidimų su aukštos kokybės grafika. Šis „MediaTek“ produktas susitvarkys su paprastomis užduotimis, tačiau didėjant apkrovai išmanusis taps lėtas ir perjungs programas neskubėdamas. Yra dvi versijos – su 3 GB RAM ir 32 GB vidinės atminties bei 4/64 modifikacija.

Vienas pagrindinių skirtumų nuo pirmtako yra pagrindinė kamera: vietoj vieno modulio sistemos panaudota dviejų jutiklių kamera 12 + 5 Mp. Žinoma, nebuvo apsieita be dirbtinio intelekto, kuris vis dažniau apsigyvena išmaniuosiuose telefonuose. Būtent kamerą gamintojas laiko naujienos pagrindiniu privalumu ir žada puikios kokybės nuotraukas. Priekinio fotoaparato raiška siekia 5 MP. Korpuso storis padidėjo iki 8,3 mm (prieš 7,7 mm „Redmi 5“) ir buvo galima tikėtis naudos miliamperais, tačiau įvyko atvirkščiai – baterijos talpa sumažėjo iki 3000 mAh, ir greito įkrovimo nebus.

Kas yra įprasta?

Išmaniojo telefono dizaine individualumo nerasite nei su žiburiu, tačiau tai pateisinama šios klasės prietaisui. Apskritai, „Redmi 6“ iš „Xiaomi Redmi 5“ paveldėjo priekio dizainą iš „Xiaomi Mi A1“ ir „Xiaomi Redmi 5“. Čia nėra jokių išskirtinių dizaino sprendimų: tvarkingas ir praktiškas mobilusis telefonas. Prietaisas gaminamas 4 spalvų: aukso, rožinio aukso, sidabro ir mėlynos. Deja, čia vėl naudojamas nebemadinga microUSB „jungtis, o ne USB Type-C.

Ekranas ištemptas iki formato 18:9, kaip dabar priimta šiuolaikiniuose mobiliuosiuose telefonuose. Įdiegta IPS matrica su 5,45 colių įstrižaine ir HD+ (1440 × 720 taškų) skiriamąja geba. Tai yra įprastas biudžetinės klasės prietaisų lygis, patogus peržiūrėti nuotraukas ir tuo pačiu metu neperkrauti procesoriaus bei akumuliatoriaus.

Iš metalo ir stiklo pagaminto korpuso matmenys lygūs 147,5 x 71,5 x 8,3 mm, o sveria išmanusis 146 g. „Xiaomi Redmi 6” bazinė 3/32 GB versija Kinijoje kainuos 124 dolerius, o už brangesnę modifikaciją su 4/64 GB atminties prašys 156 USD. Naujiena bus parduodama nuo birželio 15 d.