Xiaomi Mi5s apžvalga

Kaip ir žadėjau, tęsiu savo kiniškų telefonų apžvalgų ciklą. Šį kartą plačiau aprašysiu ne taip seniai pasirodžiusį Xiaomi kompanijos flagmaną Xiaomi Mi5S.

Korpusas

Jau tapo įprasta, kad visi Xiaomi telefonai – pradedant Redmi serija ir baigiant Mi serijos flagmanais – turi korpusus, pagamintus iš brangių medžiagų, tokių kaip metalas ir stiklas. Mi5s, kitaip nei jo pirmtakas Xiaomi mi5, pagamintas iš aliuminio. Tikėtina, kad taip Xiaomi norėjo išsklaidyti abejones dėl telefono tvirtumo, kurios atsirado po nuviliančių Xiaomi mi5 lenkimo testų. Be to, telefonas tapo ne toks slidus bei atsparesnis įbrėžimams. Priekinėje dalis atrodo taip pat, išskyrus centrinį mygtuką, kurį pakeitė po stiklu įmontuotas pirštų antspaudų sensorius. Deja, jau tapo įprasta, kad Xiaomi neatskleidžia, kokią apsaugą panaudojo ekranui. Tai leidžia daryti išvadą, kad populiarusis Gorilla Glass gamintojams atrodė kaip per didelė prabanga. Na, telefonas rankoje guli tikrai puikiai, bet rekomenduočiau nepagailėti pinigų apsauginei ekrano plėvelei ar stiklui.

Xiaomi Mi5s

Ekranas
Kol dauguma gamintojų siekia savo telefonuose panaudoti kuo aukštesnės raiškos ekraną, Xiaomi jau keli metai savo flagmanuose ir netgi Redmi klasės telefonuose naudoja FullHD IPS ekranus. Šis sprendimas leidžia taupyti bateriją bei mažiau apkrauną procesorių. Vis dėlto pačiam ekranui taip pat nėra, ko prikišti. Spalvos natūralios, ypač graži balta, kontrastas daugiau nei adekvatus, na, gal tik šviesumo trūksta. Nors aukštos raiškos AMOLED ekranai Samsung telefonuose atrodo pastebimai geriau, 5 colių įstrižainės telefonui tokios raiškos tikrai pakanka. Kadangi testavau brangesnį 128GB talpos modelį, jame veikė ir Apple iPhone 6s ir iPhone 7 naudojama 3D touch technologija. Deja, ji veikė tik gamyklinėse aplikacijose, o ir pats veikimas nebuvo toks geras kaip Apple telefonuose.

 

Sparta
Šis telefonas buvo vienas pirmųjų, naudojančių naująjį Snapdragon 821 procesorių. Vis dėlto tai nedaro didelės įtakos spartai, kuri nedaug tesiskiria nuo pirmtako. Pasirodo, egzistuoja du Snapdragon 821 variantai – vienas yra 10% galingesnis už Snapdragon 820, o kitas tiesiog taupesnis. Būtent pastarąjį, kaip beje ir Google Pixel, sutinkame Xiaomi mi5s. Nepaisant to, spartos daugiau nei pakanka. Programėlės atidaromos žaibiškai, jokie žaidimai nestringa, na.. Tik po ilgesnės naudojimo sesijos jaučiamas šioks toks korpuso šilimas. Tikrai nieko tragiško, tiesiog aliuminis yra geresnis šilumos laidininkas už stiklą, naudotą pirmtake.

 

Sąsaja
Nors pastaruoju metu MIUI gerbėjų gretos plečiasi, aš vis dar nesiveržiu į jų ratą. Paskutinėje MIUI 8 yra nemažai dizaino patobulinimų, bet sąsaja vis dar atrodo pakankamai svetima vakariečio akiai. Šaukštą deguto įpila ir lietuvių kalbos nebuvimas bei nemažai kiniškų aplikacijų. Teisybės dėlei reikia pasakyti, kad mano telefonas naudojo kinišką programinės įrangos versiją, mat kol kas gamintojas šį modelį oficialiai pardavinėja tik Kinijoje. Kita vertus, veikimas buvo stabilus, aplikacijos nestrigo. Taigi, reikia tikėtis, kad Xiaomi greitai išleis tarptautinę programinės įrangos versiją šiam telefonui.

Ryšiai
Su Mi Max ir kitais Xiaomi telefonais buvau patebėjęs, kad Wi-Fi veikė itin prastai. Siunčiantis aplikaciją iš Google play, atsisiuntimo greitis būdavo apribojimas iki 500kbps, o ir pats prisijungimas prie tinklo trukdavo kone trigubai ilgiau nei kituose telefonuose. Su mi5s jokių panašių bėdų neturėjau. Visi ryšiai veikė puikiai, net 4G. Gal tik šiek tiek nepasisekė TELE2 klientams, nes telefonas nepalaiko itin plačiai naudojamo 4G B20 dažnio, kuris veikia užmiestyje. Gal kiek nuliūs ir žmonės, kurie dažnai naudoja infraraudonųjų spindulių siųstuvą prietaisų valdymui – Xiaomi nusprendė šios funkcijos atsisakyti.

 

Pirštų antspaudų skeneris
Kaip jau minėjau, sensorius įmontuotas po stiklu, vietoje centrinio mygtuko. Šiame telefone pirmąkart panaudota nauja ultragarsinė technologija, todėl tikėjausi greito veikimo. Deja, norint, kad skeneris suveiktų tinkamai, pirštą reikia gana stipriai prispausti. Nors sensorius yra always-on tipo, jis telefoną iš pirmo karto atrakindavo tik 7 iš 10 kartų. Na, net ir pigesni Xiaomi telefonai demonstruoja geresnius rezultatus. Matyt, kaltas technologijos naujumas.

Baterija
Ši sritis mane kiek nustebino ir ne iš gerosios pusės. Telefonas turėdamas 3000mah baterija laikydavo tik iki vakaro, kai net ir Samsung Galaxy S7 naudojant panašiai atlaikydavo 1.5 – 2 dienas. Tiesą pasakius, naudojau tikrai aktyviai, todėl rezultatas nėra itin blogas. Pastebėjau, kad bateriją labiausiai naudoja Android sistema, kas reiškia, kad trūksta optimizacijos, o tai ištaisyti gali paprasčiausias programinės įrangos atnaujinimas. Reikalus kiek pataiso itin greitas krovimas per naująją USB Type-C jungtį. Vis dėlto reiks nusipirkti Qualcomm QC3.0 technologiją palaikantį kroviklį, nes gamintojas nusprendė pridėti tik paprastą, šios technologijos nepalaikantį adapterį.

 

Garsas
Telefone naudojamas tikrai neprastas garsiakalbis. Garso lygis neblogas, kokybė labai gera, bet tikrai nėra įspūdinga. Muzikos kokybė per ausines niekuo neišsiskiria. Trūksta garso, ne visi dažniai tiksliai atkuriami. Vis dėlto rezultatas geresnis nei Samsung Galaxy s7.

 

Kameros
Xiaomi dar kartą nustebino įdėjusi į šį telefoną tokia pat kamerą kaip ir dvigubai brangesnio Google Pixel, kuris Dxomark (patikimiausio šaltinio apie kameras) buvo paskelbtas geriausiai fotografuojančiu telefonu pasaulyje. Na, apie Xiaomi mi5s to nepasakyčiau, nes tamsoje nuotraukų kokybė nėra įspūdinga – nuotraukos tamsokos, nemažai triukšmo. Vis dėlto prie gero apšvietimo nuotraukos gaunasi itin kokybiškos. Spalvos atkuriamos itin puikiai, o detalės neskaitomos kone idealiai. Kas kiek nustebino, tai OIS nebuvimas. Nors yra elektroninė stabilizacija, ji veikia daug prasčiau nei Google Pixel telefone. Priekinė kamera parinkta taip pat puikiai. Detalumo gal kiek ir trūksta, bet fotografavimo kampas platus, o sensorius įleidžia daug šviesos.

 

Verdiktas
Nors apžvalgoje paminėjau nemažai trūkumų, manau, kad tai vienas geriausių šių metų telefonų. Xiaomi mi5s siūlo gražų dizainą, kokybišką ekraną, spartų veikimą ir puikią kamerą, o visa tai už sveiku protu nesuvokiamą kainą – už 128GB ROM ir 4GB RAM versiją mokėjau viso labo 350 eur. Už tiek sunku surasti kažką geriau, na, nebent galima paieškoti jau kiek atpigusio Xiaomi mi5, kuris neturi kai kurių Xiaomi mi5s būdingų trūkumų.