„Windows“ pradės tyliai paleisti „Word“ iškart įjungus kompiuterį

„Microsoft“ šį mėnesį ruošiasi pakeisti „Word“ veikimo schemą: tekstų redaktorius bus įkeltas fone pirmosiomis minutėmis po kompiuterio įjungimo. Įmonė tai pavadino „našumo optimizavimu“, nors iš tiesų tai veikiau tik jo regimybė.

„Microsoft Office“ vartotojai vis dažniau skundžiasi per ilgu programų paleidimo laiku, o įmonė siūlo įvairius būdus našumui pagerinti — tai aiškindama lėtu interneto ryšiu ar nepakankamai sparčiu kompiuteriu, bet ne išsipūtusia programų kodo baze. Šiuo metu „Microsoft Office“ reikia bent 4 GB operatyviosios atminties ir 4 GB vietos diske „Windows“ sistemose arba 4 GB atminties ir 10 GB vietos „Apple macOS“. Naujas būdas, kaip sutrumpinti programų paleidimo laiką — užtikrinti jų įkėlimą fone, kaip jau buvo padaryta su „Microsoft 365“ internetinėmis programomis. Jei statinis interneto turinys — vaizdai, „JavaScript“ ir „CSS“ failai — įkeliamas iš anksto, programos vėliau paleidžiamos greičiau, nes dalis resursų jau būna paruošta.

Dabar ši strategija perkelta į „Microsoft Office“ diegimo sistemą — sprendimas pavadintas „Startup Boost“, ir iš pradžių bus taikomas tik „Word“. „Kai sistema atliks šią užduotį, programa liks pristabdytos būsenos, kol ją atidarys vartotojas arba kol sistema išvalys ją iš atminties, atlaisvindama resursus. Sistema gali vykdyti šią užduotį po kompiuterio perkrovimo ir periodiškai, jei sistemos būsena tai leidžia“, — teigė „Microsoft“.

Naujas išankstinio įkėlimo mechanizmas pradės veikti gegužės viduryje ir bus diegiamas iki mėnesio pabaigos. Jį bus galima išjungti per grupės politikos nustatymus arba pačio „Word“ parametrus. Tačiau nauja funkcija galės naudotis tik tie vartotojai, kurių kompiuteriuose yra ne mažiau kaip 8 GB operatyviosios atminties ir 5 GB laisvos vietos diske. Kad būtų išvengta priešingo efekto ir sistemos sulėtinimo, „Startup Boost“ bus paleidžiamas ne anksčiau kaip praėjus dešimčiai minučių po kompiuterio įjungimo — taip užtikrinant, kad sistema jau yra ramybės būsenoje. Energijos taupymo režimu ši funkcija taip pat neveiks.

Akivaizdu, kad skirtumą pajus tie vartotojai, kurie įjungia kompiuterį ir išeina kelioms minutėms atsigerti kavos ar pabendrauti su kolegomis, o tada grįžta prie darbo vietos.