„Windows” ir „Linux” operacinės sistemos galės saugiau keistis duomenimis

Šifruotas tinklo protokolas SSH arba „Secure Shell“ yra operacinės sistemos „Linux“ nuotolinio valdymo pagrindas, o jo „Windows“ analogo nebuvimas visada buvo laikomas dideliu trūkumu. Nors egzistuoja keletas trečiųjų šalių sprendimų, „Windows“ neturi nei integruoto SSH kliento, nei SSH serverio, kuris palaikytų „Linux“ sistemų įeinančius sujungimus. Šią situaciją nori pakeisti „PowerShell“ kūrėjų komanda.

microsoft_loves_linux_ssh_openssh-671x447

„Microsoft“ paskelbė apie savo ketinimą prisidėti prie OpenSSH vystymo, kuris de facto yra standartas Unix sistemose tam, kad  „Windows“ operacinėje sistemoje pagaliau įgyvendintų SSH palaikymą.

Tam tikra prasme, „PowerShell“ yra akivaizdžiausias kandidatas šiai užduočiai atlikti, nes „Microsoft“ jį naudoja „Windows“ valdymui ir administravimui per komandinę eilutę. Todėl saugaus ryšio tarp „Windows“ ir „Linux“ kompiuterių užtikrinimui „PowerShell“ atrodo logiškas pasirinkimas.

Pastaraisiais metais „Microsoft“ nemažai padarė „gerindama santykius“ su konkuruojančiomis platformomis, ypač „Linux“. Praėjusių metų pabaigoje „Microsoft“ pirminį „NET Framework“ kodą padarė atviru ir tinkantį įvairioms operacinėms sistemos. Be to, ne taip seniai, programinės įrangos milžinė išleido nemokamą, įvairioms platformoms tinkamą kodo redaktorių „Visual Studio Code“.