„Windows 10“ jau užėmė 3,1 proc. operacinių sistemų rinkos

Nors operacinės sistemos „Microsoft Windows 10“ galutinė versija oficialiai  buvo pristatyta vos prieš keletą dienų, ji jau dabar užima pastebimą rinkos dalį. Vien per pirmąją parą po anonso ši programinė įranga buvo įdiegta daugiau nei į 14 milijonų kompiuterių visame pasaulyje. Atrodo, kad naujiena ne tik pakartos „Windows 7“ sėkmę, bet ir pranoks ją.

Svetainė „StatCounter“ paskelbė įdomų grafiką, kuriame „Windows 10“, šio straipsnio rašymo metu, jau užėmė 3,1 proc. operacinių sistemų rinkoje ir nesiruošė sustoti. Atrodo, kad 3,1 proc. nėra daug, bet viskas pasaulyje reliatyvu – nepaisant trumpo gyvavimo, naujajai OS jau pavyko aplenkti gana populiarias sistemas „Windows Vista“, „Chrome OS“ ir „Linux“.

Stacionarių kompiuterių operacinių sistemų rinka straipsnio rašymo metu
Stacionarių kompiuterių operacinių sistemų rinka straipsnio rašymo metu

Tikimasi, kad per savaitę „Windows 10“ gali lengvai aplenkti „Windows 8“ ir net pasiekti „OS X“ lygį, kurios populiarumas pastaraisiais metais turi tendenciją mažėti. Žinoma, iki „Windows 7“ arba „Windows 8.1“ sėkmės naujajai „Microsoft“ operacinei sistemai dar toli, bet dėl paprasto ir nemokamo atnaujinimo proceso „Windows 7“, 8 ir 8.1 savininkams, laikui bėgant, ji populiarumu gali pranokti savo pirmtakes.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau