„Western Digital“ pristatė 12 ir 14 terabaitų talpos kietuosius diskus „Ultrastar He12“

Korporacija „Western Digital“ pristatė heliu užpildytus ketvirtosios kartos kietuosius diskus „HGST Ultrastar He12“, pajėgius saugoti 12 ir 14 TB duomenų ir naudojančius plokštes, palaikančias, atitinkamai, statmeno magnetinio (perpendicular magnetic recording, PMR) ir įrašymo „plytelėmis“ (shingled magnetic recording, SMR) technologijas. Siekiant išplėsti verslo klasės standžiųjų diskų talpą, „Western Digital“ teko padidinti plokštelių skaičių ir įrašymo tankį.

Kietieji diskai „HGST Ultrastar He12“ naudoja visiškai naują hermetišką platformą „HelioSeal“ su aštuoniomis plokštelėmis (ankstesnių kartų heliu užpildyti HDD turi septynias) ir kitas naujoves, apie kurias „Western Digital“ kol kas nekalba. Matyt, bendrovei įgijus patirties masinėje „helio“ kietųjų diskų gamyboje, jos inžinieriai sugebėjo padidinti plokštelių kaupiklyje skaičių, nedidinant energijos suvartojimo arba patikimumo sumažinimo. Reikia pažymėti, kad „Western Digital“ teko iš esmės pakeisti savo standžiųjų diskų vidaus komponentus.

Ultrastar He12

„HGST Ultrastar He12“ plokštelių skaičiaus padidinimas buvo nevienintelis būdas padidinti kietojo disko duomenų talpinimo pajėgumus. Gamintojas taip pat padidino kiekvienos plokštelės įrašymo tankį. 12 TB talpos „Ultrastar He12“ su aštuoniomis PMR plokštelėmis turi 864 Gbit/in2 įrašymo tankį. Tuo tarpu 14 TB modelis su SMR įrašymo technologija gali pagirti daug didesniu įrašymo tankiu – vidutiniškai apie 1000 Gbit/in2

Kaip ir ankstesnės kartos HDD su heliu, „HGST Ultrastar He12“ gavo sąsajas SAS 12 GB/s arba Serial ATA 6 Gb/s. Be to, 14 TB modelis bus prieinamas ribotam klientų skaičiui, nes šis kietasis diskas sudarytas iš SMR plokštelių, ir jam reikalingas HHD eksploatuojančios įmonės valdymas. Tradiciniai SMR kietieji diskai savarankiškai valdo duomenų įrašymą PMR ar SMR takelių grupėse tam, kad būtų užtikrintas nuspėjamas našumas be papildomų išlaidų, tačiau neleidžia galutiniams vartotojams reguliuoti HDD darbą taip, kad atitiktų jų poreikius. 14 TB „Ultrastar He12“ atveju debesų duomenų centrų savininkai galės pritaikyti savo programas prie standžiųjų diskų, o tai didina jų investicijas, tačiau leidžia gauti optimalų našumą ir / arba energijos suvartojimą.

Kitos „HGST Ultrastar He12“ specifikacijos panašios į dabartinės kartos verslo klasės heliu užpildytų kietųjų diskų parametrus: suklio greitis – 7200 apsukų per minutę, laikinosios talpyklos talpa – 256 MB, maksimali palaikoma duomenų perdavimo sparta – 255 MB/s, o vidutinis laukimo laikas – 4.16 ms.  „Ultrastar He12“ su SATA sąsaja energijos suvartojimas siekia 7,2 W, o „Ultrastar He12“ modelio su SAS sąsaja – iki 9,8 vatų.

Kadangi „Ultrastar He12“ priskiriamas verslo klasės kietiesiems diskams, šis prietaisas turi nemažai  patikimumo ir našumo pagerinimo technologijų, įskaitant galvutės padėties nustatymo tikslumo padidinimą kompiuteriuose su keliais kietaisiais diskais (natūralu, kad tai pagerina našumą, duomenų vientisumą ir patikimumą), RAID atstatymo ir kitus režimus. Žinoma, naujienos gali būti tiekiamos su šifravimo technologijomis (self-encrypted drive, SED) kurios, savo ruožtu, siūlo įvairias funkcijas, pavyzdžiui, „Instant Secure Erase“ greitam perkėlimui arba HDD utilizacijai.

Šiuo metu „Ultrastar He12“ kaupikliai prieinami kai kuriems OEM (angl. original equipment manufacturer: originalios įrangos gamintojas – organizacija, kuri savo vardu ir su savo prekės ženklu parduoda įrangą, pagamintą kitos įmonės) gamintojams mėginių forma. 12 terabaitų modelius „Western Digital“ planuoja pradėti pardavinėti 2017 m pirmąjį pusmetį, o 14 TB HDD su SMR technologija klientai gaus ateinančių metų viduryje. Nauji diskai gaus penkių metų garantiją ir bus apskaičiuoti 2,5 milijonams darbo be sutrikimų valandoms (MTBF). 12 TB talpos modelių atveju kainos priklausys nuo konkrečių pirkimo apimčių, o 14 TB HDD – ir nuo individualių susitarimų.

 

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. SutinkuSužinoti daugiau