Virš JAV sprogo liepsnojantis meteoritas, sveriantis daugiau nei toną – nuolaužos pramušė gyvenamąjį namą
Vakar į Žemės atmosferą apie 50 000 km/h greičiu įskrido maždaug metro skersmens meteoritas, sveriantis daugiau nei toną. Iš kelių JAV valstijų, įskaitant Džordžiją, Pietų Karoliną, Šiaurės Karoliną ir Tenesį, buvo pranešta apie „ryškų ugnies kamuolį“, praskriejusį danguje. Meteorito kritimas sukėlė akustinį smūgį, kurį daugelis iš pradžių palaikė žemės drebėjimu. Dangaus svečio fragmentai kliudė bent vieną gyvenamąjį namą Henrio apygardoje, Džordžijos valstijoje.
NASA duomenimis, meteoritas pasirodė maždaug 77 km aukštyje virš Oksfordo, Džordžijos valstijoje, skrido pietvakarių kryptimi ir suskilo į fragmentus apie 43 km aukštyje virš Vest Foresto, Džordžijos valstijoje. Kosminio objekto sunaikinimas išlaisvino energiją, lygią dvidešimčiai tonų trotilo. Galingas energijos išsiskyrimas suaktyvino NOAA GOES palydovų geostacionarinius žaibų kartografus (Geostationary Lightning Mappers, GLM).
Astrofizikai tokį itin ryškų meteoritą vadina „bolidu“, kuris sprogdamas suyra įeidamas į atmosferą. Nors panašūs meteoritai visame pasaulyje užfiksuojami dešimtimis per metus, dienos metu juos pastebėti dažniausiai nepavyksta. JAV geologijos tarnyba patvirtino, kad jokios seisminės veiklos nebuvo, o drebėjimus sukėlė atmosferinė smūginė banga.
Ekspertai patikslino, kad šio meteorito kritimas nesusijęs su šiuo metu vykstančiu „Birželio Boolidų“ meteorų srautu. Meteorito metalinė sudėtis, apie ką liudija jo ryškiai turkio spalva ir oranžinis uodegos švytėjimas degant, rodo jo asteroidinį kilmę.
Tuo metu Henrio apygardos, Džordžijos valstijos, ekstremalių situacijų valdymo tarnybos darbuotojai tiria pranešimą apie „akmenį“, kuris pramušė namo stogą, lubas ir įstrigo grindų dangoje. Ekspertai patvirtina, kad kai kurie meteorito fragmentai galėjo pasiekti Žemės paviršių. Gyventojams rekomenduojama pranešti apie bet kokius įtariamus meteorito nuolaužų radinius ir vengti su jais kontakto dėl galimos rizikos.