Tyrimas: savi kompiuteriai pamažu užleidžia vietą debesims

Nepaisant neaiškios geopolitinės padėties ir išaugusių rizikų, dalis šalies bendrovių šiais metais didins investicijas į IT plėtrą. IT paslaugų bendrovės „Baltnetos komunikacijos“ atlikta kasmetinė apklausa parodė, kad beveik trečdalis respondentų 2015 m. planuoja didesnes investicijas į IT, lyginant su praėjusiais metais. Be to, šiemet stebima tendencija, kad mažėja investuojančių į nuosavą kompiuterinę įrangą ir didėja dėmesys debesų kompiuterijos paslaugomis.

Kaip rodo apklausos rezultatai, šiais metais 10 proc. respondentų IT plėtros biudžetus planuoja didinti daugiau nei 20 proc., o dar 16 proc. tyrimo dalyvių investuos į IT iki 20 proc. daugiau nei pernai. Per 40 proc. „Baltnetos komunikacijos“ apklausos dalyvių planuoja išlaikyti buvusį investicijų mastą, o mažinti IT biudžetus nusiteikę trečdalis respondentų. Tiesa, daugiau nei pusė jų investicijas apkarpys tik iki 20 procentų.

Tyrimas: savi kompiuteriai pamažu užleidžia vietą debesims

Be to, tyrimas parodė, kad pernai beveik 40 proc. apklaustųjų IT paslaugoms ir produktams išleido daugiau nei planavo.

„Praktiškai identiškas tendencijas stebime jau trečius metus iš eilės. Dinamiška rinka, neplanuoti įrangos gedimai ar verslo plėtra koreguoja net ir kruopščiai savo IT biudžetus sudarančių įmonių išlaidas“, – sako Mindaugas Pranskevičius, bendrovės „Baltnetos komunikacijos“ direktorius.

Esminius IT infrastruktūros atnaujinimus planuoja ketvirtadalis apklaustųjų.

Mažiau dėmesio saviems kompiuteriams, daugiau – debesų kompiuterijai

Pasak M. Pranskevičiaus, šiemet, lyginant su 2014 m., matoma tendencija, kad šalies bendrovės planuoja mažesnes investicijas į kompiuterinę įrangą ir vis didesnį dėmesį rodo debesų kompiuterijos, duomenų centrų paslaugoms. Pavyzdžiui, į kompiuterinę įrangą šiemet planuoja investuoti 48 proc. respondentų (pernai 63 proc.), o į debesų kompiuterijos bei duomenų saugojimo paslaugas po 20 proc. (pernai – po 14 proc.). Tarp kitų populiariausių investicijų krypčių – programinė įranga (43 proc.) bei IT priežiūros paslaugos (34 proc.)

Tyrimas: savi kompiuteriai pamažu užleidžia vietą debesims

„Natūralu, kad investicijos į debesų kompiuteriją didėja. Nemaža dalis Lietuvos įmonių debesiją išbandė jau praktiškai ir, įvertinę naudą, nusprendžia čia perkelti daugiau savo paslaugų“, – sako M. Pranskevičius.

Susirūpino saugumu nuo išorinių grėsmių

Už kibernetinį saugumą Lietuvoje atsakingas CERT-LT padalinys naujausioje ataskaitoje teigia, jog pernai kibernetinių incidentų skaičius Lietuvoje išaugo net 43 proc. ir ateityje turėtų toliau augti. „Baltnetos komunikacijų“ apklausa parodė, kad verslo atstovai grėsmę supranta ir ruošiasi jos saugotis: ketvirtadalis apklaustųjų nurodė, kad šiemet planuoja investuoti į bendrovės tinklo apsaugą nuo išorinių grėsmių, o beveik 40 proc. nėra tikri, bet tokią galimybę svarsto.

Vasario pradžioje „Baltnetos komunikacijos“ apklausė 164 įvairaus dydžio klientų atstovus, atsakingus už IT sprendimus, iš skirtingų veiklos sektorių.

Informacijos šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai