Traverso keitimas: kada ir kodėl tai būtina?

Variklio laikiklio, kitaip vadinamo traversas, pagrindinis tikslas yra pritvirtinti variklį prie mašinos ir sugerti bet kokius smūgius ir vibracijas, kai mašina veikia. Variklio laikikliai ir antivibraciniai laikikliai yra būtini norint išvengti variklio pažeidimo ir pagerinti operatoriaus patogumą (jei taikoma). Bet kas nutinka, kai reikia pakeisti variklio laikiklius? Ir ar žinote susidėvėjusių variklio laikiklių simptomus? Šiame įraše atsakome į abu šiuos klausimus. Kaip sužinoti, ar reikia pakeisti variklio laikiklius

Padidėjusios vibracijos. Vienas iš dažniausiai pasitaikančių variklio tvirtinimo simptomų yra padidėjusi vibracija naudojantis automobiliu. Jei užvedate variklį ir pastebite, kad jis skleidžia daugiau triukšmo nei įprastai ir jaučiate daugiau vibracijų nei įprastai, tai yra pagrindinis susidėvėjusio variklio laikiklio požymis, kurį gali tekti pakeisti. Jei variklio laikiklis yra pažeistas, jo antivibracinės savybės susilpnėja. Padidėjus vibracijai, variklis skleidžia daugiau garsų nei įprastai – tai gali būti labai žalinga varikliui, jei jis tęsiasi ilgą laiką. Užvedę mašiną galite pastebėti pernelyg didelį trūkumą, kuris neatrodo įprastas ar skamba kiek keistai. Tai dar vienas iš dažniausiai pasitaikančių nusidėvėjusių variklio laikiklių simptomų. Šis svyravimas dažnai virsta nuolatine vibracija, bet tada galite patirti trūkumą išjungdami degimą.

Variklio laikiklis, kurį reikia pakeisti, dažnai gali sukelti sukrėtimą keičiant pavaras ant pritvirtintos transmisijos. Šis smūgis ar trenksmas taip pat gali būti pastebimas važiuojant didesniu greičiu, nes variklis dirba stipriau. Jei jūsų mašina nesijaučia taip sklandžiai kaip įprastai, tai dažnai gali būti dėl pažeisto variklio laikiklio.

Smūgio triukšmai

Variklio tvirtinimo triukšmas yra variklio tvirtinimo gedimo šalutinis produktas. Dėl susidėvėjusio variklio laikiklio aplinkoje arba variklio skyriuje dažnai gali atsirasti „dunksnių“ ir „trenkimų“. Šis triukšmas kyla dėl to, kad variklis juda daugiau nei įprastai ir liečiasi su kitais komponentais, o tai savo ruožtu gali sukelti smūgio garsus, kurie tampa gana pastebimi.

Vizualinis nusidėvėjimas. Naudojant, variklio laikiklio metalinės dalies išvaizda pasikeičia. Tačiau, jei matote didelę koroziją, įtrūkimus ar deformaciją ant dalies, greičiausiai bus pernelyg susidėvėjusi likusi laikiklio dalis. Jei pastebėsite, kad variklio laikiklio guminė dalis įtrūksta ar pleiskanoja, tai gali apriboti jo veikimą, priklausomai nuo įtrūkimų sunkumo ir pagrindinės priežasties. Variklio laikiklių efektyvumas priklauso nuo jų formos ir formos, nes bet kokie pakeitimai gali sugadinti variklį. Jei pastebėjote kurį nors iš šių signalų, turėtumėte kuo greičiau pakeisti variklio laikiklius.