TOP10 daugiausiai per karjerą uždirbę sportininkai

Visi žinome, kad aukščiausio lygio atletai uždirba milžiniškus pinigus. Priklausomai nuo sporto šakos atlygį jie gauna ne tik iš klubų ar turnyrų, bet ir už reklamą bei savo prekinį ženklą. Per istoriją yra buvęs ne vienas itin aukšto lygio atletas. Tačiau, kurie uždirbo daugiausiai? Štai dešimtukas tie, kurių pajamų šaltinis buvo ne kazino internete, o sporto pasiekimai ir sėkmingi sandoriai dėl reklamos bei kitas verslas.

10. Roger Federer, tenisas – 1,51 mlrd. $

ROGER FEDERER (SUI) TENNIS – THE CHAMPIONSHIPS -WIMBLEDON – ALL ENGLAND LAWN TENNIS AND CROQUET CLUB – ATP – WTA – ITF – WIMBLEDON – SW19 – LONDON – GREAT BRITAIN – 2019 © TENNIS PHOTO NETWORK

Sėkmingiausias visų laikų (bent jau komercine prasme) tenisininkas profesionaliai žaidžia jau beveik 25 metus. Per tą laiką vien iš teniso jis uždirbo 130+ milijonų $, tačiau daugiau nei 90% pajamų šveicaras gavo iš rėmėjų, reklamos ir investicijų. Buvo ilgas laikas, kada R.Federeris dominavo vyrų vienetų tenise ir jo uždarbis tai rodo.

9. Lionel Messi, futbolas – 1,53 mlrd. $

Beveik visą savo karjerą FC Barcelona veidu buvęs argentinietis skausmingai atsisveikino su finansinių problemų kamuojamu katalonų klubu ir dabar žaidžia už PSG. Vertintojai ilgą laiką nežinojo, kokia milžiniška iš tiesų yra jo alga. Pasak reporterių, per metus su katalonais jis uždirbdavo apie 130 milijonų eurų. Didžiulius pinigus jam moka ir Adidas, Lay‘s bei Pepsi.

6. Michael Schumacher, F1 – 1,54 mlrd. $

Formulėje 1 sukasi labai dideli pinigai. Pramonės ir pačių turtingiausių pasaulyje kompanijų remiamas sportas turi didžiulę reikšmę milijonams fanų ir komandoms. Michaelis Schumacheris – vienas sėkmingiausių visų laikų F1 lenktynininkų. Su Ferrari 5 kartus tapęs pasaulio čempionu, deja, bet viešoje erdvėje po skaudžios nelaimės nebesirodantis pilotas sau ir savo šeimai uždirbo daugiau nei 1,5 milijardo dolerių.

7. Lebron James, krepšinis – 1,58 mlrd. $

Sakoma, kad Lebronas pasirašė 1 milijardo dolerių vertės sutartį su Nike. Ji galioja iki gyvenimo galo. Daugybės prekės ženklų ambasadorius ir garsiausias savo kartos krepšininkas turi labai stiprią vadybos komandą, kuri jam padeda valdyti investicijas.

6. Floyd Mayweather Jr., boksas – 1,67 mlrd. $

Daugiausiai uždirbęs boksininkas yra ir vienas iš nedaugelio kovotojų, kurie niekad nepralaimėjo oficialios kovos. Floyd‘as Mayweather‘is turi pravardę Money arba Pinigai dėl savo absurdiškų uždarbių. Iš vienos kovos amerikietis susižerdavo nuo 100 milijonų dolerių, o už pelningiausią – 285.

4. Cristiano Ronaldo, futbolas – 1,68 mlrd. $

Portugalas yra daugiausiai uždirbęs futbolininkas pasaulio istorijoje. Didžiąją dalį jo pajamų atnešė ne atlyginimai iš klubo, bet ir milijardinis sandoris su Nike. CR7, skirtingai nei dauguma atletų šiame sąraše, nedirba su gaiviųjų gėrimų milžinais, tokiais kaip Coca-Cola ar Pepsi. Didelę dalį pajamų futbolininkui atnešė sėkmingas plaukų persodinimo klinikų tinklas Ispanijoje ir Portugalijoje.

3. Jack Nicklaus, golfas – 1,86 mlrd. $

Amerikietį galima vadinti vienu geriausių golfo žaidėjų istorijoje. Per karjerą jis laimėjo 117 profesionalių turnyrų, net trimis daugiau už Tiger‘į Woods‘ą. Visgi didžiausia jo pajamų dalis ateina iš Nicklaus Design – įmonės, kuri modeliuoja ir konstruoja golfo aikštynus. Tokių pasaulyje yra per 450.

2. Arnold Palmer, golfas – 2,03 mlrd. $

Arnoldas Palmeris buvo ne tik puikus golfo žaidėjas, bet ir ryški asmenybė. Nors žaidė žaidimą, kuris televizijos žiūrovų pernelyg neintriguoja, A.Palmeris vis tiek buvo superžvaigždė ir išpopuliarino golfą tarp vidurinės klasės žmonių. Kaip ir Jack Nicklaus‘as, Palmeris uždirbo iš aikštynų kūrimo ir statybos.

1. Tiger Woods, golfas – 2,84 mlrd. $

Tai – sėkmingiausias visų laikų golfo žaidėjas, bent jau, jeigu vertinsime karjeros uždarbį. Amerikiečio karjera – it amerikietiški kalneliai. Buvęs pačioje aukštumoje, jam teko kristi ir veidu žemyn į visišką dugną. Tačiau dabar vyras vėl sėkmingai dalyvauja turnyruose ir tik patvirtina savo legendos statusą.

1. Michael Jordan, krepšinis – 3,54 mlrd. $

Garsiausias visų laikų krepšininkas galimai yra ir garsiausias visų laikų sportininkas, apskritai. Nors iš Chicago Bulls per karjerą gavo kelis šimtus milijonų dolerių, didžiąją dalį pajamų sudaro savininko akcijų paketas Charlotte Hornets klube ir Jordan prekinis ženklas.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau