Televizoriaus „Philips 42PFT6309“ apžvalga

Šiuo metu, kai dirbtinai keliamas ažiotažas dėl „Ultra HD“, reikėtų blaiviai pažvelgti į padėtį. Dauguma pigių „Ultra HD“ modelių yra dar toli nuo idealo ir svarbiausia kad tokios raiškos turinio dar labai mažai. Vietoj eksperimentų su pigiais UHD televizoriais geriau paieškoti subalansuotų viduriniosios klasės „Full HD“ modelių. Jie vis dar tebėra geriausias kainos ir kokybės derinys. Televizorius „Philips 42PFT6309“ kaip tik patenka į šią kategoriją.

Televizoriaus „Philips 42PFT6309“ apžvalga

Išvaizda

„PFT6309“ išorė įkūnija minimalizmą: plonas rėmelis, neišsiskiriantis siluetas ir paprastos medžiagos. Plastikinio korpuso dizainas niekuo neypatingas, bet ir nereikalingų elementų nėra. Modelio stovas gavosi daug patogesnis ir tikslesnis lyginant su senesniais modeliais. Metalinis rėmelis atrodo neblogai, skirtingai nuo didžiulio „PUS7309“ stovo su keista “ketaus” apdaila, kuri sukelia nevienalytiškumo pojūtį. Televizoriaus dizainas kuklus, bet tvarkingas ir todėl turi galimybę įtikti daugumai. Neutralus stilius tinka į bet kokį interjerą.

Philips 42PFT6309

Techninės charakteristikos

 • Ekranas: 42 coliai, 1920 x 1080
 • Televizijos standartai: DVB-C, DVB-T, DVB-T2, PAL, SECAM
 • Garsas: 2 garsiaklabiai po 20 W
 • Priedai: 3D akiniai x 4
 • Ryšiai: Wi-Fi
 • Jungtys: 1 x antenai – galinis
  2 x HDMI įvestis – 19 pin HDMI Type A – galinis
  2 x USB – 4 PIN USB Type A – šoninis
  1 x HDMI įvestis – 19 pin HDMI Type A – šoninis
  1 x ausinės – 3,5 mm
  1 x stereo garso įėjimas 5 mm
 • Kaina: apie 750 €

Philips Smart TV

Atnaujintos „Philips Smart TV“ sistemos darbas pakankami našus, ilgų „pamastymų“ startuojant programoms nebėra. To dėka tapo daug maloniau naudotis interneto kino teatrais, pvz, Play (OKKO). Iš esmės, juntamų trūkumų ir klaidų, kurios buvo būdingos senesnėms OS versijoms, nebėra – sistema veikia taip, kaip turėtų. Kaip vienintelį reikšmingą trūkumą galima paminėti integruotą naršyklę: rašyti nepatogu, o puslapiai su sudėtingu meniu arba įterptu vaizdo įrašu vis dar gali „pakabinti“ programą.

distancinis Philips PFT6309

Integruotas USB media grotuvas sėkmingai susidorojo su įvairiais vaizdo failais, įskaitant „MKV“ su „H.264/AVC“ kodeku ir 1080p raiška. Bandymams pasirinkti failai buvo atkurti be problemų, nors fono procesai (pavyzdžiui, meniu) tuo metu sulėtėja. Apskritai, galima pasakyti, kad grotuvas turi pakankamai aukštą suderinamumą.

Ekranas

Televizoriaus „Philips 42PFT6309“ kontrastas – viena iš silpnųjų vietų. Turėdamas LCD IPS matricą, televizorius pasiekia kontrasto santykį 800: 1. Rezultatas nėra įspūdingas, net pagal IPS standartus, todėl nereikia tikėtis gero gylio juodos spalvos ir vaizdo. Taip pat nuvylė šviesos atspindėjimo savybės: televizoriaus ekranas noriai atspindi aplinką ir vaizdas dar labiau nublanksta dėl ant paviršiaus išsklaidytos šviesos.

Spalvų balansas yra stabilus, tačiau matyti mėlynos spalvos perteklius, net “šiltuose” atspalviuose. Todėl tikrasis vaizdas yra “šaltas”. Numatytasis spalvų atkūrimas taip pat toli nuo idealo. Perteklinis „šaltas“ atspalvis neigiamai įtakoja visą paletę.

Vis dėlto, visi skirtumai gali būti sumažinti televizoriaus kalibravimu. „Philips 42PFT6309″ turi pasirinktinį spalvų temperatūros reguliavimą trimis RGB skalėmis. Tinkamai sureguliavus spalvų balansą ir atkūrimą, televizorius palieka daug geresnį įspūdį ir beveik nenusileidžia geriausiems savo klasės analogams.

Televizoriaus „Philips 42PFT6309“ darbas su mažos rezoliucijos vaizdu nesužavėjo. Labiausiai paveda signalo perdirbimas iš keturių eilučių signalo į progresyvų (deinterlacing): televizorius “painioja” juostos ir vaizdo režimus, kas sukelia nereikalingus trūkčiojimus ir sumažina vaizdo ryškumą.

Įeinančio signalo mastelio padidinimas iki matricos palaikomos didžiausios galimos raiškos (upscaling) gana primityvus. Po apdorojimo vaizdas yra pernelyg neaiškus – ne geriausias variantas antžeminei televizijai, kurio kokybė dažnai yra labai žema.

Perėjus prie HD formato daug trūkumų dingsta. Aukštos rezoliucijos grožybės ekrane matomos gana gerai, nors vaizdo kokybės nepavadinsi nuostabia dėl mažo kontrasto.

Dinamiškose scenose televizorius, deja, pasirodė silpnai. Standartiniame „Motion Resolution“ teste galima atskirti tik 250 vertikalių linijų iš 1080. Tai reiškia, kad jis nėra geriausias pasirinkimas sporto transliacijoms, vaizdo žaidimams ir panašiems dinamiškiems vaizdams. IPS matricai čia yra per daug artefaktų atkuriant judesio scenas.

Išvados

„Philips PFT6309“ yra tinkamas pasirinkimas tiems, kurie perka televizorių “tiesiog žiūrėti” ir retkarčiais naudoja “Smart TV”. Televizoriaus išvaizda gana asketiška ir santūri, bet čia yra dvipusis „Ambilight“ apšvietimas – malonus priedas prekinio ženklo gerbėjams. Jei turėsime omenyje kad 42 colių televizorius kainuoja 750 €, jį sunku pavadinti pateisinamu pirkiniu, nes rinkoje yra daugybė panašios kokybės pigesnių modelių.

Privalumai

 • Geras spalvų atkūrimas po tinkamo sureguliavimo
 • „Ambilight“ foninis apšvietimas
 • Patobulinta programinė įranga
 • Geras media grotuvo suderinamumas

Trūkumai

 • Žemas kontrastas
 • Didelė atspindžių refleksija
 • Bloga mastelio didinimo kokybė
 • Nepatogus valdymo meniu
 • Nepatogus teksto įvedimas distanciniu pulteliu

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. SutinkuSužinoti daugiau