Technologijų tendencijos 2019 metais: 5G era ir sulankstomi išmanieji
Technologijų pasaulis yra nenuspėjamas. Tai, kas kartais atrodo sunkiai įsivaizduojama, vieną dieną netikėtai gali atkeliauti į kiekvieno iš mūsų namus. Kasmet sulaukiame naujų technologinių sprendimų, kurie neabejotinai pakeičia mūsų kasdienį gyvenimą, todėl pažvelkime, kokia ateitis mūsų laukia. Pristatome ryškiausias ateinančių 2019 metų technologines tendencijas.
5G era
Ekspertų teigimu naujos kartos mobiliojo interneto 5G ryšys yra net iki 100 kartų greitesnis nei šiomis dienomis naudojamas 4G tinklas. Gali būti sunku įsivaizduoti, kaip ši technologija pakeis mūsų pasaulį, tačiau Lietuva kartu su kitomis Europos valstybėmis jau šių metų gruodį žengė didžiulį žingsnį į naują 5G erą. Kasmet ši technologija bus vis prieinamesnė, todėl jau 2019 m. technologijų gamintojai pristatys naujausius produktus, palaikančius 5G ryšį.
Ekspertų teigimu, 1 GB/s siuntimo greitis bus įprastas, o dėka 5G ryšio į vieną ekosistemą sujungti daiktai „galės kalbėtis su kitais daiktais“. Pasaulis bus išmanesnis kartu su naujausia ryšio technologija, suteiksiančia visiškai naujas patirtis interneto naudotojams ir palengvinsiančia vartotojų kasdienybę.
Išmanieji sulankstomu ekranu
Jei ne Pietų Korėjos technologijų bendrovė „Samsung“, tai išmanieji sulankstomu ekranu vis dar būtų sunkiai įsivaizduojama realybė. Šių metų lapkritį JAV, San Franciske vykusioje konferencijoje bendrovė pristatė pirmąjį tokio telefono prototipą. Nors oficialiai jo sulaukėme 2018-aisiais, tačiau technologijų ekspertu teigimu, 2019-ieji taps įnirtingos kovos lauku sulankstomų telefonų rinkoje.
Iš tiesų, iki tokio telefono įsitvirtinimo rinkoje reikia išspręsti dar keletą klausimų, kaip pavyzdžiui, programėlių pritaikymą tokiam išmaniajam telefonui. Tačiau ekspertai prognozuoja, kad 2019 m. bus galima sulaukti oficialaus telefono pristatymo pasauliui. Būtent šios naujos technologijos tobulinimas šiuo metu yra vienas svarbiausių klausimų išmaniųjų telefonų gamintojams.
„Blockchain“ sistemos sugrįžimas
Viešojoje erdvėje „blockchain“ technologijos iškilimas lyginimas su interneto atsiradimu. Nors 2018 m. „blockchain“ teko susidurti su sunkumais, tačiau spėjama, kad 2019 m. jos laukia sugrįžimas. Daugelis veiklų dėl „blockchain“ technologijos laikui bėgant bus organizuojamos visaip kitaip, palyginus su dabar vykstančiais procesais. Pavyzdžiui, finansiniuose susitarimuose gali nelikti banko, o teisiniuose – notaro.
Nors ši technologija buvo pritaikyta bitkoinų sandoriams įgyvendinti, tačiau jau šių metų pabaigoje pasirodė kalbos apie šios sistemos pritaikymą ir realiame gyvenime, pavyzdžiui, finansų, verslo ar viešajame sektoriuje. Kitais metais bus siekiama įgyvendinti didesnius pokyčius. Ši sistema gali fiksuoti bet kokios valiutos ar vertybinių popierių sandorių įrašus greičiau ir be papildomų tarpininkavimo mokesčių.
Daiktų interneto sistema (IoT)
Technologijų bendrovės jau kelis metus savo įrenginius jungia į vieną bendrą ekosistemą, kur į vieną daiktų interneto sistemą sujungti prietaisai sąveikauja tarpusavyje. Pavyzdžiui, televizorių ar dulkių siurblį nuotoliniu būdu galima įjungti tiesiog išmaniuoju, maistą į namus užsako pats šaldytuvas, o ryte suskambėjęs žadintuvas virtuvėje stovinčiam kavos aparatui liepa paruošti kavą.
Ekspertai kalba, kad ateityje daiktų internetas įsitvirtins kiekvienoje srityje. Tiek didelės mašinos, tiek mažos mikroschemos rinks duomenis, savarankiškai siūlys problemų sprendimus ir leis mums jų išvengti.
Saugumas išlieka esminiu klausimu
Kiekviena naujovė atneša ne tik privalumus, bet ir naujus iššūkius. 2018 m. technologijų gamintojai didžiulį dėmesį skyrė išmaniųjų įrenginių ir juose saugomų duomenų saugumui, todėl kitąmet, neabejotinai, jie ir toliau dės didžiules pastangas saugumo užtikrinimui.
Tendencijos jau rodo, kad technologijų pasaulis daugiausia dėmesio skiria kibernetiniam saugumui. Prognozuojama, kad dirbtiniu intelektu paremtos technologijos ateityje nuspės bet kokias galimas kibernetines atakas ir galės apsaugoti įrenginius bei informacines sistemas iš anksto. Visos technologijos pasaulyje sparčiai tobulėja, todėl tokių saugumo sistemų mes galime sulaukti jau greitai.