Supažindins, kaip didžiųjų duomenų pagalba nuspėti verslo ateitį

Kaip tarp tūkstančių skirtingų rodiklių rasti pačius aktualiausius? Kaip juos įdarbinti ir priversti nurodyti verslo tendencijas ar kas laukia ateityje? Galų gale, kaip debesų kompiuterijos pagalba padidinti verslo efektyvumą? Tokiais klausimais užsienio ekspertai, Lietuvos verslo ir IT bendruomenė diskutuos „Microsoft“ organizuojamoje konferencijoje „Dinamiškas verslas 2015“.

 

„Mūsų verslo aplinka keičiasi dramatiškai ir tai kelia įvairius naujus iššūkius. Vartotojai tampa išmanesni, darbuotojai – mobilesni ir neatsiejami nuo interneto, o verslas vis sparčiau keliasi į debesiją. Taip pat kiekvieną dieną sukuriame ir gauname begalę įvairių duomenų: jei šiandien atspausdintume visą informaciją, patalpintą mūsų „Azure“ debesijos tarnybinėse stotyse, prireiktų 300 mln. metų, kad ją visą perskaitytume“, – sako Kristijonas Kaikaris, „Microsoft Lietuva“ generalinis direktorius.

 

Milžiniškus duomenis galima suvaldyti

 

Pasak jo, nenutrūkstamą informacijos ir duomenų srautą galima suvaldyti, paversti lengvai suprantama informacija, ją pjaustyti įvairiais pjūviais ir, panaudojus įvairius verslo analitikos įrankius, net nuspėti verslo ateitį. 17 proc. verslo organizacijų šiandien visame pasaulyje investuoja į verslo analitikos įrankius debesyje, o iki 2017 metų šis skaičius turėtų pasiekti beveik 50 procentų.

 

„Bendrovių turimas duomenų kiekis auga eksponentiniu greičiu ir tai yra viena svarbiausių įmonės turto dedamųjų. Įvairių „Teo“ verslo analitikos įrankių pagalba ne tik pateikiame reikalingiausią informaciją vienoje vietoje, bet ir vertiname kaip ateityje elgsis mūsų klientai, kokių paslaugų jiems reikės“, – sako Raimondas Druseikis, „Teo“ duomenų analitikos sistemų komandos vadovas. Jis kovo 9 d. konferencijoje „Dinamiškas verslas 2015“ plačiau papasakos apie verslo analizės procesus „Teo“ viduje.

 

Konferencijoje banko SEB finansų vadovas Baltijos šalims Mark Payne pasidalins įžvalgomis, kaip vykdyti verslą dabartinėje rinkoje su itin mažom palūkanų normom ir itin dideliais valiutų kursų svyravimais. Taip pat savo patirtimi, optimizuojant veiklos procesus, dalinsis nekilnojamojo turto bendrovės „Eika“ atstovai, IT bendrovė „Adform“ pristatys, kaip pagerino komunikaciją bendrovės viduje, o „Vilniaus vandenys“ papasakos, kaip mobiliųjų technologijų pagalba palengvino savo inspektorių-kontrolierių darbą.

 

Debesijoje ieško produktyvumo ir efektyvumo

 

„Verslo atstovai, siekdami geriau aptarnauti savo klientus, žvalgosi į debesų kompiuteriją ir ten ieško įžvalgų ir įrankių, padėsiančių jiems tapti produktyvesniais. „Microsoft“ siekia iš naujo pažvelgti į darbą ir efektyvumą bei išnaudoti debesijos jėgą per „Azure“, „Office 365“ bei „Dynamics“ sprendimus, kurie padeda pakeisti ne tik įmonės bendravimą su klientais, bet ir paties verslo valdymo būdus ir procesus“, – teigia Paul Goddard, „Microsoft“ verslo pardavimų direktorius Centrinei ir Rytų Europai.

 

  1. Goddard, kartu su verslo analitikos ekspertu Peter Myers pristatys, kaip tapti produktyviu pasaulyje, kuriame pirmenybė teikiama mobilumui ir debesų kompiuterijai. P. Myers taip pat supažindins, kaip geriau išnaudoti didžiuosius duomenis (angl. Big Data) ir kaip jų pagalba nuspėti savo klientų elgseną ar būsimą verslo sėkmę.

 

Be to, „Microsoft“ atstovai ir partneriai aptars saugumo klausimus, susijusius su debesų kompiuterija – „Microsoft“ tapo pirmąja didele debesų kompiuterijos paslaugų tiekėja, įsivedusia pirmąjį tarptautinį debesijos privatumo standartą ISO/IEC 27018, kuris apibrėžia, kaip turi būti apsaugomis asmeniniai duomenys.

Šaltinis: pranešimas spaudai