„Sony Xperia C5 Ultra Dual“ apžvalga

Įdomu stebėti kaip gamintojai ieško naujų būdų išsiskirti. Daugiau colių, daugiau megapikselių, daugiau branduolių – visa tai jau nebežavi. Korpuso storio konkurencija taip pat palaipsniui nyksta, tačiau dabar gamintojai pradėjo varžytis dėl ekrano užimamo priekinio prietaiso paviršiaus ploto. Ekraną reikia pagaminti didelį, o rėmelius aplink jį padaryti kiek įmanoma plonesniais, idealiu atveju jų net atsikratyti.

Nors „Sony Xperia C5 Ultra“ nėra pirmasis išmanusis telefonas su ypač plonais rėmeliais, tačiau tai vienas pirmųjų  modelių, nepriklausantis kinų prekės ženklui.

Techninės charakteristikos

  • Operacinė sistema: Android 5.0.2 Lollipop
  • Procesorius: Mediatek MT6752, 8 branduoiai, 1,7 GHz, GPU – Mali-T760MP2
  • Atmintis: 2 GB RAM, 16 GB ROM, microSD (iki 128 GB)
  • Ryšiai: GSM/GPRS/EDGE, UMTS, HDSPA/HSUPA, LTE
  • Ekranas: IPS, 6,0 colių, 1080×1920 taškų, 367 ppi
  • Sąsajos: USB, Wi-Fi, Bluetooth 4.1, GPS/GLONASS, NFC
  • Kameros: 13 megapikselių, automatinis fokusavimas, blykstė, priekinė 13 megapikselių, automatinis fokusavimas, blykstė
  • Akumuliatorius: Li-ion, 2930 mAh
  • SIM: nano SIM
  • Matmenys, svoris: 164,2×79,6×8,2 mm, 187 g
  • Kaina: apie 400 €

Išorė

Prietaisas su šešių colių ekranu „iš prigimties“ negali būti kompaktiškas, tačiau „Sony“ kiek įmanoma bandė jį sumažinti. 164,2×79,6×8,2 mm matmenys leidžia išmanųjį telefoną nešiotis kišenėje, bet sėdėti ir lipti laiptais, kai jis yra priekinėje džinsų kišenėje, tampa nemalonu. To nereikėtų vadinti trūkumu, nes paprastai tas, kuris jaučia didelio ekrano poreikį, gerai įsivaizduoja su kokiais nepatogumais teks susidurti.

Sony Xperia C5 Ultra
Sony Xperia C5 Ultra

Tai, kad „Xperia C5 Ultra“ vadinamas „berėmiu“, nereiškia kad jis visiškai neturi rėmelių, tiesiog plastmasinė dalis šonuose nuo ekrano iki korpuso krašto yra tik 0,8 mm. Šis metodas vizualiai padidina ir taip gana didelį ekraną – jis užima 76 proc. priekinio skydelio, bei leidžia sumažinti aparato plotį.

„Xperia C5 Ultra“ neturi, „Sony“ prekės ženklui gana įprastos, apsaugos nuo dulkių ir vandens. Galinis dangtelis nenuimamas, todėl savarankiškai pakeisti akumuliatorių bus sudėtinga. Vienintelis nuimamas korpuso elementas yra, microSD ir SIM kortelių lizdus saugantis, dangtelis. Išilgai korpuso perimetro yra aliuminio juosta, o kampai pagaminti iš plastiko. Šis „Sony“ dizainerių panaudotas metodas leidžia sušvelninti smūgį telefonui nukritus ir padeda apsaugoti ekraną nuo pažeidimų. Išmanusis telefonas gali būti baltos, juodos ir šviesos šviesiai žalios (mėtų) spalvos. Plastikas blizgus visais atvejais, bet pirštų atspaudai bus matyti tik ant juodo korpuso, o baltas ir mėtų yra labiau praktiški.

Sony Xperia C5 Ultra

„C5 Ultra“ dizainas turi visus „Xperia“ būdingus bruožus: stačiakampė forma, maitinimo mygtuką dešiniame krašte, atskiras fotografavimo mygtukas, o mikrofonas ir garsiakalbis yra netoli viršutinės ir apatinės briaunų. Tačiau išmanusis telefonas turi dvi funkcijas, kurios yra unikalios tarp „Sony“ aparatų. Pirmoji – programinis vaizdo optimizavimas lengvam valdymui viena ranka. Antra – priekinė ir galinė kameros naudoja tokios pat skiriamosios gebos modulį.

Ekranas gavo IPS matricą su 1920×1080 pikselių rezoliucija. 6 colių įstrižainei tai suteikia santykinai mažą pikselių tankį – 367 ppi. Lyginant su 5 colių qHD (Samsung) ir 4K (Sony) ekranais, ši reikšmė atrodo maža, tačiau vizualiai jokio skirtumo jūs nepastebėsite – atskiri taškai plika akimi yra neatskiriami. Matymo kampai, tradiciškai IPS matricoms, yra platūs. Prie to taip pat labai prisideda oro tarpo nebuvimas tarp ekrano ir išorinio stiklo.

Sony XPERIA C5 Ultra
Sony XPERIA C5 Ultra

Ryškumo atsarga yra pakankama, bet bandymai atskleidė nedidelę spalvų atkūrimo ypatybę – spalvų gama pastebimai skiriasi nuo sRGB. Bet jei kalbėti apie subjektyvius įspūdžius, „XPERIA C5 Ultra“ ekranas atrodo ne blogiau už kitų flagmanų.

android sony

Kaip jau minėta, tam, kad išmaniųjų telefoną būtų patogiau valdyti viena ranka, „Sony“ turėjo pritaikyti tam tikrą gudrybę – vaizdas proporcingai sumažinamas vertikaliai ir horizontaliai ir perkeliamas į dešinį arba kairį ekrano apatinį kampą. Yra ir kitų programinės įrangos patogumų. Pavyzdžiui, klaviatūros mygtukus galima perstumti į kairį arba dešinį ekrano kraštą. Taip pat galima pasielgti ir su užrakinto ekrano slaptažodžio laukeliais, o viršutinę pranešimų juostą galima išsikviesti dukart bakstelėjus mygtuką „Home“.

sasaja

Viskuo kitu sąsaja mažai skiriasi nuo klasikinio „Android 5.0“. „Sony“ siūlo keletą firminių temų, keletą savo programų bei muzikos grotuvo ir galerijų aplikacijas.

Kameros

Neslūgstant asmenukių manijai gamintojai vis daugiau dėmesio skiria priekiniams prietaisų fotoaparatams. „Xperia C5 Ultra“ tapo vienu iš nedaugelio išmaniųjų telefonų, kurie naudoja du identiškos raiškos kamerų modulius – 13 megapikselių su automatiniu fokusavimu ir blykste. Šiek tiek skiriasi tik optika – priekinio fotoaparato objektyvo kampas yra platesnis – jo židinio nuotolis yra 22 mm, o pagrindinio – 25 mm. Fotografuojant autoportretą iš labai arti, veidas nuotraukoje gerokai iškreiptas, tačiau kai fotografuojama ištiestos rankos atstumu, iškraipymų beveik nesimato. Be to, platus objektyvo kampas leidžia aprėpti daugiau objektų ar visą draugų kompaniją.

Pagrindinė kamera, nepaisant pagal dabartinius standartus, sąlyginai nedidelės raiškos, taip pat leidžia vaizdus užfiksuoti kokybiškai, be juntamo detalizacijos trūkumo. Fotografuojant dienos šviesoje vaizdai yra ryškūs ir sodrūs, bet esat blogesnėms apšvietimo sąlygoms (pvz. prietemoje) vaizdo kokybė gerokai sumažėja. Integruota blykstė padeda tik fotografuojant nediliu atstumu.

Įranga ir našumas

Išoriškai „Sony XPERIA C5 Ultra“ galima palaikyti brangiu prietaisu, jei ne flagmanu, tai bent jau arti tos klasės. Tačiau jo biudžetinę esmę išduoda techninė įranga. Žinoma, ji atitinka visus šiuolaikinius reikalavimus, bet iki 2015 metų flagmanų lygio jai toloka. Čia mes turime platformą „MediaTek MT6752“ su aštuonių 1,7 GHz branduolių procesoriumi, 2 GB RAM ir 16 GB vidinės atminties. Atminties kortelių lizdas palaiko iki 128 GB talpos laikmenas.

Našumo bandymai parodė laukiamus rezultatus. „3D Mark Ice Storm Unlimited“ išmanusis telefonas gavo šiek tiek daugiau nei 10 tūkstančių taškų, todėl jis tinka žaidimams, bet tuo pačiu metu atsilieka nuo naujausių flagmanų. Procesoriaus pasirodymas „Geekbench 3“ vieno branduolio režimu buvo įvertintas 801 taškų, multicore – 4073. Tai yra geriau nei „Qualcomm Snapdragon 808“, kuris yra „apipjaustyta“ „Snapdragon 810“ versija. Bendras našumas „AnTuTu Benchmark“ buvo panašus į jau minėto „Snapdragon 808“, tačiau pastarasis turi tik šešis branduolius. Apskritai, „Sony XPERIA C5 Ultra“ našumo pakanka sklandžiam operacinės sistemos ir programų darbui, Full HD vaizdo įrašams ir net žaidimams.

„XPERIA C5 Ultra“ rezultas PCMark teste
„XPERIA C5 Ultra“ rezultas PCMark teste

Išmanusis telefonas pademonstravo neblogus autonomijos rezultatus. Vaizdo įrašų atkūrimo metu „XPERIA C5 Ultra“ vieno įkrovimo pakako 6 valandoms ir 40 minučių, skaitymui – šiek tiek daugiau nei 10 valandų, o esant apkrovai („Epic Citadel“ su aukštos kokybės grafika) – lygiai keturioms valandoms. „PCMark“ maišytos apkrovos metu telefonas „išgyveno” beveik septynias valandas. Įjungus energijos taupymo režimą „Stamina“, išmaniojo telefono 2930 mAh talpos akumuliatorius turėtų užtikrinti apie poros dienų autonomiją.

Išvados

Jei ieškote išmaniojo telefono su šešių colių ekranu, bet jūsų nežavi Kinijos gamintojų produktai, „XPERIA C5 Ultra“ yra vienas iš nedaugelio galimų pasirinkimų. Jis turi labai gerą „Full HD“ ekraną, puikią priekinę kamerą ir neblogą bateriją. „Sony“ telefonas kainuoja gerokai mažiau už garsių prekės ženklų flagmanus (apie 400 €) ir, ko gero, yra vertas savo kainos.