„Sony“ pristato naują sisteminį fotoaparatą „a7 III”

„Sony“ pristato naują viso kadro sisteminį fotoaparatą „α7 III“, papildantį bendrovės pažangių kompaktiškų fotoaparatų seriją. Šiame fotoaparate panaudotas naujas 24,2 mln. taškų raiškos „Exmor R CMOS“ vaizdo jutiklis, jo fokusavimo greitis yra dar labiau išaugęs, o baterijos talpa, palyginti su ankstesniuoju modeliu, padidėjusi du kartus.

Paminėtas atvirkštinio apšvietimo vaizdo jutiklis „Exmor R CMOS“, aprūpintas papildomu signalų apdorojimo lustu LSI, kuris vaizdo informaciją leidžia nuskaityti du kartus greičiau. Tuo metu patobulintas vaizdo apdorojimo procesorius „BIONZ X“ padidina informacijos apdorojimo spartą apie 1,8 karto, palyginti su ankstesniuoju „α7 II“ modeliu. Šios technologijos prisideda prie didesnės fotoaparato veikimo spartos ir leidžia naudotis plačiu ISO reikšmių diapazonu nuo 100 iki 51200 (ISO 50–204800 nuotraukoms).

Šis fotoaparatas taip pat gali fiksuoti 14 bitų RAW formato kadrus tiek tyliuoju, tiek nepertraukiamo fotografavimo režimu. Jis taip pat aprūpintas integruota penkių ašių optinio stabilizavimo sistema, kuri leidžia pasitelkti 5.0 žingsnių užrakto suveikimo nustatymą.

„α7 III“ autofokusavimo sistema, palyginti su ankstesniuoju modeliu, aprūpinta naujomis „4D FOCUS” galimybėmis. Fotoaparatas naudoja 425 kontrastinio fokusavimo ir 693 regimojo plano fokusavimo taškus, kurie aprėpia 93 proc. viso jutiklio ploto. Tai leidžia sufokusuoti ir sekti objektus net pačiomis sudėtingiausiomis sąlygomis.

Dėl paspartėjusio vaizdo informacijos nuskaitymo „α7 III“ autofokusavimo sistema, palyginti su ankstesnės kartos sistema, veikia beveik 2 kartus greičiau esant silpnam apšvietimui ir gali sekti dvigubai greičiau judančius objektus. Šiame fotoaparate panaudota unikali „Sony“ funkcija „Eye AF“, kuri fokusą išlaiko pagal akių padėtį net tais atvejais, kai fotografuojamas žmogus sujuda, nežymiai pakeičia savo padėtį erdvėje ar yra pridengiamas kitų objektų. Be to, autofokusavimo parametrus galima valdyti įvairiais būdais įskaitant įvairiakryptį mygtuką fokusavimo taškams perkelti, jutiklinį ekraną, „Focus Magnifier“ režimą ar „AF on“ mygtuką.

Naujasis „α7 III“ aprūpintas patobulinta vaizdo apdorojimo sistema. Ji leidžia fotografuoti iki 10 kadrų per sekundę sparta su objekto fokuso sekimo funkcija ir vienu metu išsaugoti iki 177 standartinių JPEG formato failų, iki 89 suglaudintų RAW formato failų ar iki 40 nesuglaudintų RAW formato failų. Serijinio fotografavimo funkcija veikia tiek su mechaniniu užraktu, tiek pasirinkus tylųjį režimą. Fotoaparatas taip pat gali fotografuoti iki 8 kadrų per sekundę sparta „Live View“ režime su minimaliu vaizdo vėlavimu ieškiklyje ar LCD ekrane.

Siekiant didesnio patogumo tuo metu, kai nuotraukų serija įrašinėjama į atminties kortelę, galima toliau naudotis daugeliu fotoaparato funkcijų įskaitant „Fn“ ir „Menu“ mygtukus, nuotraukų galeriją ir jų reitingavimą.

Jeigu fotografuojamoje aplinkoje vyrauja dirbtinis ar fluorescencinis apšvietimas, pasirinkus funkciją „Anti-flicker“ fotoaparatas „α7 III“ gali automatiškai nustatyti virpėjimų dažnį ir iki minimumo sumažinti jo poveikį fiksuojamuose kadruose. Tai praktiškai panaikina spalvinių anomalijų tikimybę, kurios tokiais atvejais gali pasireikšti nuotraukų kraštuose fotografuojant su trumpu užlaikymu.

Naujasis „α7 III“ išsiskiria ir plačiomis filmavimo galimybėmis: jis gali filmuoti 4K raiška (3840 x 2160 taškų), o filmuojant nuskaitomi visi jutiklio vaizdo raškai. Taip užfiksuojama maždaug 2,4 karto daugiau informacijos negu reikalinga 4K raiškos vaizdo medžiagai, o šios informacijos sulyginimas ir apdorojimas užtikrina aukštą įrašyto vaizdo kokybę. Fotoaparatas palaiko HLG („Hybrid Log-Gamma“) vaizdo profilį ir tiesioginį HDR formato vaizdo perdavimą, spalvinės gamos gradacijas „S-Log2” ir „S-Log3”. Taip pat galima filmuoti „Full HD“ raiška iki 120 kadrų per sekundę sparta su galimybe vėliau užfiksuotą vaizdą sulėtinti 4 arba 5 kartus.

„α7 III“ yra aprūpintas ypatybėmis, kurios anksčiau naudotos profesionalaus lygio fotoaparatų modeliuose, įskaitant dvigubą kortelių lizdą ir palaikomas UHS-II tipo SD atminties korteles. Baterijos darbo laikas taip pat pastebimai išaugęs – su vienu jos įkrovimu galima padaryti iki 710 kadrų. Šiame fotoaparate naudojamo baterijos modelio „NP-FZ100“ talpa apie 2,2 karto didesnė už ankstesniajame modelyje naudotos baterijos talpą. Fotoaparatas atsparus dulkėms ir drėgmei, turi konfigūruojamą meniu ir 11 mygtukų, kuriems galima priskirti įvairias funkcijas.

Naujasis „Sony“ fotoaparatas turi didelio kontrasto greitai įsijungiantį „XGA OLED Tru-Finder“ vaizdo ieškiklį, sudarytą iš 2,3 mln. vaizdo taškų. Fotoaparatas gali belaidžiu būdu per „Wi-Fi“ ryšį perkelti failus į išmanųjį telefoną, planšetę, kompiuterį, serverį. Failus perkelti galiam per USB Type-C jungtį (standartas „USB 3.1”). Kartu su šiuo fotoaparatu pateikiama programinė įranga „Imaging Edge“, skirta apdoroti vaizdo medžiagai ar valdyti fotoaparatą nuotoliniu būdu.

Šį fotoaparatą galima naudoti su plačiu „Sony E-mount“ serijos priedų spektru, pavyzdžiui, baterijos įkrovikliu „BC-QZ1“ ar vertikaliu laikikliu „VG-C3EM“.

Naujasis „α7 III“ Europos rinkoje pasirodys 2018 m. kovo mėnesį, jo kaina sieks apie 2 300 eurų (be objektyvo), o kartu su objektyvu „SEL2870“ – 2 500 eurų.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau