„Sony“ naujienos IFA parodoje

Berlyne šį penktadienį prasidedančioje kasmetėje technologijų ir namų elektronikos parodoje IFA kompanija „Sony“ pristato platų savo naujausių produktų spektrą, kuriame – naujas išmanusis telefonas „Xperia 5“, naujų produktų spektras asmeniniam muzikos klausymuisi, neseniai debiutavę „Sony“ televizorių ir fotoaparatų flagmanai.

Naujasis „Xperia 5“

Xperia 5
Xperia 5

Parodoje „Sony“ pristato naujausią savo telefoną „Xperia 5“, kuris rinkoje pasirodys dar šį rudenį. Šis telefonas palaiko HDR spalvų atkūrimą, yra aprūpintas 6,1 colio įstrižainės „Full HD+” OLED ekranu (2520 x 1080 taškų). Telefono ekrano kraštinių santykis siekia 21:9 ir yra pritaikytas kino teatro vaizdo formatui. Nepaisant plačios ekrano įstrižainės, telefono korpusas yra 68 mm pločio, jis sveria 14 g mažiau už „Xperia 1”, tad yra patogus nešiotis ir naudoti įvairiose situacijose.

„Xperia 5“ turi trigubą kamerą su 12 mln. taškų raiškos jutikliais ir optiniu vaizdo stabilizavimu. Šios kameros naudoja autofokusavimo pagal akis algoritmą „Eye AF“, kurį galima rasti „Alpha“ serijos fotoaparatuose. Fotografuodami su šiuo telefonu vartotojai gali pasirinkti iš trijų objektyvo tipų – universalaus 26 mm (F1.6), teleskopinio 52 mm (F2.4) ir plačiakampio 16 mm (F2.4).

Vaizdo signalo apdorojimo procesorius „X1 for mobile” gali konvertuoti standartinį SDR turinį į HDR formatą, todėl net ir video turinys iš interneto gali įgyti daugiau kontrasto, spalvinio gylio ir ryškumo.

Telefonas „Xperia 5“ paremtas naujausia „Qualcomm Snapdragon 855 Mobile“ platforma. Dar viena jo naujovė – išmanus duomenų ryšys, kai iš anksto nuspėjami „Wi-Fi“ ryšio sutrikimai ir duomenų perdavimas automatiškai nukreipiamas per LTE tinklą apsaugant vartotoją nuo nepatogumų.

Pramogos namams ir garso produktai

WI-1000XM2

Parodoje „Sony“ pristato savo belaidžių ausinių serijos „1000X” modelius, kurie išsiskiria vienomis geriausių triukšmo slopinimo ir garso atkūrimo ypatybių rinkoje. Naujausias šią seriją papildantis modelis – ant kaklo dėvimos ausinės „WI-1000XM2“. Šios ausinės turi triukšmo slopinimo procesorių „HD Noise Canceling Processor QN1“, yra lengvos ir patogios dėvėti įvairiose situacijose. Šioje ausinių serijoje taip pat galima rasti tradicinio tipo ausines „WH-1000XM3“ ir į itin kompaktiškas, į ausis įstatomas belaides ausines „WF-1000XM3“.

Dar viena naujovė, kurią šįmet pristato „Sony“ – tai naujos aukštos garso raiškos „Signature Series“ serijos kolonėlės. Šios artimo nuotolio aktyvios kolonėlės „SA-Z1“ yra skirtos naudoti su asmeniniu kompiuteriu, grotuvu „Walkman“, telefonu „Xperia“ ar kitais muzikos įrenginiais, šios kolonėlės atkuria didelės raiškos garsą nedidelėje asmeninėje erdvėje.

Čia taip pat galima apžiūrėti šių metų pavasarį debiutavusius „Sony BRAVIA MASTER“ gamos televizorių modelius – 8K raišką ir HDR spalvų atkūrimą palaikančius „ZG9“ su skystųjų kristalų ekranu (LED) ir 4K raišką ir HDR spalvų atkūrimą palaikančius „AG9“ su šviesos diodų ekranu (OLED). Šie televizoriai aprūpinti naujausiu vaizdo apdorojimo procesoriumi „Picture Processor X1 Ultimate“, kuris atkuria aukštos kokybės vaizdą ir pagerina turinį iš bet kokio šaltinio. Tuo metu „Sound-from-Picture Reality“ technologija užtikrina dar glaudesnę vaizdo ir garso integraciją.

Parodos lankytojai gali išbandyti dar vieną unikalią „Sony“ garso atkūrimo inovaciją – „360 Reality Audio“, kuri padeda sukurti erdvę užpildančio ir visaapimančio garso įspūdį. Ši inovacija pristatoma su „Xperia 1” telefonu ir „WH-1000XM3” ausinėmis. O tam, kad būtų sukuriamas unikalus garso patyrimas, speciali programėlė išanalizuoja vartotojo muzikos klausymosi charakteristikas ir pagal tai optimizuoja garso atkūrimą.

Skaitmeninė vaizdo įranga

Alpha 6600

Pirmą kartą Europoje „Sony“ demonstruoja naujausius savo APS-C tipo sisteminius fotoaparatus, tarp kurių – neseniai debiutavęs „Alpha 6600” modelis. Šis fotoaparatas turi inovatyvią fokusavimo pagal akis funkciją „Real-time Eye AF“, integruotą optinį vaizdo stabilizavimą ir didelę baterijos talpą, leidžiančią padaryti iki 720 kadrų.

Kita parodoje pristatoma naujiena – tai visakadrinis „Sony“ fotoaparatas „Alpha 7R IV“, kuris išsiskiria net 61 mln. vaizdo taškų siekiančia jutiklio raiška ir kitomis aukštą nuotraukų kokybę padedančiomis išgauti funkcijomis.