„Sony“ bando įtikinti, kad „PlayStation VR“ pranašesnis už „Oculus Rift“

Virtualios realybės rinkoje tampa labai ankšta: „Oculus”, HTC, „Samsung” ir „Sony” garsiai paskelbė apie savo buvimą šiame rinkos segmente ir visais būdais vartotojus bando sudominti savo įrenginiais. Dabar masinei gamybai jau parengti tikrai skirtingi produktai: „Oculus Rift“ ir „HTC Vive“, kuriems reikalingas galingas žaidimų kompiuteris, kartu su „PlayStation 4“ veikiantis „Sony PlayStation VR“, taip pat „Gear VR“ , kuriam pakanka suderinamo išmaniojo telefono.

PlayStation VR

„Sony Computer Entertainment“ vykdomasis viceprezidentas Masayasu Ito, duodamas interviu leidiniui „Polygon“ , netikėtai pareiškė, kad „PlayStation VR“ virtuali realybė negali prilygti „Oculus Rift“ kokybei.

„Jei paklausite apie aukštą kokybę, būsiu priverstas atsakyti, kad „Oculus“ gali pasiūlyti geresnę VR kokybę. Tačiau „Oculus“ reikia labai brangaus ir labai spartaus kompiuterio”, – sakė Masayasu.

„Oculus“ ir HTC rekomenduoja naudoti bent „Intel i5“ „procesorius ir „NVIDIA GTX970“ vaizdo plokštę bei ne mažiau kaip 4 GB RAM. Jau dabar žinome, kad iš „Oculus Rift“ sertifikuotų kompiuterių, pigiausiu tapo, 1049 $ kainuojantis, „ASUS G11CD“. „PlayStation 4“ bazinė versija mažmeninėje prekyboje dabar siūloma už 350 $ kainą. Be to, pasak Ito, konsolė gali eiti koja kojon su aukščiausios klasės žaidimų kompiuteriais.

„Didžiausiu „Sony“ pasiekimu tapo tai, kad mūsų šalmas veikia su PS4. „PlayStation VR“ yra skirtas kasdieniam naudojimui, todėl jis turėtų būti lengvai naudojamas ir įperkamas. Ji skitas ne galingus kompiuterius naudojantiems žmonėms, o masinei rinkai”, – paaiškino „Sony” atstovas.

Palyginę „Sony“ ir „Oculus“ šalmus pamatysime, pastarasis yra pranašesnis daugeliu techninių rodiklių: didesnės raiškos ekranas (2160×1200 taškų prieš 1920×1080 pikselių), taip pat platesnis matymo laukas (110° prieš 100°), tačiau „PlayStation VR“ siūlo didesnį atnaujinimo dažnį. Savo VR prietaiso kainos „Sony“ dar neatskleidė, tačiau pagal neoficialią informaciją, jis kainuos apie 300 ar 400 JAV dolerių. „Oculus Rift“ dabar siūlomas už 599 $, o „HTC Vive“ už 799 $.

Šiuo metu visame pasaulyje parduota apie 35 mln PS4 konsolių ir „Sony“ tikisi, kad šis faktas teigiamai paveiks „PlayStation VR“ populiarumą. Kovo 15 dieną bendrovė turėtų paskelbti naujus virtualios realybės planus. Tikimės, kad tada pagaliau sužinosime naujienos pardavimo pradžią ir kainą.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau