„Sharp“ bendradarbiauja su „Japan Display“, siekdama paspartinti išėjimą į OLED rinką
Didelę dalį užsakymų elektronikos komponentų gamintojai gauna siekdami patenkinti stambiausių prekinių ženklų poreikius. „Apple“ bendrovės atveju, viskas yra ypač įdomu, nes paaiškėjo, kad amerikiečiai nori išleisti ypatingą jubiliejinį „iPhone (2017)“ su nauju procesoriumi, ekranu ir dizainu. TSMC jau paskelbė apie naujo technologinio proceso kūrimo forsavimą tam, kad suspėtų laiku sukurti pagerintą „Apple“ lustą, o dabar „Sharp“ daro viską, kad greičiau patektų į OLED ekranų rinką ir gautų didelį užsakymą gaminti matricas naujiems „iPhone“.
„Foxconn“ investavo į „Sharp“ 570 mln. dolerių bandomosios gamybos linijos sukūrimui gamintojo įmonėse, esančiose Osakos ir Mie prefektūrose Vakarų Japonijoje. Jų pirmasis paleidimas turėtų įvykti po pusantrų metų, 2018 metų laikotarpyje nuo balandžio iki birželio mėnesio.
Anksčiau analitikai manė, kad „Foxconn“ investicijos į „Sharp“ neleis greitai įeiti į naują rinką, o japonų OLED ekranai rinkoje nepasirodys iki 2020 m. Tačiau „Sharp“ vadovybė nusprendė bendradarbiaudama su „Japan Display“ šį procesą gerokai paspartinti.
Nepaisant to, 2017 metais „Apple“ išmanieji telefonai naudos matricas pagamintas „Samsung“, kuri dabar yra didžiausia pasaulyje organinių šviesos diodų ekranų tiekėja. Beje, kitais metais tik brangiausias „iPhone“ modelis gaus naujo tipo ekraną, dėl didelės „Apple“ išmaniųjų telefonų paklausos, kurią ne visada įstengia patenkinti komponentų gamintojai. Tiekimo diversifikacija įvyks tik 2018 metais, kai Japonijos kompanijos pradės masinę OLED ekranų gamybą.