Serijinė 8K ekranų gamyba bus pradėta iki šių metų pabaigos

Ateinančiame šių metų ketvirtyje bus pradėta serijinė itin didelės raiškos (8K) televizorių ekranų plokštės gamyba. Taivano gamintojai, atrodo, pralenks konkurentus iš Pietų Korėjos.

„Taipei Times“ leidinys, cituodamas „TrendForce“ duomenų analitikus, rašo, kad Taivano „Innolux“ jau pradėjo tiekti mažas 65 colių 8K ekranų partijas. Šie produktai yra patvirtinti pirmaujančių televizorių gamintojų.

Serijinė 8K ekranų gamyba bus pradėta iki šių metų pabaigos

„TrendForce“ praneša, kad bendrovė „Innolux“ ir jos „tautietė“ „AU Optronics“ (AUO) 2016 m. ketvirtąjį ketvirtį pradės masinę 8K ekranų gamybą. Savo pasiekimus šioje srityje gamintojai pademonstruos „Touch Taiwan 2016“ parodoje.

Prisiminsime, kad 8K atitinka 7680 × 4320 vaizdo taškų raišką, kuri yra keturis kartus didesnis nei 4K formato ir 16 kartų didesnė už Full HD skiriamąją gebą. Rugpjūčio pradžioje Japonijoje pradėjo bandomąjį palydovinės TV transliavimą 8K raiška.

„WitsView“ specialistai prognozuoja, kad iki metų pabaigos sulauksime keleto 8K televizorių modelių, o 2018 metais jų užimama rinkos dalis turėtų siekti kelis procentus.

8K ekranus jau kuria ir Pietų Korėjos gamintojai. „LG Display“ tokius gaminius išleis šiek tiek vėliau nei  Taivano gamintojai. 2016 metų pabaigoje turėtų pasirodyti 98 ir 65 colių įstrižainės LG sukurti ekranai.