„Samsung“ pelnas nukrito iki žemiausio lygio per 8 metus

Naujienos apie „Samsung“ vis aiškiau rodo, kad Korėjos technologijų milžino versle ateina tamsus periodas. „Galaxy S“ išmaniųjų flagmanų pardavimai pastaraisiais metais muša vienas kito antirekordus, todėl „Galaxy“ įvaizdis krenta. „Apple“ lipa ant kulnų, pasiruošusi atimti iš korėjiečių pirmaujančio pasaulyje išmaniųjų telefonų gamintojo statusą, o BOE taip pat ketina imtis iniciatyvos OLED ekranų segmente, nes „Apple“ gali atsisakyti pirkti „Samsung“ matricas ateities „iPhone“ kartoms. Maža to, iš naujausios „Samsung Electronics“ 2022 m. ketvirtojo ketvirčio ataskaitos matyti, kad problemų kyla ne tik mobiliųjų telefonų versle.

Bendrovė paskelbė, kad jos bendras ketvirčio pelnas (spalio-gruodžio mėn.) sumažėjo 69%. Skaičiais tai yra 4,3 mlrd. vonų, palyginti su 13,87 mlrd. vonų prieš metus. Tai žemiausias „Samsung“ rezultatas nuo 2014 m. trečiojo ketvirčio.

Analitikų prognozės taip pat nežada nieko geron: 2023 metų pirmąjį ketvirtį numatomas tolesnis rodiklių smukimas. Belieka tikėtis, kad įmonė sugebės įveikti sunkumus neaukodama tam tikrų projektų ir padalinių.