Pastaruoju metu „Google“, „Apple“ ir „Samsung“ yra bene vienintelės įmonės, kurios nuolat išleidžia kompaktiškas savo flagmanų versijas su mažesniais ekranais, tačiau supaprastintomis kameromis. Be to, gamintojai čia dažnai taip pat naudoja paprastesnę techninės įrangos platformą. Tačiau šiais metais tiek „iPhone 16“, tiek „Samsung Galaxy S25“ pagal mikroschemų rinkinį yra bent jau artimi didesnių matmenų versijoms. „Samsung Galaxy S25“ turi funkcionalią sąsają su įmonei būdinga AI funkcijų gausa, kurios gavo papildymą 2025 m.

„Samsung Galaxy S25“ versija identiška „Samsung Galaxy S25+“ bemaž viskuo, išskyrus ekraną (6,7 prieš 6,2 colio), bateriją (4900 prieš 4000 mAh) ir palaikomą įkrovimo galią (45 prieš 25 W).
Pagrindinės charakteristikos tos pačios: „Qualcomm Snapdragon 8 Elite“ platforma, triguba galinė kamera (50+12+10 MP), „Android 15“ su „One UI 7“ sąsaja, kur daugiau dėmesio skiriama programinei įrangai, o ne techninės įrangos atnaujinimams. Toliau šioje apžvalgoje rašysime tik apie „Samsung Galaxy S25“.
Dizainas
„Samsung“, matyt, mano, kad rado idealų išmaniųjų telefonų dizainą ir iš esmės nekeičia dizaino jau keletą metų. Įgyvendinami tik minimalūs pokyčiai: korpuso kampai labiau suapvalėja, arba aplink kai kuriuos elementus uždedamas chromuotas apvadas, arba jis vėl išnyksta.

Todėl „Samsung Galaxy S25“ dizainą galima vadinti klasikiniu ir lakonišku. Viskas labai įprasta ir tuo pačiu gana patogu. Kiekviena kamera gavo savo vietą, visi kraštai plokšti, galinis dangtelis matinis ir šiurkštokas, kad padidintų sukibimą su ranka.

Išmanusis telefonas yra gana kompaktiškas – lengvai telpa į bet kurią kišenę, sveria nedaug (162 gramai), pastebimai plonesnis net už iPhone 16. Kraštai užapvalini labai nežymiai, dėl to kai kam delnas gali pavargti, jei ilgą laiką laikysite prietaisą viena ranka. Tačiau tai yra smulkmenos ir dėka savo kompaktiškų matmenų jis bus daug patogesnis už bet kurį septynių ar pan. colių telefoną.

Spalvų variacijų gausu: be mūsų išbandyto sidabrinio (pavadinto Icy Blue) Galaxy S25 mažmeninėje prekyboje galite įsigyti ir mėlynos, mėtinės, pilkos, rožinio aukso, koralų raudonumo ir, žinoma, juodos spalvos.
Korpuso medžiagos vos ne aukščiausios kokybės. Priekyje ir gale grūdintas stiklas Gorilla Glass Victus 2 ( moderniausias ir smūgiams atspariausias Armor atiteko tik S25 Ultra), o kraštai pagaminti iš sustiprinto aliuminio. Korpusas apsaugotas nuo dulkių ir drėgmės pagal IP68 standartą.

Funkciniai elementai įprasti: pora klavišų dešinėje, garsiakalbis apatiniame krašte, USB Type-C prievadas, mikrofonas ir SIM kortelių lizdas. Viršuje įtaisyta pora mikrofonų, tačiau garso išvesties grotelių nėra – matyti tik minimalus plušelis. „Samsung“ nemano, kad būtina aiškiai nurodyti pokalbių garsiakalbio vietą.
Komplektacija, kaip visada, itin kukli – nėra nei dėklo, nei maitinimo adapterio, tik USB Type-C kabelis.
Programinė įranga
„Samsung Galaxy S25“ veikia valdomas „Android 15“ su naująja „One UI 7“ sąsaja. Pastaroji palyginti su šeštąja versija, gerokai patobulėjo.
Pirmiausia į akis krenta naujas sąsajos dizainas: dizaineriai perbraižė piktogramas, kitaip atrodo valdikliai, atsirado dideli aplankai, firminės programos gavo naują šriftą, pranešimai ir greitųjų nustatymų skydelis dabar atskirti ir juos galima iškviesti braukiant iš skirtingų ekrano pusių. Abu skydeliai pasikeitė tiek išvaizda, tiek funkcionalumu.

Užrakinimo ekrane atsirado naujas valdiklis, kuriame rodomos „Google“ rekomenduojamos naujienos pagal jūsų pageidavimus, grotuvas arba diktofono skydelis ir siūloma pereiti į naują skydelį „Now Brief“. Jame rodomi orai su pasirenkamu tekstiniu paaiškinimu, taip pat kalendorius ir dienos tvarkaraštis, įskaitant papildomą personalizavimą, kurį įgalina dirbtinis intelektas.

Orų programėlė buvo gerokai pakeista – ji tapo daug detalesnė ir geriau integruota su Samsung Health. Apskritai pokyčių gana daug ir atrodo, kad beveik visi jie yra į gerąją pusę: „Samsung Galaxy S25“ valdymas atrodo ypatingas, tačiau ne per daug sudėtinga. Žinoma, tai pabrėžia pažangiausias įmontuotas dirbtinis intelektas Galaxy AI, kuris taip pat buvo atnaujintas.
Kol „Apple“ ir „Google“ palaipsniui pristato savo dirbtinio intelekto pagalbininkus, kurių funkcionalumas įvairiuose regionuose labai apribotas, „Samsung“ dirba ryžtingiau ir greičiau, o senesniuose išmaniuosiuose telefonuose derina savo „Galaxy AI“ su „Google Gemini“.

Išvardysime pagrindines S25 AI funkcijas:
- Raskite informaciją paveikslėlyje („Apsukite ir raskite“).
- Rašymo asistentas (taiso klaidas, redaguoja tekstą pasirinktu stiliumi, formatuoja tekstą į lentelę, gali automatiškai atsakyti į pranešimus).
- Vertėjas (tiek tekstu, tiek žodžiu, įskaitant darbą balso skambučių metu ir diktofone).
- Pastabų asistentas (formatuoja tekstą, kuria santraukas, tikrina rašybą, verčia, perrašo pastabas, netgi gali sukurti užrašų viršelius pagal turinį).
- Transkripcijos asistentas (konvertuoja balso skambučius ir pranešimus į tekstą ir gali kurti santraukas).
- Naršymo asistentas (kuria trumpas tinklalapių santraukas, verčia juose esantį tekstą, taip pat ir iš vaizdų, gali tekstą paversti garsu).
- Nuotraukų asistentas (pašalinkite, perkelkite ir pridėkite objektus vaizduose).
- Piešimo asistentas (gali kurti baigtus vaizdus pagal eskizus, konvertuoti nuotraukas į paveikslėlius naudojant šabloną, taip pat kurti vaizdus pagal tekstinį aprašymą).
- Garso valdymas (pašalina triukšmą vaizdo įrašuose, reguliuoja kalbos, vėjo ir kitų garsų garsumą).
- Nuotraukų fonas (pridėkite oro efektų prie bet kokių vaizdų, pasirinktų kaip užrakto ekrano fonas).
Prie to galime pridėti Google Gemini – paieškos balsu ir visavertį AI asistentą.














Net ir be Gemini AI funkcijų spektras, jų integravimas į programinę įrangą ir įgyvendinimo kokybė (pavyzdžiui, daugelis išmaniųjų telefonų gali pašalinti objektus iš nuotraukų, tačiau Samsung tai daro daug geriau nei bet kas kitas). Daug kam tai gali būti priežastis rinktis Samsung flagmaną – ir nesvarbu, ar tai Galaxy S25, ar Galaxy S25 Ultra, dirbtinis intelektas juose yra tas pats. Šias užduotis galite atlikti net išjungę duomenų siuntimą į serverius, prašydami išmaniajame telefone naudoti tik įmontuotą neuroprocesorių, tačiau tokiu atveju kai kurios funkcijos išnyks.
One UI 7 veikia labai greitai ir sklandžiai, nėra klaidų net atliekant sudėtingas ar su neuroniniais tinklais susijusias užduotis. Gamintojas žada iki septynerių metų programinės įrangos ir saugos naujinimų.
Vartotojo atpažinimo priemonės yra įprastos: veido atpažinimas naudojant priekinę kamerą ir pirštų atspaudų skaitytuvas, įmontuotas ekrane. Naudojamas ultragarsinis jutiklis greitesnis ir reaguoja į ne visai švarių ar šlapių pirštų prisilietimą. Jis įtaisytas pakankamai aukštai ekrane todėl nereikia perstumti rankos, kad jį pasiektumėte. Išmanusis telefonas vibruoja tik tada, kai skaitytuvas nesuveikia, kai atpažinimas sėkmingas – atsako nėra.
Ekranas ir garsas
„Samsung Galaxy S25“ siūlo 6,2 colio ekraną su dinamine AMOLED 2X matrica ir 2340 × 1080 pikselių raiška. Pikselių tankis – 416 ppi. Vaizdas ryškus ir detalus.
Palaikomas 120 Hz atnaujinimo dažnis, kuris veikia bet kokia skiriamąja geba ir, kaip įprasta „Samsung“, galimas tik „adaptyviu“ formatu – išmanusis telefonas pats nusprendžia, kada padidinti dažnį iki maksimumo ir kada jį sumažinti. Rankiniu būdu galite nustatyti tik 60 Hz, jei staiga tikrai norite sutaupyti porą procentų baterijos veikimo laiko paukoję sklandų vaizdo „skrolinimą”. Naudojama LTPO matrica, todėl perjungimas vyksta mažais žingsneliais nuo 1 iki 120 Hz. Žaidimuose padidintas dažnis taip pat palaikomas.

Deklaruojamas didžiausias (dinaminis) ryškumas siekia 2600 cd/m2. Ekranas bet kokiu atveju šviečia aiškiai. Ypač jei nustatymuose nustatote parametrą „padidintas ryškumas“ – tada statinio ryškumo pikas, nepriklausomas nuo išorinio apšvietimo, taip pat išauga.
Spavlos „natūraliame” režime atkuriamos itin tikroviškai, o pageidaujantiems kirokio vaizdo gaima rinktis kitus nustatymus.
Ekrano nustatymų meniu galite ne tik keisti atnaujinimo dažnį, bet ir reguliuoti šrifto dydį ir stilių, ekrano mastelį, lanksčiai konfigūruoti akių apsaugos režimą su šiltais tonais („Eye Comfort“) ir net rankiniu būdu pasirinkti spalvų temperatūrą. Yra du spalvų korekcijos parametrai: „sodrios spalvos“ (su galimybe keisti baltos spalvos balansą ir rankiniu būdu reguliuoti tris pagrindines spalvas) ir „natūralios spalvos“. Taip pat galima nustatyti adaptyvų spalvų perteikimą, kai ekranas pritaiko spalvas prie išorinio apšvietimo.
Techninė įranga ir našumas
„Samsung Galaxy S25“ gavo „Qualcomm Snapdragon 8 Elite“ aparatinės įrangos platformą, tą pačią, kaip ir „S25 Ultra“. Šį kartą „Samsung“ savo platformos „Exynos” flagmanuose nenaudoja.
„Qualcomm Snapdragon 8 Elite for Galaxy“ versija skiriasi paspartintais branduoliais – tai tie patys Oryon V2 Phoenix L, tačiau čia jų taktinis dažnis yra 4,47, palyginti su 4,32 GHz „įprastame“ Snapdragon 8 Elite. Silpnsni branduoliai išliko nepakitę: šeši Oryon V2 Phoenix M, kurių dažnis siekia 3,53 Hz. Grafikos posistemė Adreno 830, o jos dažnis tas pats – 1,1 GHz. I. Platforma surenkama TSMC gamyklose, naudojant 3 nm proceso technologiją.
Teoriškai, šiek tiek paspatinta platforma turėtų duoti lyginamuosius skaičius, viršijančius tuos, kuriuos matome tarp konkurentų. „Geekbench“ testai tai patvirtina. Tai yra daugiau nei pakankamai bet kokiai užduočiai ir aukščiausio lygio žaidimams dabar bei keletui metų į priekį.
„Samsung Galaxy S25“ testo rezultatai:







Išmanusis telefonas neperkaista esant ilgalaikei didelei apkrovai, skirtingai nei daugelis konkurentų. Ko gero dėl to, kad taktinis dažnis, esant aukštai apkrovai, čia gali sumažėti 50–60%.
Snapdragon 8 Elite palaiko greičiausią atmintį, kuo Samsung ir pasinaudoja, įdiegdami 12 GB LPDDR5x RAM su galimybe plėstis (iki 12 papildomų gigabaitų kaupiklio sąskaita). Gamintojas taip taip pat siūlo UFS 4.0 vidinę atmintį, kurios talpą galima rinktis nuo 128 iki 512 GB. Nėra atminties kortelės lizdo. Bandymui gavome „Samsung Galaxy S25“ 12 +128 GB versiją.
Ryšiai
Samsung Galaxy S25 turi du nano-SIM operatoriaus kortelių lizdus, iš kurių vieną galima pakeisti virtualia kortele (eSIM). Išmanusis telefonas palaiko VoLTE ir VoWi-Fi. Taip pat yra 5G modemas su labai plataus diapazono palaikymu.
Kitų belaidžių modulių sąrašas: NFC, Bluetooth 5.4, Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac/6e/7. Navigacijos modulis veikia su pagrindinėmis sistemomis: GPS (įskaitant A-GPS), GLONASS, BeiDou, Galileo, QZSS.
Kamera
Jei pagal techninę įrangą Samsung Galaxy S25 ir Samsung Galaxy S25 Ultra yra daugmaž lygiaverčiai, tai pagal kamerą mažasis flagmanas yra artimesnis Samsung Galaxy S24 FE nei pažangiausiam serijos modeliui. Modelis gavo trigubą, o ne keturių kamerų bloką, ir tik vienas modulis turi Quad Bayer jutiklį.

Pagrindinis modulis greičiausiai gavo („Samsung“ tradiciškai nesidalina oficialia informacija) „Samsung ISOCELL GN3“ jutiklį: 50 megapikselių skiriamoji geba (schema ISOCELL 2.0 – subpikseliai sugrupuoti po keturis, bet su trumpikliais, kurie sumažina šviesos praradimą), matmenys – 1 / 1,56 „(atskiro pikselio dydis yra 1 μl). Kartu dirba objektyvas (židinio nuotolis 24 mm) su f/1.8 diafragma, faziniu automatiniu fokusavimu bei Dual Pixel schema. Yra optinis stabilizatorius. Jis suporuotas su neautomatinio fokusavimo objektyvu, kurio diafragma yra f/2,2 ir lygiavertis 13 mm židinio nuotolis.
Plataus kampo fotoaparatas naudoja Sony IMX564 jutiklį (1/2,55″, 1,4 µm), kurio skiriamoji geba yra 12 megapikselių. Jis suporuotas su neautomatinio fokusavimo objektyvu, kurio diafragma yra f/2,2 ir EFR 13 mm.
Teleobjektyvas gavo 10 MP 1/3,94 colio (1 µm) Samsung ISOCELL 3K1 jutilį. Jį papildo optika, kurios ekvivalentinis židinio nuotolis yra 67 mm, o diafragma – f/2,4. Taip pat yra fazinis fokusavimas ir optinis stabilizatorius.
„Galaxy S25“ pagal nutylėjimą siūlo keturis židinio nuotolius, prie trijų „optinių“ pridedant ir „hibridinį“ 2x priartinimą – tradiciškai tai pasiekiama apkarpant visa raiška (čia – 50 MP) darytą nuotrauką, vėliau ją apdorojant.

Pagrindinė „Samsung Galaxy S25“ kamera fotografuoja, kaip ir tikėjomės, puikiai – esant normaliam apšvietimui matyti daug detalių, platus dinaminis diapazonas ir tikroviškos spalvos be jokių iškraipymų. Esant silpnam apšvietimui (naktį, prieblandoje, patalpose) vaizdas išlieka detalus, tačiau yra pašalinio triukšmo. Apskritai išmanusis telefonas daro geras, bet ne išskirtines nuotraukas. 2x priartinimas įgyvendintas gerai – dienos šviesoje didelio kokybės praradimo nepastebima. Tačiau esant silpnam apšvietimui ar tamsoje nuotraukos jau per triukšmingos, yra detalių praradimo.
Dėl optinio priartinimo klausimų nekyla. Optika čia nėra labai greita, jutiklis ne pats jautriausias, bet modulis fotografuoja labai gerai – tikro flagmano lygis.
Plačiakampis modulis paprastai džiugina „Samsung“ labai plačiu apžvalgos kampu ir bendru spalvų perteikimo ir baltos spalvos balanso vienodumu su kitomis dviem galinėmis kameromis, tačiau nedžiugina automatinio fokusavimo stoka (gali būti naudojama tik bendriems planams) ir silpnoka detalizacija. Visa tai dieną. Naktį kokybė nukrenta iki visiškai nepriimtino lygio.
Be keturių pagrindinių židinio nuotolių, skalėje taip pat yra keletas ekstremalių priartinimo parinkčių: 10x, 20x ir 30x. Ttai yra visiškai įprastas programinės įrangos priartinimas su labai dideliais kokybės praradimais su tam tikrais koregavimais. Sąlyginai galima teigiamai vertinti tik 10 kartų priartinimą. Samsung kol kas nuotraukoms agresyviai nenaudoja neuroninių tinklų ir specialių apdorojimo metodų.
Žemiau esančioje galerijoje nuotraukos optimizuotos. Pilnos raiškos teisiai iš telefono rasite adresu https://drive.google.com/drive/folders/1dtsQRlXygrE1yEKksmSp5_oBxK1MVCRB?usp=sharing



















Pagrindinė pagrindinio modulio skiriamoji geba yra 12 mln. vaizdo taškų, tačiau bet kuriuo metu galite persijungti į fotografavimo režimą, kurio skiriamoji geba siekia 50 megapikselių (8 160 × 6 120 px). Pastebimo detalumo padidėjimo nebus, o tokie vaizdai užima žymiai daugiau vietos įrenginio atmintyje.
Portreto režimu galimi trys židinio nuotoliai (be standartinio žiūrėjimo kampo ir trijų kartų optinio priartinimo, dar yra „hibridinis“ dvigubas priartinimas). Fono suliejimas atliekamas tvarkingai, ne grubiai. Boke efektai taip pat gali būti pridėti po to, atliekant papildomą apdorojimą galerijoje. Yra reguliuojamas ir teisingai veikiantis retušavimas. Fokusavimo problemų nėra, odos atspalvis tinkamas. Apskritai „Samsung Galaxy S25“ fotografuoja gerus portretus.
„Samsung“ dabar siūlo sudėtingesnes vaizdo apdorojimo parinktis su daugybe pritaikomų parametrų. Be to, galite patys kurti filtrus ir netgi naudoti bet kokias nuotraukas kaip šabloną, iš kurio paimamas parametrų rinkinys.
„One UI 7“ kameros programa taip pat gavo reikšmingą atnaujinimą. Šriftai ir logika nepasikeitė, tačiau karuselėje yra mažiau režimų (daugiau buvo perkelta į bendrą sąrašą, kuris atsidaro skirtuke „Daugiau“). Filtrai atnaujinti ir išmanusis telefonas išmoko prisiminti ekspozicijos korekciją, kurią įvedėte tam tikru režimu. Taip pat atsirado naujas skirtukas su papildomais nustatymais (piktograma matosi apatiniame dešiniajame kampe) – be minėtos ekspozicijos korekcijos, čia visų pirma yra retušavimas ir kai kurie parametrai, kuriuos galima keisti priklausomai nuo fotografavimo režimo, pavyzdžiui, nuotraukos tonas asmenukei.



„Samsung Galaxy S25“ gali filmuoti vaizdo įrašus iki 8K raiškos 30 kadrų per sekundę dažniu pagrindine kamera ir 4K raiška iki 60 kadrų per sekundę bet kuriuo iš trijų. Yra „profesionalus“ fotografavimo režimas, kuriame galima reguliuoti priartinimo greitį, pasirinkti į kokius įmontuotus mikrofonus įrašyti garsą ir pan. Skaitmeninis stabilizavimas pasiekiamas 4K, o patobulintas stabilizavimas tik Full HD raiškoje, todėl vaizdas tampa dar stabilesnis. Tačiau pastaruoju atveju fotografuojama naudojant plataus kampo modulį, kurio kokybė prastesnė.
Yra funkcija „Garso valdymas“, kuri leidžia itin detaliai reguliuoti garsą jau nufilmuotame vaizdo įraše. Bendra Galaxy S25 fotografavimo kokybė labai aukšta.
Priekinė kamera yra tokia pati kaip ir visos S24 linijos (ji visiškai nesikeitė tris senesnių išmaniųjų telefonų kartas iš eilės) – 2 MP S5K3LU jutiklis su 1/3,2″ matmeninis ir f/2.2 diafragma (vaizdo taško dydis 1,12 µm). Yra automatinis fokusavimas.
Galite fotografuoti dviem židinio nuotoliais, o stambiu planu galima gauti nesumažinus skiriamosios gebos. Automatinis fokusavimas tikslus. Galimos tos pačios parinktys, kaip ir fotografuojant portretus su galine kamera. Fotografavimo kokybė pakankamai aukšta. Priekinė kamera gali filmuoti 4K raiška.
Autonominis veikimas
Baterija, kaip įprasta kompaktiškiems „Samsung“ flagmanams, gana nedidelė – jos talpa siekia 15,2 Wh (4000 mAh, 3,8 V). Telefone naudojama galinga ir daug resursų reikalaujanti platforma, labai ryškus, nors ir mažas, ekranas. Nepaisant to išmanusis telefonas neturi problemų su akumuliatoriaus veikimo trukme – jis nesunkiai išlaiko įkrovą bemaž visą dieną.
Atliekant standartinį „Full HD“ vaizdo įrašų atkūrimo testą, kai nustaytas maksimalus ekrano ryškumas ir įjungtas belaidis ryšys, „Samsung Galaxy S25“ atlaikė 18,5 valandos. Puikus rezultatas.
Samsung Galaxy S25 (kaip ir visų kitų Samsung išmaniųjų telefonų) dėžutėje nėra įkroviklio. Dar blogiau, kad išmanusis telefonas nesiūlo itin greito įkrovimo palaikymo, net jei įsigysite galingą kroviklį! Maksimali turima galia – vos 25 W, vadinasi, pilnai įtaisyti įtaisą prireiks apie pusantros valandos. Išmanusis taip pat palaiko iki 15 W belaidį įkrovimą ir reversinį priedų įkrovimą (4,5 W).
Išvados
„Samsung Galaxy S25“ išmanusis telefonas yra visiškai orientuotas į patogumą. Kompaktiškas „Samsung“ flagmanas šiais metais ypač patogus. Džiugina matmenys, kurių dėka išmanųjį telefoną patogu laikyti rankoje ir kišenėje, pakankama galia kartu su ryškiu ekranu, bene gausiausiomis, labiausiai praktiškomis ir kokybiškiausiomis dirbtinio intelekto funkcijomis rinkoje.
Tačiau „Samsung“ skirdami ypatingą dėmesį neuroniniams tinklams šiek tiek apleido techninės įrangos progresą. Dėl to šiame, neabejotinai gerame, išmaniajame telefone daug kas gali pasigesti elementarios naujovės. Ypač turint omenyje tai, kad S24 bus atnaujintas dirbtinis intelektas Galaxy AI, ir net S23 kai ką gaus. Nepaisant to, „Samsung Galaxy S25“ išlieka neabejotinai vienu geriausių kompaktiškų išmaniųjų telefonų rinkoje.
Privalumai:
- kompaktiškas ir patogus korpusas;
- IP68 apsauga nuo drėgmės;
- geros kokybės pagrindinė kamera su trijų kartų optiniu priartinimu;
- puiki vaizdo rašų kokybė;
- ryškus LTPO AMOLED ekranas su 120Hz atnaujinimo dažniu;
- labai galinga aparatinės įrangos platforma;
- geros AI funkcijos.
Trūkumai:
- komplekte nėra įkroviklio;
- nėra atminties kortelės lizdo (128 GB versijai tai gali būti svarbu);
- CPU dažnio sumažinimas esant aukštai apkrovai;
- plačiakampės kameros vidutinė fotografavimo kokybė;
- išoriškai mažai skiriasi nuo savo pirmtakų.