Samsung AllShare
Dauguma turintys vieną ar kitą išmanųjį Samsung gaminį turbūt yra matę mėlyną AllShare logotipą, bet tikrai ne kiekvienas žino kas tai ir kaip tai galima efektyviai išnaudoti. Šiandien pabandysiu užpildyti šią spragą ir pasidalinti savo patirtimi.
Veikėjai įrenginiai: Samsung SyncMaster TA750 išmanusis LED televizorius, Samsung Galaxy 550 išmanusis telefonas ir personalinis kompiuteris. Norėčiau atkreipti dėmesį, kad tinka bet kuris Samsung televizorius, išmanusis telefonas ar planšetė turintys AllShare programėles.
Prieš pradedant siūlau perskaityti mano ankstesnį įrašą kaip aktyvuoti DLNA palaikymą Windows 7 operacinėje sistemoje. Jeigu tebesinaudojate Windows XP tai irgi ne bėda – siūlau įsidiegti Samsung AllShare skirtą Windows operacinei sistemai. Dėl visa ko pasidalinsiu ir šios programos sisteminiais reikalavimais:
Procesorius: Intel® Pentium4 2.33GHz
RAM : 2GB
Raiška: 900×500
OS : Windows XP/ Vista/ 7
Būtina: Microsoft® .Net Framework 3.5
Įsidiegus Samsung AllShare ir pirmą kartą paleidus turėtumėte išvysti kažką panašaus į šią iliustraciją:
Kairėje programos pusėje matomi visi įrenginiai veikiantys kaip DLNA serveriai – mano atveju tai stalinis kompiuteris ir išmanusis telefonas Samsung Galaxy GT-I5500. Pasirenkate šaltinį iš kurio norite pasiklausyti muzikos ar pažiūrėti filmus bei nuotraukas. Kadangi žiūrėti tai kas yra kompiuteryje ir taip labai paprastai ir nuobodu, tai pasirenkame filmuką esantį telefone:
Ir paspaudę Pridėti į grojąraštį pasirenkame grotuvą per kurį norime šį video žiūrėti:
Galima žiūrėti per kompiuterį arba per Samsung išmanųjį televizorių. Aš patingėjau pakeisti televizoriaus pavadinimą todėl pasirenkant matomas įrenginys su nieko nesakančiu tekstu (TV)LT23A750. Bet turint noro juos galima pavadinti kaip tik norisi. Pavyzdžiui TV-Svetainėje arba TV-Miegamajame ir tada bus aiškiau kuriame įrenginyje galėsite mėgautis pasirinktu turiniu.
Kai visus norimus peržiūrėti failus jau išsirinkote belieka paspausti viršutiniame kairiajame kampe esančia įkoną ir persijungti į atitinkamo grotuvo valdymą. Mano atveju tai Samsung išmanusis televizorius su neįmantriu pavadinimu (TV)LT23A750:
Paspaudus atkūrimo mygtuką televizorius gali paklausti ar sutinkate leisti juo pasinaudoti atkuriant video su nenoriusakytikokiu pavadinimu ir atsakius teigiamai jau galėsite mėgautis arba piktintis tuo ką matote.
Beskaitant viskas gali pasirodyti painu ir sudėtinga, bet perpratus esmę sugaišite mažiau laiko nei skaitydami šį įrašą.
Taipogi norėčiau atkreipti jūsų dėmesį, kad visai nebūtina diegtis Samsung AllShare jeigu naudojate Windows 7 ar Vista operacinėmis sistemomis – pilnai užteks ir Windows Media Player kuris būna tik įsidiegus OS. O kaip tai padaryti rašiau prie keletą dienų.
Visa aukščiau aprašyta procedūra nuobodi ir labiau skirta pademonstruoti DLNA galimybėms Windows operacinėje sistemoje. Realiai norint televizoriuje peržiūrėti failus esančius telefone kompiuteris niekam nereikalingas – užtenka telefone paleisti AllShare programėlę ir televizorius iškart jį pamatys ir pasiūlys peržiūrėti ką gi tokio įdomaus galima jame rasti:
Nenorėdami naršyti po telefoną tiesiog paspauskite Cancel. O jeigu visgi nuspręsit patikrinti telefoną turinį tai beliks pasirinkti kas jus domina – filmai, nuotraukos ar muzika:
Jeigu telefone nieko įdomaus nerasite visada galima pasirinkti kitą turinio šaltinį. Tam reikia paspausti dešiniajame viršutiniame kame esančią piktogramą Change device:
Ir beliks išsirinkti pageidaujamą įrenginį:
Čia rasite ne tik AllShare įrenginius bet ir prie televizoriaus prijungtą USB atmintinę ar išorinį kietąjį diską.
Šį meniu visada galime išsikviesti paspausdami SMART HUB mygtuką distancinio valdymo pultelyje ir pasileidę AllShare programėlę. Nors persijungti šaltinį galima ir dar paprasčiau – tiesiog paspausdus Source distancinio valdymo pultelyje ir pasirinkus norimą šaltinį:
Ne paslaptis, kad dažniausiai bus peržiūrimas turinys ne iš telefono, bet iš kompiuterio kuriame telpa kur kas daugiau muzikos ir filmų.
Pabaigai palikau patį skaniausią variantą – kai filmai ar nuotraukos pasiunčiamos į televizorių išmaniuoju telefonu. Pasileidžiame AllShare:
Galingesniuose Samsung išmaniuosiuose telefonuose AllShare turi dar vieną variantą – tai atkurti kitame DLNA įrenginyje esantį failą. Manasis Galaxy 550 gali tik pasiųsti atkūrimui savo failus arba atlikti distancinio valdymo pultelio funkciją ir iš vieno DLNA įrenginio pasiųsti jį į kitą. Taigi spaudžiame ant apatinio pasirinkimo Play file from server on another player via my phone ir belieka pasirinkti kompiuterį kaip šaltinį,o vėliau išsirinkti norimus peržiūrėti failus:
Pasižymėjus visus norimus failus spaudžiam Add to playlist ir galėsime pasirinkti įrenginį per kurį norime žiūrėti tai ką išsirinkome:
Paskutinėje iliustracijoje matosi, kad su telefonu galima atlikti praktiškai visus veiksmus kaip ir su distancinio valdymo pulteliu. Įskaitant ir garso reguliavimą. Na, o jeigu esate dominuojantis patinas niekada nesiskiriantis su savo distancinio valdymo pulteliu tai galite telefoną mesti į šalį ir viską ką išsirinkote televizorius atvaizduos net jeigu telefonas bus visiškai išjungtas.
Šiandien apžvelgiau tik keletą labai primityvių DLNA panaudojimo scenarijų ir tik su Samsung įrenginiais. Nors DLNA standartą palaiko tiek Microsfot xBox360, tiek Sony Playstation 3, tiek daugybė kitų kompanijų – pavyzdžiui dauguma Nokia kompanijos N serijos telefonų palaiko DLNA. Bene vienintelė didesnė kompanija neprisijungusi prie DLNA tai Apple. Todėl su šios kompanijos įrenginiais nepavyks susijungti. Bet likusieji išmaniųjų įrenginių gamintojai vienaip ar kitaip realizavo DLNA palaikymą. Todėl išvydus užrašą DLNA ant savo įrenginio siūlau pradėti kapstytis ką galėtumėte iš to išspausti.