Rusijoje kompiuterį nuteisė „mirties bausme” už V.Putino tinklapio ataką

Girtas rusas nusprendė užpulti Rusijos Federacijos Prezidento tinklalapį. Jis į savo nešiojamąjį kompiuterį įdiegė programą, kuri siųsdama daugybę užklausų perkrauna serverį (vadinama DDOS ataka). Svetainė „Rospravosudie“ pranešė, kad teisėsaugos institucijos sužinojo apie tai, o teismas nusprendė sunaikinti kompiuterį.

Teismo sprendimas
Teismo sprendimas

Pilietis Grinenko dirba sisteminiu administratoriumi, todėl internete surasti ir kompiuteryje suinstaliuoti programą „Low Orbit Ion Cannon“ jam nebuvo sudėtinga. Rusijos teisėsaugos institucijos nustatė, kad Novosibirsko gyventojas bandė užblokuoti priėjimą prie kremlin.ru, o tai yra oficiali V.Putino svetainė. Išpuolio atlikėjui buvo pritaikytas baudžiamojo kodekso straipsnis dėl „kenkėjiškų kompiuterinių programų sukūrimo, naudojimo ir platinimo“. Bylą nagrinėjo Zaelcovskio federalinis rajono teismas ir nusprendė kaltininkui paskirti šešių mėnesių laisvės atėmimą, bausmės vykdymą atidedant trejiems metams, o nešiojamąjį kompiuterį „Samsung“, esantį daiktinių įrodymų saugykloje, – sunaikinti.

Tačiau, remiantis įstatymu „dėl amnestijos, ryšium su 1941-1945 metų Didžiojo Tėvynės karo 70-osiomis pergalės metinėmis“ sistemų administratorius nuo bausmės buvo atleistas ir jo teistumas pašalintas. Kompiuteriui pasisekė mažiau – sprendimas jo atžvilgiu pakeistas nebuvo.

Teismo sprendimas
Teismo sprendimas