Robotai vejapjovės – šiuolaikiškai vejos priežiūrai

Tiems, kam tenka veją prižiūrėti nuolat, žino, ką reiškia laisvalaikį praleisti su vejapjove. Įprasta vejapjovė reikalauja daug laiko, fizinių pastangų, nėra itin saugi, o jeigu naudojamas kuras – ji teršia aplinką. Kaimynai skundžiasi aukštu triukšmo lygiu, o šeima – pernelyg dideliu užimtumu.

Kad vejos priežiūra taptų paprastesnė, daugelis samdo vejos priežiūros specialistus arba įsigyja įmantrią techniką. Tačiau pirmu atveju šeima patiria daug išlaidų, o antru – tenka ne tik rūpintis veja, bet ir technikos priežiūra.

Vejapjovės robotai – savarankiški „darbininkai“

Visų neigiamų vejos priežiūros niuansų ir slogios nuotaikos galima išvengti, naudojant išmanųjį robotą vejapjovę. ,,Lazy House Robotics“ vadovas Aleksej Traškin teigia, kad Lietuvoje robotai vejapjovės populiarėja itin sparčiai. „Žmonės pavargo tarnauti daiktams. Kam dirbti su vejapjove, kai galima elgtis atvirkščiai – leisti vejapjovei dirbti už jus? Vis daugiau nuosavų namų gyventojų, įmonių vadovų bei aplinkos priežiūros specialistų renkasi robotus vejapjoves. Šis pasirinkimas ilgainiui sumažina išlaidas vejos priežiūrai, sutaupo daugybę laiko bei nereikalauja jokių fizinių pastangų“ – robotų vejapjovių privalumus vardija Aleksej.

Robotus vejapjoves vis dar gaubia mitai

Sunku patikėti, kad vejapjovės robotai yra apgaubti begale mitų, kurie stabdo modernų ir šiuolaikišką tobulos vejos palaikymo vystymąsi. Anot Aleksej Traškin, daugelis yra įsitikinę, kad vejapjovės robotai yra brangūs. „Tačiau neįmanoma lyginti įprastų vejapjovių, stumiamų rankomis, su savarankiškai dirbančiais robotais. Robotas – yra kompiuteris, pats atliekantis vejos pjovimo darbus, todėl jo kaina didesnė nei darbo įrankių – įprastų vejapjovių. Be to, savarankiškos vejapjovės robotai pinga: rinkoje atsiranda vis daugiau robotų gamintojų, senesni modeliai nuolat keičiami naujais. Šiais metais 5-6 arų sklypui galima įsigyti kokybišką robotą vejapjovę už mažesnę nei 1000 Eur sumą. Anksčiau kainos buvo gerokai didesnės.“ – rinkos tendencijomis dalinasi Aleksej.

Kai pokalbis pasisuka apie robotus, žmonės yra įsitikinę, kad ne tik vejapjovės robotai yra sudėtingi įrenginiai, bet ir jų valdymas bei priežiūra. „Taip, turiu pripažinti, kad robotai vejapjovės yra sudėtingi gaminiai – savaeigiai kompiuteriai. Tačiau jų valdymą ir priežiūrą galėtumėte patikėti savo pradinių klasių moksleiviui. Jei įsigijote gamykloje suprogramuotą modelį, galite jį pilnai pakrauti ir paleisti – rankiniu būdu arba per išmaniąją programėlę. Nustebsite, kaip efektyviai robotai gali pakeisti žmogaus darbą“ – savo patirtimi dalijasi Aleksej.

Kalbant apie robotus, kai kuriems suaugusiems jie vis dar asocijuojasi su vaikiškais žaislais. Daugelis negali įsivaizduoti, kad vejapjovės robotai gali nupjauti daugiau nei kelis arus vejos. Tačiau Aleksėj Traškin skuba šį mitą paneigti. „Vejapjovės robotai galėtų pjauti ir ištisus laukus, jei tik būtų toks poreikis. Prieš įsigyjant vejapjovę, labai svarbu pasirinkti tinkamą modelį. Vejapjovių modelio pasirinkimą lemia šie faktoriai: sklypo plotas – kuo didesnis plotas, tuo didesnės talpos turi būti baterija, sklypo sudėtingumas – ar sklype gausu vaismedžių, vaiskrūmių, gėlynų ar dekoratyvių plotų – ar robotui reikės sudėtingo manevravimo bei įkalnių – vejapjovės robotai gali įveikti skirtingas įkalnes – iki 55%.“

Nors pagrindinius robotų vejapjovių ypatumus aptarėme, norime priminti, kad robotai vejapjovės gali būti naudojami, vos tik veja pradeda vešėti. Nupjovus veją robotu, ji atrodo tolygi, tarsi ką tik paklota futbolo aikštelė. Robotas vejapjovė vejos neišmina ir nedrasko – atvirkščiai – ją patręšia ką tik nupjauta veja, todėl vejos priežiūrai nereikalingos jokios papildomos trąšos.

Išsirinkite modelį pagal asmeninius poreikius

„Pasitaiko atvejų, kai robotus vejapjoves perka kaimynai, t.y. įsigijus robotą vienam namų ūkiui, juo susidomi kaimyninis. Sprendimas puikus, tačiau nerekomenduoju rinktis identiško modelio, kokį turi kaimynas, nes tai, kas tinka jam, gali visiškai neatitikti jūsų poreikių!” – perspėja Aleksej. Šį sezoną robotų vejapjovių modelių pasirinkimas – išties didelis. Priimti galutinį sprendimą vien iš specifikacijų aprašymų, video ar nuotraukų – didelis iššūkis bet kuriam pirkėjui. Dėl šios priežasties profesionalūs ,,Lazy House Robotics“ konsultantai paruošė išsamų gidą „Kaip išsirinkti robotą vejapjovę?“ Rekomenduojame susipažinti su pagrindiniais robotų vejapjovių pasirinkimo kriterijais, o jei lieka neatsakytų klausimų, kviečiame pasitarti su savo srities ekspertais. ,,Lazy House Robotics“ konsultantai patys naudoja išmaniuosius robotus, todėl vieno ar kito modelio pasirinkimą argumentuoja remdamiesi ne vien specifikacijomis, bet ir asmenine patirtimi.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau