„Qualcomm“ pasidalijo informacija apie savo naują pasididžiavimą – „Snapdragon 855“
Neseniai „Qualcomm“ pristatė naują platformą mobiliesiems įrenginiams „Snapdragon 855“, kurios svarbiausios naujovės, be abejo, yra 5G palaikymas ir 7nm gamybos technologija. Dabar tapo žinomos kai kurios naujienos detalės. Visų pirma verta paminėti, kad suderinamumas su naujos kartos korinio ryšio tinklais reikalauja papildomų lustų, įskaitant standartinį „X50 5G“ modemą, nes SoC turi „tik“ galingą modemą X24, palaikantį 4G LTE tinklus iki kelių gigabitų sparta, t.y. du kartus greitesnis už dabartinius rinkos lyderius. Toks požiūris leis greitai patekti į rinką ir gaminti labiau įperkamus galingus prietaisus tose šalyse, kuriose 5G pasirodys negreitai.
„Qualcomm“ savo flagmaną aprūpino naujais „Kryo 485“ branduoliais (vienas iš jų yra galingas („Kryo Gold Prime“ 2,84GHz), 3 vidutiniai („Kryo Gold“ 2,42GHz) ir 4 efektyviai naudojantys energiją(„Kryo Silver“ 1,78GHz)), todėl teigiama, kad procesoriaus našumas padidėjo 45 proc., palyginti su „Snapdragon 845“. Įdomu tai, kad „Adreno 640“ bus tik 20% produktyvesnis nei ankstesnė karta. Tačiau pažadėta, kad GPU gaus API Vulkan 1.1, OpenGL ES 3.2 ir OpenCL 2.0 FP palaikymą, išvestis dinamiškame diapazone (HDR) ir fizika paremtą renderingą (PBR). Be to, kai kurie nauji algoritmai yra skirti sumažinti kadrų dažnio kritimą iki 90%, taigi netgi reikliausi žaidimai turėtų būti vykdomi sklandžiau.
Išmaniųjų telefonų kamerų galimybių išplėtimui „Qualcomm“ įdiegė naują signalo procesorių „Spectra 380 ISP“, kuris palaiko daugybės mašinos „regėjimo“ funkcijų aparatūros lygio spartinimą, suteikia pažangias skaitmeninės fotografijos galimybes ir 4 kartus mažesnes energijos sąnaudas. Taip pat pažadėtas aparatūrinis elektroninio vaizdo stabilizavimo spartinimas.
Palaikomas 4K per 60 kadrų per sekundę ir HDR10+ (pirmą kartą rinkoje) vaizdo įrašymas, tuo pačiu metu analizuojant objektų gylį, klasifikaciją ir segmentaciją. Siekiant efektyviau saugoti turinį, sukurtas aparatūrinis kodavimas HDR nuotraukų į HEIF formatą, kuri leidžia perpus sumažinti galutinių failų dydį.
Taip pat paminėtas efektyvesnis H.265 ir VP9 formatų dekodavimas, įskaitant HDR10+, sferinių vaizdo įrašų bei iki 8K VR aplinkos palaikymą. „Snapdragon 855“ sugebės dirbti su naujais 60 Hz Wi-Fi standartais 802.11ay, 802.11ad. Tuo pačiu SoC gavo patobulintus algoritmus darbui su belaidžiais tinklais 802.11ax, 802.11ac Wave 2, 802.11a/b/g/n.
Naujoji platforma mašinos mokymosi užduotis apskaičiuoja tris kartus greičiau nei „Snapdragon 845“. „Hexagon 690“ procesorius apima „Hexagon Tensor Accelerator“ (HTA) bloką ir keturis „Hexagon Vector eXtensions“ (HVX), kurių derinys leidžia optimaliai suderinti lankstumą ir našumą. GPU „Adreno“ buvo 50% padidintas aritmetinių loginių blokų skaičius, kad būtų galima atlikti efektyvesnius AI skaičiavimus, o į CPU „Kryo 485“ buvo įtrauktos naujos instrukcijos.