Pristatyta galutinė „Apple iOS 9“ versija

Operacinė sistema „iOS 9“ buvo pristatyta vasaros pradžioje, renginio WWDC 2015 metu, tačiau visą laiką išliko beta būklėje. Galutinė OS versija pagaliau išleista rugsėjo 16 d., kaip ir buvo žadėta praėjusią savaitę „Apple“ įrenginių pristatymo metu.

Atnaujinti iki „iOS 9“ gali „iPhone 6“, „6 Plus“, „iPhone 5c“, „iPhone 5s“, „iPhone 5“ ir „iPhone 4s“ išmaniųjų telefonų, grotuvų „iPod touch 5G“ ir „iPod touch 6G”, taip pat „iPad 2“, „iPad 3“, „iPad 4“, „iPad Air“, „iPad Air 2“ ir visų kartų „iPad mini“ savininkai. Atsisiunčiamų failu dydis yra 1,3 GB, kuris yra daug mažesnis nei paskutinis atnaujinimas, užėmęs daugiau nei 4 GB.

Apple iOS 9
Apple iOS 9

Vienas iš naujosios operacinės sistemų patobulinimų yra režimas „Split View“. Jį įjungus, planšetės ekranas padalinamas į dvi dalis, kurių kiekviena yra priskirta vienai aktyviai programai. Padalinimo proporcijos gali būti 50/50 arba 75/25.

Apple iOS 9

Kitas „iOS 9“ daugiafunkcis režimas yra vadinamas „Vaizdas vaizde“ (Picture in Picture). Jis yra skirtas žiūrėti vaizdo įrašus ar bendrauti per „FaceTime“ mažame lange, kuris matomas pagrindinės programos lango priekyje. Atidaryti antrą programą, neišėjus iš veikiančios, galima naudojant funkciją „Slide Over“ – šiuo atveju ji bus matoma šone, užimdama maždaug trečdalį ekrano.

Picture in Picture

Virtualią „iOS 9“ klaviatūrą, be pagrindinių funkcijų, taip pat galima naudoti kaip savotišką pelės manipuliatorių ir ją  naudojant kontroliuoti žymeklį dirbant su tekstu. Šis „triukas” suveikia liečiant ekraną dviem pirštais vienu metu.

ios-08

Dėmesio verta ir paieška „Spotlight“. Ji gavo veiksmingas funkcijas, kurios, pagal „iPhone“ eksploataciją, prietaiso savininkui rekomenduoja tam tikrus kontaktus, informaciją ir programas, priklausomai nuo įvairių veiksnių, pavyzdžiui, vietos, paros laiko ir t.t.

Balso asistentas „Siri” taip pat buvo patobulintas – kūrėjai teigia, kad dabar jis veikia greičiau ir suteikia tikslesnius rezultatus. Be to, buvo įgyvendintas konteksto supratimas: jei ekrane atidaryta žinutė su renginio data ir laiku, tada balso komanda „Priminti” automatiškai pridės šį susitikimą į kalendorių ir nustatys priminimą apie jį.

ios-05

Be integruotų programų „Pastabos”, „Žemėlapiai” arba debesų paslaugos „iCloud“ pagerinimo, „Apple“ taip pat pasirūpino akumuliatoriaus energijos suvartojimu. Energijos taupymo režime sistema gali išjungti labiausiai „ėdrius“ procesus, pvz. vizualinius efektus ir foninius atnaujinimus.