Po „Gionee“ užsilenks ir „Smartisan“?
Sustojęs išmaniųjų telefonų rinko augimas jau pasirinko savo pirmąsias aukas. Ne taip seniai sužinojome apie liūdną kinų bendrovės „Gionee“ likimą, kuri atsidūrė ant bankroto ribos ir paliko išmaniųjų telefonų rinką. Šio prekės ženklo likimas yra iškalbingas įrodymas, kaip netalentingas valdymas ir psichologinė priklausomybė nuo azartinių lošimų gali pražudyti gana stambias kompanijas.
Viena iš priežasčių, dėl kurių „Gionee“ atsidūrė nepavydėtinoje padėtyje, yra jos vadovo ir įkūrėjo Liu Lirongo polinkis į azartinius žaidimus, dėl kurių jis prarado daugybę pinigų. Anksčiau ši informacija buvo skleidžiama gandų lygiu, tačiau dabar ji buvo oficialiai patvirtinta „Gionee“ problemų šaltinio. Vadovas buvo priverstas tai pripažinti po to, kai Kinijos žiniasklaida papasakojo apie tikrąsias „Gionee“ finansinių problemų priežastis, įvardindama 1,4mlrd. dolerių skolos sumą. Generalinis direktorius paneigė šią informaciją ir pareiškė, kad prarado „tik“ 144 milijonus, o 16 metų naudojo bendrovės pinigus asmeniniams poreikiams.
Jis tvirtina, kad bendrovės bankrotas vyksta ne tik dėl žaidžiant kortomis susidariusios skolos, bet ir dėl nuostolių, kuriuos bendrovė patyrė per praėjusius metus, kai sumažėjo prietaisų pardavimai. Šiuo metu „Gionee“ smarkiai mažina darbuotojų skaičių ir tikimasi, kad bendrovės turtas bus skirtas skolų grąžinimui. Tačiau kinų kompanija dar nepateikė jokių pastabų dėl savo likimo ir, galbūt, stengsis pertvarkyti skolas ir išgyventi šioje sudėtingoje situacijoje.
Gali būti, kad mes netrukus tapsime dar vieno išmaniojo telefono gamintojo saulėlydžio liudininkais. Praėjusį mėnesį iš kompanijos „Smartisan“ pradėjo sklisti nerimą keliantys signalai, o juos skleidė bendrovės vadovas. Jis pranešė, kad išmaniųjų telefonų gamyba ir pardavimas niekada nebuvo bendrovės prioritetas, o tai reiškia, kad iš jų nieko neuždirbdavo. Tačiau tai negalėjo tęstis ilgą laiką ir siekdama padidinti lėšų įplaukimą, „Smartisan“ sukūrė savo priedų liniją bei pradėjo aktyviai ja reklamuoti rinkoje. Deja, atrodo, kad tai nepadarė laukto poveikio, o dabar „Smartisan“ išmanieji telefonai išnyko iš oficialių prekybos tinklų lentynų.
Susirūpinę prekės ženklo gerbėjai paprašė paaiškinimo iš bendrovės, tačiau šiuo metu ji tyli ir nekomentuoja padėties, todėl lieka neaišku, ar „Smartisan“ ir toliau gamins išmaniuosius telefonus ir juos platins. Dabar įmonė turi neįvykdytų finansinių įsipareigojimų komponentų tiekėjams, o „Coolpad“ jau kreipėsi į teismą su reikalavimu sumokėti skolą. Bylos rezultatai dar nėra žinomi, tačiau ekspertai prognozuoja artėjantį „Smartisan“ bankrotą.