Planšetė „HP Envy x2“ ir ultrabookas „ASUS NovaGo“ tapo pirmaisiais ARM prietaisais, kuriuose veikia „Windows 10“

„Microsoft“ pažadas apie mobiliuosius įrenginius su ARM procesoriais ir įdiegta pilnaverte „Windows 10“ įgavo konkrečius bruožus „Qualcomm“ konferencijoje. Svajonė suporuoti „Windows 10“ ir „Qualcomm“ pagaliau tapo realybe, o tai paliudijo išleidimas dviejų hibridinių įrenginių – „ASUS NovaGo“ ir „HP Envy x2“.

HP Envy x2
HP Envy x2

Transformuojama planšetė „HP Envy x2“ gali pasigirti 12,3 colių jutikliniu ekranu, kurio skiriamoji geba yra 1920 x 1280 pikselių. Ekranas leidžia dirbti su skaitmeniniu rašikliu, kuris gali atpažinti iki 1024 spaudimo lygių. Įrenginio pagrindu tapo aštuonių branduolių SoC „Snapdragon 835“, papildyta 4 GB arba 8 GB RAM. Asmeninių duomenų saugojimui pirkėjo pasirinkimui čia pateikiami eMMC kaupikliai, kurių talpa gali būti nuo 64 GB iki 256 GB.

„HP Envy x2“ pasirodė besąs labai lengvas ir gana kompaktiškas planšetinis kompiuteris, nepaisant to, kad jo ekrano įstrižainė viršija 12 colių. Jo svoris, neįskaičiuojant prijungiamo klaviatūros modulio, siekia 680 g. Tai tapo įmanoma dėl aliuminio korpuso naudojimo ir aktyviojo aušinimo nebuvimo.

HP Envy x2
HP Envy x2

Nepaisant „HP Envy x2“ ir „ASUS NovaGo“  komplektavimo su procesoriumi „Snapdragon 835“, sąsajos vaidmenį abiejuose įrenginiuose atlieka pilna „Windows 10S“ versija. Ilgai lauktas pritaikymas žada didžiulį žingsnį į priekį plėtojant hibridinių ir tradicinių planšetinių kompiuterių segmentą. Svarbiausias tikslas, kurio buvo siekiama suporuojant platformą „Snapdragon“ su „Windows“, buvo šios klasės prietaisų energijos suvartojimą pakelti į naują lygį. Ir, pasak kūrėjų pareiškimų, šioje srityje jiems pavyko pasiekti įspūdingų rezultatų: „HP Envy x2“ gali dirbti vienu įkrovimu apie 20 valandų, o nešiojamo kompiuterio „ASUS NovaGo“ baterijos įkrovimo turėtų pakakti net 22 valandoms.

ASUS NovaGo
ASUS NovaGo

Abi naujienos taip pat gali pasigirti prieiga prie LTE tinklų su 1 Gbit/s duomenų perdavimo sparta. Už visada prie interneto prisijungusio kompiuterio koncepciją čia atsako modemas „Snapdragon X16“. Siekdamas užtikrinti nuolatinę interneto sesiją, jis gali dirbti ir su virtualia SIM kortele, ir įprasta nano plastikine kortele.

Techniniu požiūriu „du viename“ nešiojamasis kompiuteris „ASUS NovaGo“  mažai skiriasi nuo kolegos. Taivano inžinierių kūrinys komplektuojamas su:

  • 360 laipsnių atlenkiamu 13,3 colių ekranu su Full HD raiška ir visapusiška sąveika su el. rašikliu „ASUS Pen“;
  • SoC „Qualcomm Snapdragon 835“;
  • UFS 2.0 kaupikliu, kurios talpa gali būti nuo 64 GB iki 256 GB.

„ASUS NovaGo“ matmenys lygūs 316 × 221 × 15 mm, o svoris – 1,39 kg. „ASUS NovaGo“ ir „HP Envy x2“ bus parduodami su iš anksto įdiegta „Windows 10S“, tačiau kūrėjai pažadėjo ne vėliau kaip 2018 m rugsėjo 30 d nemokamai parengti atnaujinimą į „Windows 10 Pro“.

Tarp svarbių niuansų reikia paminėti užmigdymo režimo atsisakymą. Kai nevyksta jokia vartotojo veikla, vietoj „miego“ sistema paprasčiausiai sumažina energijos suvartojimą iki minimalios leistinos vertės.

ASUS NovaGo
ASUS NovaGo

„HP Envy x2“ bus parduodamas nuo kitų metų pavasario. Apie apytikslę šios įtaiso kainą galima spręsti remiantis informacija, kuri aktuali „ASUS NovaGo“. Pirmasis konvertuojamas ultrabookas su ARM procesoriaus branduoliais ir „Windows 10“ bus siūlomas už 599 USD kainą už 4 GB RAM ir 64 GB kaupiklio versiją. Modifikacija su 8 GB operatyviosios ir 256 GB vidinės atminties kainuos 799 USD. Kada „ASUS NovaGo“ pasirodys parduotuvių lentynose kol kas neaišku.