Pirmasis „Xiaomi“ procesorius savo sparta bus panašus į „Snapdragon 808“

Praėjusiais metais pasirodė informacija, kad kinų bendrovė „Xiaomi“ savo mobiliuosiuose įrenginiuose  ketina naudoti savarankiškai sukurtus procesorius, ką jau daro „Samsung“, „Huawei“ ir „Apple“. Toks sprendimas yra gana pagrįstas, nes gamintojas pagal savo „geležį“ galės geriau optimizuoti programinę įrangą. Pasak gandų, pirmasis įrenginys su firminiu lustu bus nebrangus 5,5 colių išmanusis Mi5C. Pranešama, kad bus išleistos dvi  jo versijos: su procesoriumi „Snapdragon 625“ ir pačių kinų sukurtu lustu „Pinecone“.

Xiaomi Pinecone

Dabar paaiškėjo pirmieji duomenys apie „Xiaomi Pinecone“ ir pradėjo veikti oficiali svetainė ir socialinio tinklo „Weibo“ profilis. „Xiaomi“ išleis dvi lusto versijas, pavadintas V670 ir V970 modelių numeriais. V670 bus gaminamas naudojant 28 nm procesą ir gaus aštuonis branduolius „Cortex-A53“, o už grafikos apdorojimą bus atsakingas „Malis-T860 MP4“, veikiantis 800 MHz dažniu. Pranešama, „Pinecone V670“ savo galia bus panašus į „Snapdragon 808“. Būtent šis lustas bus įdiegtas į Mi5C.

Pažangesnis lustas „Xiaomi Pinecone V970“ bus kuriamas naudojant 10 nm technologinį procesą ir jį sudarys po keturis Cortex-A73 ir Cortex-A53 branduolius su 2,7 GHz didžiausiu taktiniu dažniu. Čia taip pat bus  naudojamas grafikos greitintuvas „Mali-G71 MP12“ su 900 MHz dažniu. Pranešama, kad šis lustas bus įdiegtas į išmanųjį telefoną „Xiaomi Mi6S“, kurio anonsas planuojamas ketvirtąjį šių metų ketvirtį.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau