Pigiau tik už dyką: kiniški elektromobiliai „Kandi“ JAV bus parduodami už 13 tūkst. dolerių

Kol pasaulis svajoja apie nebrangų „Tesla“ elektromobilį, Kinijos įmonė „Kandi“ ruošiasi JAV pardavinėti „K27“ ir „K23“ modelius, kurių kaina su vyriausybės subsidija bus atitinkamai 13 000 ir 22 500 dolerių. Tokiu būdu „Kandi K27“ ir „K23“ taps labiausiai prieinamais elektriniais automobiliais Jungtinių Amerikos Valstijų rinkoje. Abi naujienos bus parduodamos jau šį mėnesį.

Palyginimui: bazinė „Nissan Leaf“ versija JAV parduodama už 32 000 dolerių, „Tesla Model 3“ ten kainuoja 35 000 USD, o už „Toyota Prius“ pirkėjams tenka atseikėti 28 000 USD.

Apie „Kandi“ planus patekti į JAV elektromobilių rinką pirmą kartą buvo pranešta praėjusių metų pradžioje. Tada įmonė gavo leidimą iš Nacionalinės greitkelių eismo saugumo administracijos (National Highway Traffic Safety Administration, NHTSA) importuoti K27 ir K23 į JAV. Po šios naujienos bendrovės akcijos vertė padidėjo 350%.

Kalbant apie pačius automobilius, kompaktiškas „Kandi K27“, žiūrint iš kai kurių kampų, primena mažesnio dydžio „Kia Soul“, o savo priekiu su dideliais apvaliais priekiniais žibintais yra panašus į „Mini Cooper“. Automobilyje sumontuota 17,69 kWh talpos baterija, kurios vieno įkrovimo pakanka 100 mylių (apie 161 km).

„Kandi K23“ yra didesnis ir atrodo kaip mažas visureigis. Jo akumuliatoriaus talpa taip pat didesnė – 41,4 kWh, kurios pakanka įveikti 180 mylių (apie 290 km) atstumą.

Iš pradžių „Kandi K27“ ir „K23“ bus parduodami tik Dalase. Tačiau kitais metais įmonė tikisi išplėsti savo buvimo vietą ir kitose valstijose.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau