PCI Express 4.0 debiutuos kitais metais

PCI Express 3.0 standartas buvo oficialiai pristatytas praėjus ketveriems metams po PCI Express 2.0 anonso. Nuo tada praėjo šešeri metai ir pribrendo laikas pamąstyti apie perėjimą į kitą našumo lygį, nes rinkoje pasirodo vis daugiau ir daugiau prietaisų su aukštomis spartos galimybėmis, kurie galėtų pasinaudoti naujos magistralės privalumais. Šie prietaisai yra, pavyzdžiui, kaupikliai su M.2 ir U.2 sąsajomis. PCI-SIG grupė oficialiai pranešė, kad naujasis standartas debiutuos kitais metais, be to kūrėjai jau planuoja naujos kartos magistralę – PCI Express 5.0.

PCI Express 4.0

Įdiegus PCI Express 4.0 standartą grafikos plokštes būtų galima sukurti paprasčiau, išlaikant veiklos spartą, arba padidinti našumą išlaikant konstrukcijos savybes. Tai galima įgyvendinti dėka to, kad PCIe 4.0 sąsajos vienos linijos greitis buvo padidintas nuo 8 iki 16 GT/s, todėl kur anksčiau reikėjo keturių linijų, dabar pakaks dviejų. Tačiau vaizdo plokščių galiai PCI Express 4.0 neturės įtakos: netgi lyginant PCIe 3.0  su PCIe 1.1, pirmoji duoda vos keleto procentų spartos prieaugį. Už tai bus galima supaprastinti pagrindinių plokščių konstrukciją ir atlaisvinti papildomų magistralės linijų.

Mellanox jau turi produkto su PCIe 4.0 pavyzdį
Mellanox jau turi produkto su PCIe 4.0 pavyzdį

„Mellanox“ bendrovė parodė naują „ConnectX-5“ lusto versiją su 100 Gb/s pralaidumu. Adapteris su šiuo lustu aprūpintas PCI Express 4.0 jungtimi, kuri mechaniniu ir dalinai elektroniniu būdu yra suderinama su PCIe 3.0 infrastruktūra. Plokštė su PCIe 3.0 sąsaja, įstatyta į PCIe 4.0 lizdą, jame puikiai veiks „gimtuoju“ greičiu. Atvirkštinis veiksmas, deja, neįmanomas – dviejų versijų PCIe skirtumai yra pernelyg dideli.

Tuo tarpu penktosios kartos magistralė gali būti grindžiama optinėmis technologijomis, nes tokiai spartai naudojant vario junginius galima susidurti tam tikromis problemomis.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. SutinkuSužinoti daugiau